Doğuma Hazırlık Atölyesi (Online)

18 Ekim 2020 Pazar / 13:00-15:30

Bu atölyede yoganın, doula desteğinin ve fizyoterapinin doğuma hazırlık sürecinde ve lohusalıkta annelere hangi konularda eşlikçi olduğu hakkında fikir sahibi olacağız.

Hamilelikte Yoga

Atölye bir yoga akışı ile başlayacak.

Yoga pozlarının, nefesin ve çeşitli imgeleme tekniklerinin hem anne bedeni üzerindeki fiziksel etkisini, hem de bebekle kurulan bağdaki rolünü deneyimleyeceğiz. Yoganın gebelik ve doğumdaki desteğini ve doğum sonrası iyileşmeye katkısını konuşacağız.

Hamilelik ve Postpartum Dönemde Doula Desteği

Doulanın gebelik ve lohusalık döneminde rolünü detaylandırıp, soru cevap şeklinde merak edilen birçok başlığı ele alacağız.
Doula nedir?
Gebelik süresince niçin doula desteğine ihtiyaç duyuluyor?
Hangi konularda gebeyi destekliyor?
Hangi dönemde gebeyle çalışmaya başlamalı?

Hamilelik ve Postpartum Dönemde Fizyoterapi

Gebelik ve lohusalıkta fizyoterapinin önemli bir yeri vardır. Fizyoterapistin destekçi olduğu alanları çeşitli başlıklar halinde detaylandıracağız.
Fizyoterapinin kadın sağlığındaki rolü nedir?
Gebelikte hangi alanlarda destek alınması gerekmektedir?
Doğum sonrası özellikle kontrol edilip değerlendirilmesi gereken alanlar nelerdir?Bu atölye sadece gebeler için değil postpartum dönemdeki anneler, eşlerine destek olmak için süreci anlamaya çalışan babalar, bebek sahibi olmayı planlayan anne adayları ve kendiyle bağ kurmak isteyen herkese açıktır.


Atöyenin tüm geliri, SMA tip1 ile mücadele eden Ali Eymen Ağum'un gen tedavisi için bağışlanacaktır.


Kimler katılabilir?
Gebeler, postpartum dönemdeki anneler, eşlerine destek olmak isteyen babalar, bebek sahibi olmak isteyen anne adayları ve kendiyle bağ kurmak isteyen herkese açıktır.


Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine mail atabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı 16 Ekim Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz.


Tarih ve Saat: 18 Ekim 2020 Pazar / 13:00

Bağış: Minimum 50 TL

Uzmanlar: Pınar Sitemkar & Damla Fidancı & Özlem İncesu Güveli & Esin Alpman

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Uzmanlar Hakkında

Aycan Pınar Sitemkar

Küçük yaşlarda bale ile başlayan dans hayatı farklı tarzlarla 15 yıl devam etti. Bedeninde fark ettiği fiziksel enerjetik bağı anlamlandırmak istedi ve bu sebeple 2009 yılında İstanbul Üniversitesi Fizik bölümüne girdi. İlk temel eğitimini Çağ Rical Gürle ile tamamladı. Ardından Sinem Er, Şaylan Yılmaz, Can Bora, Charles Secallus gibi isimlerle çalışarak, farklı içeriklerde eğitimler aldı. Arzu Rezzan Sunam ve Yelina Tayfur’un Temel Eğitimlerinde iki dönem asistanlık yaptı. Halen kendi derslerine ve eğitimlerine devam etmekte.

Verdiği Dersler; Hatha Yoga, Vinyasa Yoga, Tao Vinyasa ve Hamile Yogası

Aldığı Eğitimler:
- Temel Yoga Eğitimi, 200 saat - Çağ Rical Gürle; 2013,2014
- Temel Vinyasa Yoga Eğitimi, 200 saat - Sinem Er; 2015
- Hamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi, 60 saat - Şaylan Yılmaz; 2015
- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi - Can Bora; 2016
- Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat asistanlık; 2016,2017
- Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat; 2017,2018
- Ayfer Bakan ile Thai Yoga Hamile Terapisi Eğitimi - Doum, 2018 Lisa White ve -
- Zephyr Wildman ile Hamile ve Doğum Sonrası Öğrenciler için Genel Yoga; 2018
- Çağ Rical Gürle ile İleri Seviye Yoga eğitimi, 300 saat asistanlık; devam ediyor

Damla Fidancı

2015 yılında Florance Nightingale hastanelerinin üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi, 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresince bir yıl, Polonya (Karkonoski Uniwesytet), İspanya(Universitet de Valencia) da manuel terapi, kinesiyoloji ve kadın sağlığı üstüne çalışmaları oldu. Staj dönemini Florance grubunun tüm hastanelerinde ve milli takım olmak üzere çeşitli sporcu kliniklerinde tamamladı. Çalışma hayatının ilk yılında kendi bedeniyle daha fazla bağ kurabilmenin yollarını ararken yogayla tanıştı. 2016 yılında Çağ Rical Gürle'nin temel seviye yoga eğitmenliği eğitimine katıldı. Bu dönemde İngiltere'de Harbornept Clinic’te Dr. Ruth Jones ve terapistlerinden kadın sağlığı ve pelvik taban rehabilitasyonu ile ilgili çalışmalar yaptı. Uzmanlık alanları, kronik ağrılar ve kadın sağlıdır. Aynı zamanda yoga eğitmenlerinin eğitim gruplarına anatomi desteği sağlamakta. Çeşitli stüdyolarda yoga terapi ve hamile yogası dersleri vermekte olup kronik ağrı ve özellikle pelvik taban sağlığı üzerine çalışmaktadIr.
Mesleki hayatına Etiler’de manuel terapi kliniğinde devam etmektedir.

Aldığı Eğitimler:
Manuel Terapi Eğitimi 2013-2015
Pediatrik Rehabilitasyon 2015
Pelvik taban Rehabilitasyonu 2016
Çağ Gürle ile 200 TT Uzmanlaşma Programı 2016
Çağ Gürle ile 300 TT Uzmanlaşma Programı 2018
Alper Bayraktar ile 100 TT hamile uzmanlaşma Programı 2018


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home


Ön kayıt formu