Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Yaratıcı Kökler Atölyesi, resim, sanat terapi, yoga, meditasyon, dans, ve farkındalık çalışmalarından yararlanarak, yaratıcı kökleriniz ile iletişime geçip, tıkanıklıkları görebileceğiniz ve yeni yollar/yöntemler keşfedebileceğiniz bir atölye.
Her gün farklı bir konu üzerinde duracağımız için tek ders katılabileceğiniz gibi tüm atölye çalışması planlanmış bir yol izlediğinden dolayı üçüne bir arada katılabilirsiniz.(Tavsiye edilir.)

KÖK / Dönüşüm: Köklere dönerek, tıkanıklıkları görebilmek. Yaratıcı gücü harekete geçirmek ve dönüştürebilmek.
İKİ/ Birlik: Eril-Dişil enerjilere odaklanıp, bedenden başlayan keşif süreci ile, eril-dişil dinamikleri görebilmek. Birliği keşfetmek.
AYNA/ Eş: Partnerli çalışmalar ile ilişkilere, yansımalarımıza bakabilmek. Birliğin içindeki çeşitliliği görebilmek.

Tarihler boyu sanat bir ifade aracı olarak önem kazanmıştır. En ilkel çağlarda semboller ve imgeler, insanların ilk iletişim araçları olmuşlardır. İlk insandan günümüze insandaki yaratıcılık ve bunun sonucu gelişen sanat, insanı ve toplumsal ilişkileri anlamamıza yardım etmektedir.

Yaşamın içinden çıkan bir insan etkinliği olarak sanatın, insanlıkla yaşıt olduğunu söyleyebiliriz. Varolanla varolmayan arasında bulunan sanatsal süreç, bu iki alanı bir araya getirmeye çalışır. İnsanın, gerçekliği aşması ya da kendine özgü başka bir gerçeklik yaratmasıdır. Düşle gerçek arasında kurulan bir köprü olarak sanatsal etkinlik, akıl ile akıl dışı, düşlem ile gerçek, imgeler ile nesneler arasında bir bağ kurma eylemidir. Kısaca sanat, insanın kendisini tanımasının, dönüştürmesinin ve yaratmasının bir dışavurumu ya da bir serüvenidir diyebiliriz. Bu serüven sonunda insanın, başkaları aracılığıyla kendini tanıdığını, varlığını kanıtladığını, kendini aşma çabası içinde kendi bilincine vardığını gözleriz.

Duygular bilinçaltında birikir ve sanat terapisi bilinçaltının dilidir. Kelimelerin bittiği yerde resim başlar…

Tarih ve saat: 19-20-21 Nisan 2017 / 13:00-16:00
Ücret: Tek gün-75 TL + KDV / 3 gün - 200 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine 180 TL + KDV)

Eğitmen: Ayşen Atıl

Kimler Katılabilir?

Herkese açık.

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 12 Nisan tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Ayşen Atıl Kimdir?

Ayşen Atıl

Bursa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi ve ardından Uludağ Üniversitesi’nde resim eğitimi aldım. Uzun yıllardır çocuklara resim eğitimi veriyor ve aynı zamanda resim çalışmalarıma devam ediyorum. Yoga, hayatıma 2013 yılı Gezi Parkı direnişi esnasında girdi ve girdiği gibi çok etkili oldu. Aynı yıl Temel Yoga Hocalık Eğitimi’mi Çağ Rical Gürle’den aldım ve ardından Zeynep Çelen, Zeynep Aksoy, David Cornwell, Berivan Aslan Sungur, Godfrey Devereux, Can Bora, Sinem Er gibi isimlerle çalışarak hatha yoga, yin yoga, vinyasa, tao-vinyasa üzerine eğitimler aldım. 2015 yılından beri Nefess Yoga’da farklı tarzlarda dersler veriyorum. Sanat, yoga ve meditasyon deneyimlerimi birleştirebilmek ve sanat terapi konusunda çalışmak için değerli Osho terapist Meera Hashimoto’dan, Meditatif Sanat Terapi Eğitimi aldım.


Yoga benim için bir keşif süreci oldu; kendimle, bedenimle çalıştıkça, resimlerim, öğretmenliğim, hayatım değişmeye ve dönüşmeye başladı. Verdiğim derslerde ise yoga asanaları sayesinde bedenden başlayan keşif sürecini ön planda tutmaya özen gösteriyorum.

Eğitimler:


Çağ Rical Gürle ile Temel Yoga Hocalık Eğitimi; 2013 - 2014
Çağ Rical Gürle ile 5 Element Metodu ve Meridyen Sistemi; 2014
Berivan Aslan Sungur ile Yoga’ya Yönelik Anatomi Eğitimi; 2014
Zeynep Aksoy ve David Cornwell ile İleri Seviye İnziva; 2014
Godfrey Devereux ile Dinamik Yoga Kursu; 2014
Zeynep Çelen ile İleri Seviye Yoga Eğitimi; 2015
Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga, Yoga Felsefesi ve Anatomi Kursu; 2015
Can Bora ile Tao-Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi; 2015 - 2016
Can Bora ile Tao-Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi / Asistanlık; 2016
Sinem Er ile Temel Vinyasa Serileme Eğitimi-2016
Meera Hashimoto ile Osho Meditatif Sanat Terapi Eğitimi-2017


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga