Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

“Şiddetsiz İletişim, içimizdeki doğal şefkat duygusunun ortaya çıkmasını sağlayacak şekilde kendimizle ve diğer insanlarla bağlantı kurmamıza yardımcı olur. Bilincimizi dört alana odaklamamızı sağlar. Böylece kendimizi ifade etme ve başkalarını dinleme biçimimizi yeniden şekillendirmemizde bize rehber eder. Bu dört alan: Ne gözlemlediğimiz, ne hissettiğimiz, neye ihtiyaç duyduğumuz ve hayatımızı zenginleştirmek için ne istediğimizdir. Şiddetsiz İletişim, “tüm varlığımızla ve içtenlikle dinleme”yi saygı ve empatiyi besler; gönülden vermeyi karşılıklı bir istek haline getirir.”

Bu cümleler Şiddetsiz İletişim’in kurucusu Marshall Rosenberg’e ait. İşte bu atölyede Deniz Spatar’la birlikte Kalp Dili’nin temellerini araştıracak, Marshall Rosenberg’in vurguladığı dört alanla (gözlem, duygu, ihtiyaç ve ricalar) ilgili farkındalığımızı artıracağız.

Kendimize ve başkalarına şefkatle yönelirken şefkati engelleyen iletişim biçimlerini de birlikte gözden geçireceğiz.

Atölye tarihleri*:
25 Mart Cumartesi /12:30-18:00
26 Mart Pazar /12:30-18:00

*İki günlük katılım gereklidir. 


Ücret: 350 TL+KDV (Nefess Yoga Eğitmenlik Eğitimi öğrencilerine ve mezunlarına 275 TL+KDV)

Kolaylaştırıcı: Deniz Spatar

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 20 Mart tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Deniz Spatar kimdir?


Çocukluğum 1970'lerin ikinci yarısından, 1980'e uzanan dönemde şiddetsizliği, barışı için için özleyerek geçti. Galiba en çok bu nedenle barış benim için başka zamanlara, hayatlara, durumlara ertelenemeyecek kadar acil ve yalnızca bireysel çabayla sürdürülebilmesi mümkün olmayan toplumsal bir ihtiyaç. İç barışı ararken Yoga ve meditasyonla, Yoga’nın “ahimsa” prensibini araştırırken Şiddetsiz İletişim’le tanıştım. Şiddetsiz İletişim bana “hemen, şimdi, burada, barışçıl” çözümler sundu. Bu nedenle, Şiddetsiz İletişim’i yaşamak ve tüm insanların hizmetine sunmak benim için çok değerli hale geldi.
Bu nedenle kendimle çalışmaya devam ediyor ve paylaşıyorum. Şiddetsiz İletişim 2013-2014, 2014-2015 Yıllık Eğitim Programı’na katıldım. Ocak 2015’de CNVC “Uluslararası Sertifikalı Eğitmen Adayı” oldum. 2015-2016 Temel Eğitim Programı’nda Vivet Alevi’nin asistanlığını Özgen Saatçılar’la birlikte üstlendim. 2016-2017 İstanbul Temel Eğitim Programı'nda Asistan Eğitmen olarak yer alıyorum. 2014-2016 yılları arasında Beşiktaş'ta bir alıştırma grubunun kolaylaştırıcılığını yürüttüm. 2016 ilkbaharından bu yana Özgen Saatçılar'la birlikte Kalp Diline Giriş seminerleri sunuyoruz.


Bunlara ek olarak 5 aylık bir süreye yayılan Beşiktaş Egzersiz ve Yoğunlaşma Programı'nın kolaylaştırıcılığını yapıyor, zaman zaman belli bir konuya odaklanan tek günlük atölyeler düzenliyorum. Sunduğum çalışmaları Facebook'taki Kalp Dili sayfasında paylaşıyorum.
Şiddetsiz İletişim topluluğunun etkinlik ve paylaşımlarını Facebook'taki Şiddetsiz İletişim Türkiye sayfasından takip edebilirsiniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga