Türkiye’deki en kapsamlı Tao Vinyasa Programı

BU SENE TAO VİNYASA & TERAPÖTİK POZLAR PROGRAMI DAHA DA BÜYÜYOR!

Program saatlerinin arttırılması dışında, bu sezon kendi alanlarında (Sağlıklı Beslenme, Feldenkrais, Tai Chi ve Restoratif Yoga) uzman olan 4 tane misafir uzman, programımızı ziyaret ediyor! *detaylı bilgi aşağıda.Türkiye’deki en kapsamlı Tao Vinyasa programı; Tao Vinyasa akışları haricinde psikosomatik hareket tekniklerinin yoga asana pratiğinde nasıl kullanılacağına dayanıyor. Güncel hareket ve restorasyon olan psikosomatik tekniklerin, yoga pratiğinde kullanılışı ve etkisini araştırarak yoga pratiğinize farklı ve derin bir bakış açısı sunacak olan bu program; “Neden yoga?” “Benim için yoga nedir?” “Peki yogayı güncel hayatımda nasıl uygulayabilirim?” gibi soruları derinlemesine işleyip konuşma fırsatı sunuyor. Yaratıcı enerjinizin açılmasını destekleyecek kuramsal ve pratik alıştırmaları içeren bu program; modern psikolojiden beslenen bir yaklaşımla, beden-zihin ilişkisi ve burada hareketin önemini kavramanıza yardımcı olacak.

Yoga sanatı, beden parçalarını bir araya getirerek, merkeze toplamanın altını çizer. Hepimizin bildiği gibi, yoga asanaları daha dikey ve stabildir. Hareket ve psikosomatik teknikler ise daha rahat, mekana yayılan ve dairesel hareketleri kapsar. Yogadan farklı iki tekniğin (dans ve psikosomatik) yoga sanatına nasıl entegre olduğunu ve kendi yoganızı bu tekniklerle nasıl geliştirebileceğinizi sunan bu program aynı zamanda; hem yoga öğrencisi hem de uzmanlar için yoga pratiğinizi sorgulamanızı hedefliyor.Tao Vinyasa

Tao Vinyasa; Yin Yoga’nın öncüleri Paul ve Suzee Grilley tarafından yaratılan, klasik yoga pozlarının modern dans ve dövüş sanatları ile harmanlanmasından oluşturulan bir yoga stilidir. Tao Vinyasa’da 3 temel akış bulunur: Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha. Her akış bedenin farklı bir bölümünü ve bedenin güçlendirilmesini hedef alır. Bedendeki eril (yang) enerji uyandırılırken, aynı zamanda “chi” enerjisi üzerine de çalışılır.

Terapötik Asanalar
Bu programın diğer kısmında ise, her akış için hedef bölgeleri temel alan “terapötik pozların” uygulanmasıyla denge araştırılır. Terapötik pozlar; CranioSacral, Axis Syllabus, Alexander, Feldenkrais, Fasya Terapi gibi güncel hareket tekniklerinden oluşturulmuş olup, klasik yoga pozları değildir. Zihin-beden farkındalığını temel alan, “psikosomatik hareket teknikleri”nin yoga sanatına uygulanmış halleridir. Terapötik pozlar; bedeninin kendi kendini iyileştirme gücünü hedef alır. Yapılan araştırma çok daha derin bir bölgede gerçekleşir ve bu araştırmanın neticesi net bir şekilde zihin ve beden tarafından algılarda genişleme (expansion) ve bırakma/salma (release) olarak kendini gösterir.

Tao Vinyasa ve Terapötik Pozlar Programının son kısmı ise yoğun meditasyon ve “chi” enerjisi alıştırmalarını içerir. "Chi" enerjisini pratiğinizde ve seanslarda nasıl kullanabileceğinizi, "Chi" temalı seanslar oluşturmanızı ve enerjiyle yapılan yoga pratiğinin beden ve zihin üzerindeki etkisini de araştırmış olacağız. 

Bu program ile amacı yoga uzmanlığı olanlar; Tao Vinyasa akışlarını seanslarda öğretebilmek, Terapötik Pozların yoga sekanslarındaki yeri, önemi ve uygulanışını kavramak, Meditasyon Teknikleri ve Meditasyonda Derinleşmeyi sağlayacak bir deneyim edinirken; kişisel yoga pratiğini derinleştirmek isteyenler ise yoga pratiğine yeni ve güncel bir bakış açısı ve anlayış getirmenin yanı sıra yogayı daha iyi özümseme fırsatını yakalayacaklar.Program Akışı:

Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha Akışları
İşlevsel Anatomi ve detaylı poz analizleri
Hara Bölgesi ve Dan-Tien Enerji Noktaları
Niyetin önemi ve Chi enerjisinin Niyet üzerindeki etki ve uygulanışı
(Barbara Brennan ekolü)
Chi alıştırmaları
Çakra Meditasyonları ve Pranayama
Hatha Yoga - Tao Vinyasa & Terapötik Asanalar karşılaştırması
İkili, üçlü ve grup halinde Tao Vinyasa akışlarının deneyimlenmesi
Beden ekonomisi & özgür form kavramı
Sekans oluşturma
Zemin farkındalığı, beden ile ilişkisi; “release” ve “shaking” kavramları ve parasempatik sinir sistemi.
Psikosomatiğe giriş ve algılarda açılım (expansion)
Psoas Kası ve yoga pratiğindeki önemi
Constructive Rest; ön ve arka omuz, boyun açıcı asanalar
Psikosomatik Asanalar ve Meditasyon (Fasya Terapi, Gestalt, Release & Body-Mind Centering)
Yoga pratiğinizi sorgulatacak ve farklı bakış açıları sunacak metin, okuma ve ödevler

PROGRAM İLE İLGİLİ DETAYLAR:

Buluşma Takvimi: 

23-24 Aralık 2017 / 10:00-18:00

27-28 Ocak 2018 / 10:00-18:00

24-25 Şubat 2018 / 10:00-18:00

24-25 Mart 2018 / 10:00-18:00


Ücretsiz Tanıtım Buluşmaları:

21 Ekim Cumartesi / 14:30-15:30

22 Kasım Çarşamba / 19:00-20:00


Program Dili: Türkçe
Program süresi: 80 saat
Katılımcı Sınırı: En az 12, en fazla 20 katılımcı ile düzenlenecektir.

Ücret: 2050 TL + KDV

Erken ödeme indirimi : 1750 TL + KDV (10 Kasım'a kadar)

Nefess Yoga Mezunlarına: 1850 TL + KDV

Misafir Uzmanlar:


Deniz Erdem (Feldenkrais):

Deniz Erdem, 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Ana Sanat Dalı Oyunculuk Bölümü'nü bitirdi. 2001-2009 yılları arasında
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın sanatçı kadrosunda yer aldı, aynı zamanda sahne direktörü olarak idari kadroda çalıştı. Ahmet Mümtaz Taylan, İpek Bilgin, Haldun Dormen, Naz Erayda, Jack Clancy, Ergin Orbey, Yıldırım Fikret Urağ gibi yönetmenlerle çalıştı. Ayrıca İkinci Bahar, Aşkına Eşkiya, Yeni Baştan dizilerinde, kısa metrajlı filmlerde, belgesel çalışmalarında rol aldı.

2009-2011 yıllarında New York ve İstanbul'da metodun resmi uzmanı Anthony Vincent Bova ile Eric Morris Oyunculuk Yöntemi’ni çalıştı. 2005-2009 yıllarında Vernon Frost’la Labirent ve Şamanik, Tony Wiesman’la Outlook ve Essence seminerlerine, Dr. Sangeeta Sahi ile Theta Healing programına katıldı.

2013 yılında Amsterdam’da, üç buçuk yıl sürecek olan Uluslararası Feldenkrais Metodu Uzmanlık Programı'na başladı. Kasım 2016'da Feldenkrais Uygulayıcısı olmaya hak kazandı. Metodun ATM (Awareness Through Movement-Hareket Yoluyla Farkındalık) grup deslerine ve FI (Functional Integration-Fonksiyonel Bütünleştirme) özel seanslarına devam ediyor.

Ocak 2017’de uzun yıllardır hayalini kurduğu Deniz Erdem Studio’yu açtı. Stüdyosunda profesyonel oyuncu ve oyuncu adaylarına yönelik oyunculuk atölyeleri düzenliyor, oyuncu koçluğu yapıyor, dönüşüm koçu ve regresyon terapisti olarak kişilerin kendilerini dönüştürmelerine kolaylaştırıcı olarak destek veriyor. Bunların yanı sıra, Craft Oyunculuk Atölyesi, Fiziksel Tiyatro ve Komedi Okulu, Seiba Uluslararası Hikaye Anlatıcılığı Merkezi'nde farklı sanat dalları ve disiplinlere yönelik çalışmalar yapıyor.


Erhan Öney (Enerji Çalışmaları ve Tai Chi):

Erhan Oney, İstanbul Bilgi üniversitesi İşletme-Ekonomi Bölümü mezunudur. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olmasına rağmen, erken yaşlarda yüzme ve sutopu ile başladığı profesyönel spor hayatı; antrenör ve yönetici olarak çalışmasını sağlamıştır.

Üniversitede kendi bölümünün müfredatına ek olarak aldığı Psikoloji dersleri ve Ezoterizm’e ilgisini, kişisel gelişimi çerçevesinde spritüel terapiler alarak sürdürmüştür. Şu anda Hale Klinikte ( Londra ) hizmet vermekte olan terapistinden dört yıldır aldığını çalışmalarına aktif olarak katmaktadır.

Enerji çalışmalarını bir süre Türkiye’de devam ettirdikten sonra Sidney’e giderek Avustralya’da çeşitli kişisel gelişim merkezlerinde tecrübe kazanmıştır. İstanbul'a geldiğinde Qi Gong ile tanışarak, tamamladığı iki yıllık program sonrasında Qi Gong ve Tai Chi çalışmaları yapmaya başlamıştır. Yolculuğunda Kadim/ Şamanik Şifanın ve Tamamlayıcı Tıbbın, günlük hayatta nasıl pratiğe dökülebileceğini öğrenmeye ve öğretmeye devam etmektedir

Erhan Oney Holistik Şifa Terapileri, Qi Gong / Tai Chi alanlarında çalışmalarına devam etmekte, bu konular ile ilgili bilgisini yazılarında, seminerlerinde ve atölyelerinde paylaşarak çalışmalarını sürdürmektedir.


Gül Dirican (Restoratif Yoga) & Melis Ulaş (Sağlıklı Beslenme ve İkinci Beyin Bağırsak ilişkisi) hakkındaki bilgilere Nefess Yoga Uzmanlar kısmından ulaşabilirsiniz.


SERTİFİKA:

Can Bora ile 80 Saatlik “Yoga’da Derinleşme: Tao Vinyasa ve Terapötik Pozlar Programı” Sertifikası

Sertifikanın hak edilmesi için yapılması gerekenler:

*25 Kasım 2017 – 25 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacak olan programa eksiksiz katılım gösterilmesi gerekmektedir.
*Verilen araştırma ve pratik ödevlerinin yapılması gereklidir. 

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu