Her beden kendi kendini iyileştirme gücüne sahiptir.

Beden seansları, dokunmayla beden farkındalığı yaratarak, bedenin kendi kendini iyileştirme yolu olarak kullanılan en eski yöntemdir . Her seans kişinin ve bedenin ihtiyacına göre belirlenir. Fiziksel, zihinsel ve duygusal gerginliklerin açılmasına yardımcı olur. Kan dolaşımını arttırır, toksinlerin atımına, güvenli dokunuşun etkisiyle salgılanan hormonlar ile kaslardaki gerginliğin çözülmesine yardımcı olur ve genel olarak bir rahatlama sağlar. Düzenli alınan seanslar bedene zindelik, tazelik ve dinlenmişlik duyguları verir.


DERİN BAĞ DOKU SEANSI

Toksin maddeler kaslarda ve bağ dokularında birikerek ağrılara, hareket kısıtlılığına ve yorgunluk hissine yol açar. Derin bağ doku seansı, vücut sıvılarının akışını, kan ve lenf dolaşımını arttırarak toksin atımına yardımcı olur. Doğal aromaterapi yağları ile, kas şeritleri boyunca derin hareketler ile uygulanan bu uygulama hem kasları hem de bedenimizin geniş, destekleyici ağı olan bağ doku ve fasyayı canlandırmayı, rahatlatmayı sağlar.

1,5 saat - 220 TL (3'lü paket 190 TL x3)

DEEP TISSUE SESSION

Toxins cause pains, limitation of movement and sense of tiredness, gathering in the muscles and connective tissues. Deep tissue sesison helps getting rid of toxins by increasing the flow of body fluids, blood and lymph circulation. This session, applied with deep strokes along the muscle tissue using natural aromatherapy oils, revives and relaxes both muscles and connective tissue which is a large and supportive tissue of our body.


TETİK NOKTA SEANSI

Tetik nokta, kas dokusu içinde, bedende ağrıya sebep olan, bulunduğu kası kısaltıp esnekliğini azaltan kasılmış noktalardır. Gergin kas şeritleri içindeki tıkanmış noktaları bulmak ve çeşitli baskı teknikleri ile (alıcının nefes ve farkındalığı ile birlikte) çözülmesini sağlamak tetik nokta seansı ile mümkündür. Ağrının yapısına (kronik ya da dönemsel) ya da bedendeki hareket kısıtlılığına göre, doğal aromaterapi yağları ile bölgesel bazda uygulanan bu seans özel ve bireysel bir akışa sahiptir.

2 saat - 260 TL ( (3'lü paket 220 TL x3)

TRIGGER POINT SESSION

A trigger point is a tight area within muscle tissue that causes pain and shorthens the muscle. It is possible to find these contracted nodules in the taut muscle bands and eliminate them by various pressure techniques (along with the receiver’s breathing and awareness) with trigger point session. Applied regionally according to a certain pain pattern(chronic or seasonal) or movement restriction with natural aromatherapy oils, this session has a specific individual flow.


BÜTÜNCÜL BEDEN SEANSI

Uzman, beden dokularındaki işlev bozukluklarını ve sıkışıklıkları saptayarak problemin ana kaynağını bulmaya çalışır ve açılmasına yardımcı olur. Hafif ve bedeni zorlamayan dokunuşlar kullanılır. Terapi osteopatinin bedenin kendini iyileştirme yetisi, bedenin bütün bölümlerinin bağlantılı olması ve birbirini etkilemesi prensiplerine dayanarak bütüncül bir dengeleme hedefler.

Beden farkındalığı çalışmaları (Feldenkrais, Movement Intelligence), osteopati temelli bütüncül cranio ve terapötik teknikler ile harmanlanmışı kişiye özel bir uygulamadır.


2 saat - 260 TL ( (3'lü paket 220 TL x3)UZMANLAR

CANAN CANDAN (Derin Bağ Doku)
Beden çalışmalarına ilgim nefes egzersiziyle tanışarak başladı. Vücudun ve ruhun ayrılmaz birlikteliğinin hayranlıkla farkına vardığım bu dönemde nefes ve meditasyona odaklanan grup çalışmalarında yer aldım. Beden çalışmalarına olan merakıma somut bir karşılık ararken Derin Bağ Doku alanında Tatjana Rottenberg ve Türkiye'de yeni yaygınlaşmaya başlayan Çin Ayak Refleksolojisi alanında ise Ali Rıza Gözlüklüoğlu gibi değerli uzmanlardan ders alma fırsatı yakaladım. Programlarda paylaşılan bilgi ve deneyimler zihnim için ufuk açıcı bedenim için ise bir ayna oldu. Bir süredir genel sağlık ve iyilik halini destekleyen uygulamalar yapıyorum.

Eğitimler:
- Derin Bağ Doku Tekniği - Tatjana Rottenberg; 2015-2016
- Genel Sağlık İçin Çin Ayak Refleksolojisi - Ali Rıza Gözlüklüoğlu; 2016

Atölyeler:
- Art of Living I; 2009
- Art of Living DSN, Stokholm; 2012
- Art of Living I, Stokholm, Asistanlık; 2012-2013


HASAN ALSANCAK (Bütüncül Beden Çalışması) 
Ruhsal ve bedensel hallerdeki dengeyi bulma amacıyla yaptığım kişisel çalışmalarda edindiğim tecrübeler, beni bedenle çalışmaya ve insanların kendi dengelerini bulmalarına yardımcı olmaya yöneltti.

Yoga, qigong ve tai chi gibi kadim öğretilerin, tanımlı pratiklerini deneyimleyerek başladığım kişisel yolculuğum, Alberto Hernandez'le bu pratiklerde derinleşmek üzerine Self Response Ability ve Iida Shigemi ile kendi pratiklerini oluşturmak üzerine (japon geleneğinin üç hazinesi denilen) Ta Ma Chi atölyeleriyle şekillendi. Bu sayede hareket ve dokunuş ile sezgisel olarak blokajları tespit edip, çözülmeye teşvik ettiğim çalışmalar yapmaya başladım.

Blokajların kaynağını bulma ve anlama arayışım ise beni Çin tıbbına yöneltti ve Hindistan'da Acupressure eğitimi aldım. Hindistan'da kaldığım süre boyunca bilgi alış-verişinde bulunduğum farklı disiplinlerde çalışan çeşitli şifacı ve terapistler, beni bu alanda çalışmaya teşvik ettiler. Böylece mesleğim olan makine mühendisliğini bırakıp, terapi seanslarına başladım.

Türkiye'ye döndüğümde Tatjana Rottenberg ekolünde derin bağ doku teknikleri eğitimi aldım.

Son olarak 2016'da, dünyaca tanınmış bir osteopat olan Oren Dotan'dan Cranio-Sacral eğitimi almaya başladım. Sezgisel ve bilimsel çalışmaların dengeli bir bileşimini sunan bu bütüncül ekolde derinleşmeye devam etmekteyim.

YAĞMUR KUTLAR (Derin Bağ Doku, Tetik Nokta, Bütüncül Beden Seansı)
Mimarlık Fakültesinde eğitim görürken ve bitirdikten sonra “kendine yeterlilik” konusuna olan ilgimle hem ekoloji hem de beden çalışmalarına yönelmeye başladım. Bir yandan sürdürülebilirlik ve kendine yeterlilik üzerine yazılar yazıyor ve mimarlık alanında bir dernekle “sosyal mimarlık” üzerine çalışmalar ve projeler yapıyorum.

Basit ve kendine yeterli hayatı arama yolunda, yoga ve meditasyon pratikleri ile kendi sınırlarımı keşfetmek ve olanı olduğu gibi kabul etmenin iyileştirici gücüyle tanıştım. 2009’dan bu yana yarı-göçebe bir hayatın içinde doğayla temas halinde, kırsalda çeşitli topluluklarla birlikte yaşarken İstanbul’a gelişimle birlikte masajla ilgilenmeye başladım. Dokunmanın; bedensel, zihinsel, duygusal ve hatta ruhsal olarak rahatlamanın ve kendini iyileştirmenin en basit ve etkili bir yol olduğunu fark ederek beden çalışmaları alanında eğitimler almaya başladım. Tatjana Rottenberg’le çalışmaya başladığımda açılan sonsuz bir keşif ve öğrenme yoluna girdikten sonra bedenle çalışma pratiğimi farklı disiplinlerden de dans, meditasyon, şifalı bitkiler vb. beslemeye devam ediyorum.

Beden seanslarının kişinin kendisiyle kurduğu ilişkiyi fark ettiren, iyileşme yolunda bir süreç başlattığını düşünüyorum. Bedenle birebir çalışmayı; uzmanın da bu yolda bir rehber olarak kişinin farkındalığı ile birlikte yürüttüğü süreçler olarak tanımlıyorum.

Farkındalıkla hareket etmenin, gündelik hayatlarda, duygusal durumlarda ve bedensel olarak etkilerini sürekli olarak gözlemlemeye ve bunla ilgili bildiklerimi insanlarla paylaşmaya ve çoğaltmaya devam ediyorum.

Eğitimler:
- Derin Bağ Doku, Tetik Nokta, Shiatsu – Tatjana Rottenberg(2014-15)
- Vipassana Meditasyon Kursu(2014-...)
-Integrative Cranio (Level 3) - Oren Dotan(2016-...)
-Bones For Life- Betül İpekçioğlu (2015-..)

Workshoplar:
- Nefes, Hareket, Dokunma – Andrew Zionts(2012)
- Feldenkrais metodu - Betül İpekçioğlu(2014)
- Alexander tekniği - Nedret Gülcan(2014)
- Teorik anatomi - Soner Özsu(2014)
- Cranio-sacral- Nagisa Larinezhad(2014-15)
- Axis Syllabus Hareket Analizi -Barış Mıhçı(2015-..)
-Craniosacral into dance(Expanding Vision)- Shannon Cooney (2015-...)
Terapistler