Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Reiki Uyumlama Programları

Nefess Yoga Reiki uyumlamaları Usui Reiki Master Ayşegül Denktaş ile Temmuz ayından itibaren başlıyor!

“Hem koskoca bir ömür hem kısacık bir an Reiki ile tanışmam. Şifa, ışık, evren, insan, doğa, yaratım, zaman, mekân, yaşam... Reiki deyince bunlar tınlıyor içimde, tüm aydınlıkları ve tüm gölgeleriyle birlikte... Bir anlama uğraşı, bir yöntem ve aynı zamanda hızlı etki eden bir kavrama sanatı bence Reiki... Ve ben de bu yolda öğrendiklerimi daha çok insanla paylaşmaktan mutluluk duyuyorum şimdi.

Master’ım Öznur Açıkalın’ın başlattığı ‘Işık Çemberi’ grubumuzda, yaklaşık iki senedir sürdürdüğümüz şifa çalışmaları ile gördüm ki Reiki yalnızca yaşamsal enerjinin kişiden kişiye aktarımı değil, gündelik yaşamlarımızda da grup enerjisinin birbirini iyileştiren gücünü deneyimlediğimiz bir ortam yaratıyor bize. Yalnız olmadığımız, farklı olmadığımız hissiyatını derinden duyumsadığımız ve aynı zamanda tüm öz benliğimiz ile yaratıma geçirmek istediklerimiz için bir destekleyici güç olarak Reiki grup eğitimlerinin varlığı çok değerli.
Nefess Yoga çatısı altındaki benim vereceğim grup eğitimleri 5 kişilik küçük bir grupla sınırlı.”

Katılım koşulları:

Katılmayı düşündüğünüz seviyeyi belirterek nefessyogaegitim@gmail.com adresine isim, soyisim, telefon numaranızı belirterek mail atınız. Ön kaydınız ile gruplar belirlenecek ve sizleri kesin kayıt işlemi için bilgilendireceğiz.

Uyumlama için gruptaki herkese 15’er dakikalık bir zaman dilimi verilecek, uyumlamalar stüdyoda birebir olarak gerçekleşecek.

Aynı günün akşamında zoom programı üzerinden buluşulacak ve eğitimin teorik kısmı grup ile birlikte online olarak gerçekleşecek.

Sorularınız için ayrıca ayseguldenktas@gmail.com adresine mail atarak eğitmenimizle görüşebilirsiniz.


Reiki grup eğitimi ücretleri:

Reiki 1.seviye 300 TL
Reiki 2.seviye 350 TL
Reiki 3.seviye 400 TL

Belirlenen tarihler:

Tarihler açıklanacaktır - Reiki 2. Seviye
Tarihler açıklanacaktır - Reiki 1. Seviye
Tarihler açıklanacaktır - Reiki 3. Seviye

* Reiki 2’ye uyumlanmadan önce en az 21 gün geçmesi şarttır.

* Katılımcılar 12:00-14:00 arasında kendilerine verilen saat aralığı ile stüdyoda eğitmenle birebir uyumlama alacaklardır.
Aynı gün 18:00-20:00 saatleri arasında online teori kısmı yapılacaktır.

(Bireysel seanslar için lütfen ayrıca yazınız.)


Usui Shiki Ryoho Reiki Nedir?

Reiki 19. yüzyılın sonlarında Dr. Usui tarafından yeniden keşfedilmiş ve onun yetiştirdiği öğrencilerle dünyaya dağılmış bir enerji aktarım sistemidir. Dünyaya yayılırken de birçok kola ayrılmıştır. Orjinal Reiki organizasyonu Usui Shiki Ryoho adı altında günümüze kadar gelmiştir. Usui Shiki Ryoho Reiki, Reiki'nin bütün kollarını kabul eder çünkü her varlığın yolu ve hayat dersi kendine özgüdür ve çok değerlidir. Her seçime saygı duymalı gelişim yolunda yöntemleri birbiriyle yarıştırmamalıyız.
Reiki eğitiminde ilerledikçe hem kendiniz hem de başkaları için fiziksel, duygusal, zihinsel ve ruhsal bedenlerde (enerji bedenler) çalışarak hastalıkların temeline inip onları şifalandırmayı deneyimleyeceksiniz. Ama unutmayın hastalık yoktur, hasta vardır. Eğer hastalığı oluşturan duygu ya da düşünce kalıbını bulup onunla yüzleşmezseniz hastalık kendini tekrar edecektir. Fizik bedende görünen hastalık diğer bedenleri hasta ettikten sonra buraya ulaşır ve tam iyileşmenin gerçekleşmesi için enerji bedenlerin temizlenmesi gerekir. İşte reiki bu yönüyle aynı zamanda tamamlayıcı tıp olarak tanımlanır ve dünyanın birçok yerinde reiki klinikleri vardır.


REIKI NASIL ŞİFA VERİR?

Her varlık evrensel yaşam gücü ile varlığını sürdürür. Bu yaşam enerjisi bedene çakralar yoluyla akar. Beden içerisinde bu enerjinin akış yollarına meridyenler ve nadiler, bedenin çevresindeki enerji alanına da aura denir. Yaşam enerjisi hücrelere ve organlara sürekli akarak onları tazeler ve çalışmaya devam etmelerini sağlar. Bu enerjinin akışı engellenirse bedende bazı aksaklılar ortaya çıkar. Yaşam enerjisi duygu ve düşüncelerimize göre yönlenir. Negatif düşünce ve duygular bu enerjinin akışında bozukluk meydana getirir. Bu bozukluklar ilk önce enerji bedenin katmanlarında ve sonra da fiziksel bedende ortaya çıkar.
Reiki kişiye akarken hem enerji bedendeki hem de fiziksel bedendeki dengesizlikleri dağıtarak o bölgedeki frekansı yükseltir. Düşük frekanslı enerjinin parçalanarak dağılmasını sağlar. Sonuç olarak yaşam gücünün akışını onarıp, sağlıklı ve doğal olarak akmasını gerçekleştirir.

REIKI’NIN DERECELERİ

Geleneksel Usui Shiki Ryoho Reikisi üç seviyede öğretilmekle birlikte değişik Reiki kuruluşları Reiki öğretisini dört ve yedi seviyeye kadar ayırmıştır.

BİRİNCİ DERECE REIKI: Reiki’ye girişi, Reiki’nin tarihini, özelliklerini ve çeşitli el pozisyonlarıyla uygulama yöntemlerini kapsar. Reiki’nin kişiye ve çevresindekilere nasıl uygulandığı öğretilir. Ayrıca birinci derece uyumlaması verilerek kişinin aurası ve çakraları Reiki enerjisine açılır. Fizik beden temizliği başlar. Bu derece reiki başlangıç düzeyindedir, vücudun reikiyle tanışmasını hedefler. Reiki 2’ye uyumlanmadan önce en az 21 gün geçmesi şarttır. Bu süreçte öğrenci çakralarına enerji vererek enerjiyi tanıyıp fiziksel bedenini evrensel yaşam enerjisine alıştırır.

İKİNCİ DERECE REIKI: Reiki’nin kişiye, çevresindekilere ve günlük yaşama uygulanması detaylı olarak öğretilir. Ayrıca enerjiyi çeşitli amaçlarla yönlendiren üç enerji sembolü ve kullanımları öğretilerek kişi ikinci dereceninin uyumlaması ile hem bu sembollerin enerjisine, hem de çok daha yüksek frekanslı Reiki enerjisini almaya açılır. Uzaktan reiki enerjisini yönlendirmeyi öğrenir. Geçmişe ve geleceğe reiki yollayabilir. Duygusal beden temizliği başlar.

ÜÇÜNCÜ DERECE REIKI: Öğrenciye bu seviyede, Reiki uyumlanmasında kullanılan nefes tekniği öğretilir ayrıca üçüncü derecenin güçlü master sembollerine uyumlanır. Üstadlık seviyesi uyumlaması yapılır ancak uyumlama yapma yetisi açılmaz. Zihinsel beden temizliği başlar. Derin şifa ve dönüşüm genelde bu seviyede ortaya çıkmaya başlar.

MASTER- İlk üç seviyeyi tamamlayan öğrenci reikiyi kendine hayat yolu yapmak istiyorsa eğitmen olmak için bu seviyeye uyumlanmalıdır. Fakat tüm seviyelerde öğrencinin isteği yeterliyken bu seviyede uyumlama, uyumlamayı yapacak masterın meditasyonu sonucunda alacağı cevaba göre yapılır. Eğer yanıt olumluysa uyumlama yapılır. Uyumlama teknikleri ve sembolleri titizlikle öğretilir. Öğrenci bu uyumlanmayla Reiki 1-2-3 seviye öğrenci yetiştirip uyumlayacak hale gelir. Ruhsal beden temizliği başlar.

MASTERLARIN MASTERI- Öğrencinin master enerjideki gelişimine göre yine meditasyon sonrası alınacak kararla uyumlama yapılır. Usui Shiki Ryoho Reiki seviyeleri içinde en yüksek uyumlanma budur. Evrensel zekâya açılan ve kişiyi tamamen dönüştüren bir enerjidir. Büyük bir sorumluluk, bilgi ve deneyimi gerektirir. Kişi yıllar içinde uzun bir yoldan yürüyerek buraya ulaşmıştır.


Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Hem evde hem Nefess'te