Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Arzu Sunam ile Kendinle Buluşma(Online)

12 Ekim Pazartesi'den itibaren 14 hafta boyunca

Her Pazartesi / 19:30-21:00


Kendinle Buluşma Güz Dönemi Programı 12 Ekim’de Başlıyor!

Yoga, meditasyon, kadim metinler, felsefe üzerinden "ben" ile yakınlaşma.
Bedeninle, nefesinle, zihninle, “an” ile bağlantı kurma ve sürekliliğine yönelik bir yolculuk...

Yoga ve meditasyonu günlük rutinine eklemek ve hatta gündelik hayatına dahil etme niyetiyle oluşan bu programda her hafta 1,5 saatlik bir buluşmamız olacak. Her haftanın birer teması olacak. Bu temaların tamamı yoga metinlerinden, yoga felsefesinden gelen yaklaşımları bugün günlük hayatımızı desteklemek üzerine nasıl kullanabiliriz üzerine olacak. “Hissetmek, şiddetsizlik, bedenle yakınlaşmak, odaklanmak, zihnin ve duyguların temizliği, meditasyonu hayatın içine yaymak” gibi başlıklar hem o haftanın pratiği ile hem de bazı kadim yoga metinlerinden alıntılar ve paylaşımlarla desteklenecek. Birbirine örülecek şekilde düzenlenmiş bu başlıklara bazı haftalar asana-yoga duruş pratikleri, kimi zaman meditasyonlar, kimi buluşmalarda her ikisi de eşlik ediyor olacak. Pratikler her yaşa, her bedene uygun pratikler olacak.

Programda başka neler var?

Program süresince 14 hafta boyunca 1,5 saatlik Zoom üzerinden gerçekleşecek buluşmalara ek olarak haftalık yazılı paylaşımlar ve talep eden katılımcılarla 1 saatlik özel görüşme ile 2 ek yoga dersi (yoga pratiğini oluşturmak isteyenler için) yapılacak.

Kimler Katılabilir?

Programda yer alacak pratikler her yaşa, her bedene uygun olacak. Kendi ile yakınlaşmak, buluşmak isteyen herkes programa katılabilir.

Buluşma Tarihleri ve Saati:

12 Ekim Pazartesi'den itibaren 14 hafta boyunca

Her Pazartesi 19:30-21:00


Ücret: 600 TL (Arzu&Yelina 200 Saat Temel Yoga Uzmanlaşma Programı mezunlarına 540 TL)

Uzman: Arzu Rezzan Sunam


Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Arzu Hakkında

İlk kez yaklaşık 20 yıl önce aylarca para biriktirerek gittiğim interrail sırasında bedenimi gezmelere götürüp zihnimin orada olmadığını anladığımda bu yolculuğun ihtiyacı belirdi… Yaklaşık 15-16 yıl önce de ilk kez yoga asana pratiği yapmaya başladım. Yoga, zihnimi ana davet etmek, iç sesimi duymak konularında hissettiğim ihtiyaca cevap veren bir araç oldu ilk etapta. 2010 yılında aldığım Hocalık eğitimi ile de bu kez, özellikle verdiğim dersler sırasında her an anda kalmak hocalığı çok çabuk benimsememe neden oldu. Hocalık yolunda aldığım çeşitli eğitimler, meditasyon ve farkındalık yolunda pek çok çalışmayla yolculuk devam ediyor.

Yoga ile birlikte hayatıma girmeye başlayan meditasyon, ilk kez 2014 yılında katıldığım vipassana meditasyonu ile daha da dönüştürücü hale geldi. O dönemde uzun süre düzenli olarak sabah akşam 1 saat meditasyon yapmayı sürdürdüm ve sürdürdüğüm dönemler her ne fırtına olursa olsun savrulmadan yürüyebildiğimi deneyimlediğim zamanlar oldu. Hayat akışında düzenli meditasyonları sürdüremediğim sonra tekrar geri döndüğüm zamanlar, tek başıma, eşimle, arkadaşlarımla sessiz inzivalar yaptığım zamanlar oldu. 2014 yılından bu yana düzenli olarak meditasyon dersleri veriyorum, meditasyon inzivaları düzenliyorum.

Nisan 2011’de kuruluşundan itibaren Nefess Yoga’da dersler vermeye başladım ve Nisan 2012’den itibaren de Nefess Yogaya ortak oldum. Yoga dersleri vermeye devam ederken bir yandan da Nefess’in çizgisini bozmadan aile sıcaklığında bir yoga okuluna dönüşmesi yolunda çalışıyorum.

Mart 2016 itibariyle Yelina ile Temel Hatha Yoga Hocalık Eğitimi vermeye başladık ve bugüne kadar 100e yakın yoga uzmanı yetiştirdik, yetiştirmeye de devam ediyoruz.

Hocalık Eğitimlerinde şahit olduğum dönüşümleri gördükten sonra bu kurs ile belki hiç yoga veya meditasyon yapmamış ama kendisiyle çalışma yolunda bir arayışta olan herkese açık bir alan oluşturmaya niyet ettim.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home