Arzu Rezzan Sunam ile 5 Hafta - 5 Element
Toprak- Köklenme & Beden , Hava - Nefes, Su - Akış, Ateş - Dönüşüm, Eter- Boşluk
22 Haziran - 20 Temmuz 2021
Her Salı 20:00 - 21:30

5 hafta boyunca her hafta yogaya ve meditasyona bir element odağı ile yaklaşacağız. Pratiğin içinden doğada ve hayatındaki elementlere doğru yolculuk yapacağız.
Bedene, nefese düzeltmeye dönüştürmeye değil de hissetmeye olabildiğince hassasiyet göstermeye yönelik yoga ve meditasyon pratikleri ile örülü bu programda bedenimizde, hayatın içinde, yediklerimizde, doğada ve pratiğimizdeki elementlerle çalışacağız.   Programın bütününe katılabileceğiniz gibi tek bir elementin atölyesi şeklinde de katılabilirsiniz.

Programın tamamınına katılmak için 21 Haziran Pazartesi gününe kadar kaydınızı gerçekleştirmenizi, eğer çalışmalardan birine katılacaksanız çalışmanın öncesindeki pazartesi günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz.

22 Haziran Salı- Toprak & Köklenme-Beden
Bu ilk buluşmada yer ile toprakla teması hissetme ve köklenme üzerinde çalışacağız. Asanaları (yoga pozları) bedene farklı şekiller getirerek o şekli, bedeni bölüm bölüm ve bütün halinde hissetmek için araç olarak deneyimlerken köklenmeyi, zeminle teması direk tecrübe edecek küçük çalışmalar da yapacağız. Uygulama sonunda hayatımızdaki toprak elementi, toprak elementinin eksiği/fazlası ve etkileri üzerine paylaşımlar yer alacak.

29 Haziran Salı- Hava-Nefes
Bize can taşıyan Nefes
Hiç farketmesek te hep yanımızda olan Nefes
Hep şimdide olan ve ne zaman kaybolsak bizi tutup ana getiren Nefes

Nefes farkındalığı üzerine meditasyon ile başlayacak bu buluşmada bazı nefes tekniklerini deneyimleyecek, nefesimizin öz haliyle yeniden bağ kurmaya yönelik bir yola adım atacağız. Bazı nefes uygulamalarını hareketin içinde araştıracağımız bu atölyede her gün kolaylıkla yapabileceğiniz bir nefes çalışmasını uygulayarak ve size hediye ederek ayrılacağız.

6 Temmuz Salı- Su-Akış
Bedenle bağ kurduğumuz ilk buluşmanın ve nefesle bağ kurduğumuz ikinci buluşmanın ardından bu buluşmada bedenin içinde nefes ile var olmanın nefes ile hareket etmenin akışkanlığı ile çalışıyor olacağız. Yine nefesimizle bağ kurarak başlayacağımız bu uygulamada nefes almanın ve vermenin bedene getirdiği etkilerle bedeni hareket ettireceğiz. Ve yine uygulama sonunda hayatımızdaki su elementi, su elementinin hayatıma etkileri üzerine paylaşımlar yapacağız.

13 Temmuz Salı - Ateş&Dönüşüm
Ateş harekete geçiren, dönüştüren… Hem korktuğumuz, hem tutkuyla ona koştuğumuz ateş… Bu buluşmada yine ateş elementini asanalar aracılığıyla pratiğin pratiğin içinde deneyimleyerek çalışacağız. Pratiğin ardından yine ateşin varlığı ve yokluğu ile hayatımızın nasıl etkilendiğini konuşuyor olacağız.

20 Temmuz Salı- Eter-Boşluk
Eter tüm elementleri kapsayan element... Eter boşluk odağı ile buluştuğumuz bu günde yapmaktan ziyade olma haline odaklanacağız. Bugünkü pratiğimizde de odağımızı bir komutu yerine getirmekten ziyade kendi iç sesimiz ile hareket etmek üzerinde tutacağız. Ve sessiz bir meditasyon ile günü ve programı sonlandıracağız.  

Ücret :
Tek buluşma: 80 TL
Programın tamamı 320 TL

Kimler katılabilir?
Bedeniyle, nefesiyle yakınlaşmak isteyen herkes katılabilir.  Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır. Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır.  

Uzman : Arzu Rezzan Sunam

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home


Ön kayıt formu