Bu atölyemizde önce partnerli hamile yogası uygulayıp, meditasyon ve nefes teknikleri çalışacağız. Ardından; gebeyi ve dolasıyla bebeği rahatlatacak, oluşan ödemi azaltacak ve ödemin oluşmasını engelleyecek, annenin ve babanın bebeği ile bağ kurabileceği, bu süreçte babanın da aktif rol alabileceği dokunma çalışmaları uygulayacağız. Ebeveynlerin tüm gebelik dönemi boyunca kullanabilecekleri güvenli yöntemler öğretilecektir.

Kimler Katılabilir ?

Gebeliğinin 12. haftasını tamamlamış anneler ve birlikte gelecekleri partnerlerine açıktır. ( Baba dışında yakın hissettiğiniz arkadaşınız, kardeşiniz vs. ile katılabilirsiniz.)


Tarih ve Saat: 12 Ağustos 2018 Pazar / 11:00-14:00
Ücret: 175 TL + KDV ( Nefess üyelerine 150 TL + KDV)
Uzmanlar: Pınar Sitemkar ve Bengü Odabaş Mermer

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 6 Ağustos tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Pınar Hakkında

Küçük yaşlarda bale ile başlayan dans hayatı farklı tarzlarla 15 yıl devam etti. Bedeninde fark ettiği fiziksel enerjetik bağı anlamlandırmak istedi ve bu sebeple 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne girdi. İlk temel eğitimini Çağ Rical Gürle ile tamamladı . Ardından Sinem Er, Şaylan Yılmaz, Can Bora, Charles Secallus gibi isimlerle çalışarak, farklı içeriklerde eğitimler aldı. Arzu Rezzan Sunam ve Yelina Tayfur’un Temel Eğitimlerinde iki dönem asistanlık yaptı. Halen kendi derslerine ve eğitimlerine devam etmekte.

Verdiği Dersler; Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Tao Vinyasa ve Hamile Yogası

Aldığı Eğitimler;
- Temel Yoga Eğitimi, 200 saat - Çağ Rical Gürle; 2014
- Temel Vinyasa Yoga Eğitimi, 200 saat - Sinem Er; 2015
- Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi, 60 saat - Şaylan Yılmaz; 2015
- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi - Can Bora; 2016
- Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat asistanlık; 2016,2017
- Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat; Halen


Bengü Hakkında

Yaklaşık beş sene önce bir spor salonunda tesadüfen girdiğim ilk yoga dersimden sonra yoga hayatımın bir parçası, hayatın kendisi oldu. 2013 yılında katıldığım Çağ Gürle ile Temel Yoga Hocalık eğitimiyle de hem kendi pratiğimi geliştirdim hem de bu sayede çok sevdiğim yogayı derslerde başkalarıyla paylaşmaya başladım.


Eğitimler Workshoplar

- Çağ Gürle ile Temel Yoga Hocalık Eğitimi; 2013
- Godfrey Devereux ile Zekaya Uyanış; Kasım 2013
- Zeynep Çelen ile Orta Seviye Yoga Kursu; 2014
- Seane Corn ile Bilincin Üç Katmanı; Haziran 2014
- Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi; 2014 Kasım-2015
- Godfrey Devereux ile Dinamik Yoga Kursu; Kasım 2014

Ders Tarzı; Dersler, bedeni hem güçlendiren hem de esneten pozlar aracılığıyla bedendeki hislerin farkına varılmasına yönelik bir içeriğe sahiptir. Dinamik uygulamaların yanı sıra, öğrencinin kendi sınırlarını samimi bir şekilde keşfedip, belki o sınırları genişletmesi için bedenin özgür hareket etmesi yönlendirilir. Hem Yoga’yı ve bu sayede bedeni tanımaya başlamak isteyen yeni öğrencilere, hem de her zaman yeniden ve yeniden keşfedilmesi gereken ‘temel’i tekrar deneyimlemek ve yavaşlamayı hatırlamak üzere ileri seviye öğrencileri için uygundur.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu