Bu kampı oluştururken başlangıç niyetimiz, hepimizin içinde varolan o yaratıcı enerjiye bir alan açmak; meditasyonlar, yoga uygulamaları, sanat terapi ve zen felsefesi ile iç sesimizi duyumsamaya, bu sesi yükseltmeye ve kendi biricikliğimizden doğan, ortaya çıkan her ne ise onu paylaşmaya bir davet...

Hepimiz belirli toplumsal kurallar çerçevesinde tanımlanmış bir çevreye doğuyoruz ve kendimizi gerçekleştirdiğimiz her eylemde, bu nesilden nesile aktarılan bilincin etkisinde kalarak ilerlemeye çalışıyoruz. Bu çaba içerisinde doğal olarak tıkanıyor, üretemiyor veyahut ezber eylemlerle tekrar eden bir döngünün içinde buluyoruz kendimizi. Sanat dediğimiz üretim süreci, ister resim olsun ister müzik ister yazı, işte bu sıkışıklık içerisinde çoğu zaman ‘kendini ortaya koymak’ üzerine bir varoluş mücadelesine dönüşüyor.

Peki ya tam tersinden bakabilirsek; Bir mücadele alanından ziyade, sanat ile öncelikle kendi özümüze doğru bir yol açabilsek, esasen en derinden duyumsadıklarımızla karşılaşıp, sonrasında o hisleri ve fikirleri dönüştürebilsek bir resime, bir hikayeye nasıl olur? Gelin hepberaber keşfedelim bu yeni algıyı, çevrenin yarattığı uyaranlardan uzak, Kaz Dağları’nın efsanevi havasının yamacındaki Hızır Kamp’ta; yazalım, çizelim, söyleyelim, dans edelim...

Eğitmenler:


Ayşen Atıl- Yoga, Meditasyon ve Yaratıcı Resim

Ayşegül Denktaş- Yoga, Meditasyon ve Yazı


Kamp Programı


6 Temmuz

17:00 Tanışma çemberi

18:00 – 19:00 Restoratif Yoga

19:00 - 20:00 Zen Meditasyonu ve yazı

21:00-22:00: Akşam Yemeği

Akşam Etkinliği


7 Temmuz – 8 Temmuz

07:30-08:30 Meditasyon

08:30 - 10:00 Yoga Kahvaltı

12:00-13:00 Sanat Terapi *

SERBEST ZAMAN

18:00 - 19:00 Yoga

19:00 - 20:00 Zen Meditasyonu ve Yazı **

21:00-22:00 Akşam Yemeği

Akşam Etkinliği


9 Temmuz

07:30-08:30 Yoga

08:30-10:00 Kapanış Çemberi

Kahvaltı  


Ders İçerikleri

*Kamp programındaki her ders her seviyeden katılımcıya açıktır. Daha önce hiç yoga/meditasyon ve resim/yazı çalışmalarına katılmayanlar için de çalışmalarımız uygundur. Yoga derslerimizde hatha, vinyasa, yin, restorarif, tao gibi pek çok farklı ekolden yararlanacağız.

*Sanat Terapi Yöntemi: Sanat, dışavurumcu niteliği ile yenilenmeyi ve kendini yeniden yaratmayı sağlar. -Art Therapy/sanatla tedavi ve/ya eğitim bireyin yaratıcılığını tetikleyip, ortaya çıkarırken aynı zamanda kişinin "BİR" ve "BİRLİKTE OLMA" kapasitesini geliştirebilir. -Sanatla çalışma koruyucu ve iyileştirici ruh sağlığı işlevlerini içerir.

**Meditasyon Günlükleri: Meditasyon algımız çoğu zaman gündelik yaşamdan bağımsız, bizi farklı boyutlara taşıyacakmış gibi görünen üst bir değer olarak karşımıza çıkmakta. Oysa yaşam içinde meditasyonu kullanmak, daha ziyade her ne ile uğraşıyorsak ona, meditatif bir hal ile yaklaşmak mümkün. Yazmak, gündelik zen pratiklerinin en önde gelenlerinden biri. Biz de bu derste yazı ile meditasyonu birleştirip, bedenimizde bulunan her bir zihin açıklığından kağıda neler döküleceğine bakacağız. Defter ve kalemlerinizi unutmayınız. 

Katılım ücreti: 650 TL +KDV (Resim için gerekli malzemeler ücrete dahildir)

Kayıt ve rezervasyon için ayseguldenktas@gmail.com adresine iletişim bilgilerinizi gönderebilirsiniz.

Konaklama ücreti ve rezervasyonu: Lütfen kamp yeri rezervasyonları ve kaydı için Hızır Kamp’la görüşünüz.

http://www.hizirkamp.com/iletisim.php

* yarım pansiyon (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil)

Kamp Çadırı: 95 TL

Ağaç ev: 110 TL

Banyolu evler (ahşap ve taş): 160 TL

*fiyatlar iki kişilik evlerde kişi başı ve gecelik olarak belirtilmiştir.


Eğitmenler Hakkında:

AYŞEGÜL DENKTAŞ

1984 İstanbul doğumlu Ayşegül Denktaş, 2008 senesinde Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2010 senesinde Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Derken hayatının sosyal bilimci tarafı yön değiştirdi ve kurucu ortaklarından olduğu Nefess Yoga ile birlikte başka bir perspektif kazandı. Ayşegül için yoga; hareket ve nefesin birlikteliğinden doğan iyileştirici etkinin, tüm bir gündelik yaşama yayıldığı ve herkesin uygulayabileceği kadar basit ve temel bir “kendini keşfetme” süreci. Şu an Nefess Yoga bünyesinde; Hatha Yoga, Tao Vinyasa ve Zen Meditasyonu dersleri vermektedir.

Eğitimler

- Free Yoga - 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi - David Cornwell; 2011-2012

- Reiki I. Seviye- Devrim Akkaya; 2012

- Temel Yoga Eğitimi, 200 saat - Çağ Gürle; 2013

- Anne Bebek Yogası Eğitmen Eğitimi - Sima Ölçer, Nur Sakallı; 2014

- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi - Can Bora; 2015

- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi Asistanlık ; 2016

- Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat Asistanlık ; 2016


AYŞEN ATIL

Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve ardından Uludağ Üniversitesi’nde resim eğitimi aldım. Uzun yıllardır çocuklara resim eğitimi veriyor ve aynı zamanda resim çalışmalarıma devam ediyorum. Yoga, hayatıma 2013 yılı Gezi Parkı direnişi esnasında girdi ve girdiği gibi çok etkili oldu. Aynı yıl Temel Yoga Hocalık Eğitimi’mi Çağ Rical Gürle’den aldım ve ardından Zeynep Çelen, Zeynep Aksoy, David Cornwell, Berivan Aslan Sungur, Godfrey Devereux, Can Bora, Sinem Er gibi isimlerle çalışarak hatha yoga, yin yoga, vinyasa, tao-vinyasa üzerine eğitimler aldım . 2015 yılından beri Nefess Yoga’da farklı tarzlarda dersler veriyorum. Sanat, yoga ve meditasyon deneyimlerimi birleştirebilmek ve sanat terapi konusunda çalışmak için değerli Osho terapist Meera Hashimoto’dan, Meditatif Sanat Terapi Eğitimi aldım. Yoga benim için bir keşif süreci oldu; kendimle, bedenimle çalıştıkça, resimlerim, öğretmenliğim, hayatım değişmeye ve dönüşmeye başladı. Verdiğim derslerde ise yoga asanaları sayesinde bedenden başlayan keşif sürecini ön planda tutmaya özen gösteriyorum.

Eğitimler:

Çağ Rical Gürle ile Temel Yoga Hocalık Eğitimi; 2013 - 2014

Çağ Rical Gürle ile 5 Element Metodu ve Meridyen Sistemi; 2014

Berivan Aslan Sungur ile Yoga’ya Yönelik Anatomi Eğitimi; 2014

Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile İleri Seviye İnziva; 2014

Godfrey Devereux ile Dinamik Yoga Kursu; 2014

Zeynep Çelen ile İleri Seviye Yoga Eğitimi; 2015

Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga, Yoga Felsefesi ve Anatomi Kursu; 2015

Can Bora ile Tao-Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi; 2015 - 2016

Can Bora ile Tao-Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi / Asistanlık; 2016

Sinem Er ile Temel Vinyasa Serileme Eğitimi-2016

Meera Hashimoto ile Osho Meditatif Sanat Terapi Eğitimi-2017


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Hızır Kamp, Mehmet Alan Köyü / Edremit