4 haftasonuna yayılacak olan 50 saatlik Serileme Sanatı Programı’nda, verdiğiniz seansları daha ilham verici ve geliştirici hale getirme yolları üzerinde durulacak, yaratıcı, akıcı ve öğretici seanslar hazırlayarak, bunları aktarma becerilerini geliştirmek üzerinde çalışılacaktır.

Hangi tarz yoga öğretiyor olursanız olun, bu programdan bir şeyler alabilirsiniz. Çünkü programda dengeli bir seansın yapıtaşlarının ve formülünün ne olduğunu, öğrenciye nasıl bütüncül bir tecrübe yaşatabileceğinizi, nasıl daima taze olabileceğinizi öğreneceksiniz ve bunu kendi diliniz ve tarzınıza pek tabi entegre edebilirsiniz!

Programın temel konu başlıkları:
• Güneşe Selamlar ve serilemenin özü: Surya Namaskar‘ı, varyasyonlarını öğretmeyi, ihtiyaca ve seansın temasına göre modifiye etmeyi öğrenmek. Seansı bir monologdan ziyade bir diyaloga dönüştürmek. Yaşam döngüsünü yoga seansı içinde aynalamanın yolları

• Serileme Esasları: Temelden başlayarak, izlenen yolu ve sonucu yaratıcılığı besleyen bir yapı olarak kullanmaya başlamak, akış içinde nefesi harekete bağlamayı öğrenmek, öğrenciyi geliştirmeye ve derinleştirmeye yönelik, akıllı, mantıklı ve yaratıcı seans serilemeleri hazırlamak ve ihtiyaca göre modifiye edebilmek

• Temelleri oluşturmak: Yeni başlayanlara yogayı öğreten akışlar tasarlayabilmek. Güvenli ve eğlenceli bir şekilde yeni başlayanlara ters duruşlarda rehberlik etmeyi öğrenmek.

• Karışık/orta/iler seviye sınıflarda seans vermek: Öğrenciyi yerinde saydırmaktansa ilham verecek seanslar hazırlamak, seviyeye göre nelere dikkat etmek gerektiğini anlamak.

• Hedef poza, anatomik odağa, felsefi temaya yönelik seans kurmak: Akışların içine eklenen hazırlayıcı pozlarla öğrencileri güvenli bir şekilde hedeflenen poza götürmenin ve anatomik odağa göre seans serilemenin detayları. Felsefeyi fiziksel bir şeye de dönüştürerek, yapmacık ya da ağdalı olmadan seansa dahil etmenin, seansın bütününe yaymanın yolları üzerinde çalışmak.

Kimler Katılabilir?

200 Saatlik Yoga Uzmanlaşma Programını tamamlamış herkes bu programa katılabilir.

Buluşma Takvimi: 


13-14 Ocak / 13:00-18:00

10-11 Şubat / 13:00-18:00

10-11 Mart / 13:00-18:00

21-22 Nisan / 13:00-18:00

** Bu programı Yoga Alliance Continuing Education saatlerine saydırılabilir. (50 saat)**

Ücretler: 

Eğitim ücreti: 1600 TL + KDV

Erken ödeme indirimi: 1400 TL + KDV (1 Aralık'a kadar)

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Sinem Er Hakkında

2005 yılından beri yoganın içindeyim ve Yoga Alliance E-RYT 500 onaylı bir hocayım. İlk uzmanlaşma programımı Zeynep Aksoy’dan aldım ve sonrasında sevgili hocam, efsanevi OM Yoga’nın kurucusu Cyndi Lee ile çalışmaya başladım ve Cyndi Lee’nin Yoga Alliance onaylı 200 saatlik ve 500 saatlik OM YOGA Hocalık Programları’nı tamamladım. Ayrıca Diane Long, Seane Corn, Shiva Rea, Brian Kest, Chuck Miller, Sianna Sherman gibi pek çok hoca ile çalıştım ve çalışmaya devam etmekteyim. Yoga yolunun daimi bir öğrencilik olduğuna inanıyorum.

Yogaya ilk başladığımda en çok etkilendiğim şeylerden biri, kendi zamanında bedenime dolup boşalan nefesi ve onun üzerinde bir kayık misali hareket eden zihnimi ve nefesimle bağ içine girdikçe aslında nasıl daha fazla alan oluşabildiğini farketmek olmuştu. Nefes verişler uzamaya başlayıp da bedenim gevşemeye başladıkça nefes için daha da fazla alan açılması beni çok etkilemişti. Nefes alma sürecinin kendisi, aslında her şeyin birbirine bağlı olduğunu, olan her şeyin, yaptığımız her şeyin, söylediğimiz her sözün ne zaman filizleneceğini bilemeyeceğimiz bir tohum ektiğinin bir hatırlatıcısıydı ve vinyasa da tam olarak buydu! O bağın farkındalığı, hiç bir şeyin ve hiç kimsenin ayrı olarak var olamayacağı, fakat her şeyin birbirine bağlı ve birbirine bağımlı olduğunun…

Bu yüzden, farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış seansları veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyorum ve bundan yola çıkarak seanslarımı yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden öğrencinin kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alan açmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.

Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da verdiğim grup seanslarının yanı sıra, Nefess Yoga’da 200 saatlik Temel Vinyasa Hocalık Programı ve İleri Seviye Vinyasa Uzmanlaşma Programı’nı veriyor, İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli stüdyolarında kurslar düzenliyorum. Aynı zamanda, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyorum.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga


Ön kayıt formu