Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Döngüsel meditasyon yoga öncesi metinlerde adı geçen bir teknik. Çok yavaş herkesin yapabileceği altı hareketle başlayıp, yatarak devam ediliyor. Bir metin yoluyla kişi derin gevşemeye yönlendiriliyor.

Anılardan, alışkanlıklardan, inançlardan ve yargılardan dolmuş zihnin de büyük bir bahar temiziliğine ihtiyacı var. Zamanın zihnimizde istiflediği yükü bırakıp, gerçekte aradıklarımız, hayatımıza almak istediklerimiz Döngüsel meditasyon aracılığıyla eforsuzca kendiliğinden beliriyor.

Döngüsel meditasyon, uykuya geçmeden, uyur uyanık bir alanda, zihnin gündelik hayatın karmaşasından çıkararak, bedenin yeniden yapılanmasına ve gerçekte varolanla teması sağlıyor.

Yapacağımız bu meditasyon için illa yoga yapıyor olmanız gerekmiyor, herkes katılabilir. Uygulama yaklaşık bir saat sürüyor.

Döngüsel meditasyon yoluyla sizi bir yolculuğa çıkaracağım. Güvenli, özgür bir alana doğru bir ilerleyeceğiz, kendi öz kaynağımıza varacağımız bir yerde olacağız. Bu alan o kadar özgür ki, bir çok sanatçıya ilham almaları için bu teknik, Döngüsel meditasyon öneriliyor.

Sizi rahat ettirecek kıyafetler giyin.


TARİH: 24 Mayıs Pazar 14:30 - 16:00


KATILIM ÜCRETİ: 35TL+KDV


REZERVASYON:

20 Mayıs Çarşamba tarine kadar yapılmasını rica ederiz.

Online Rezervasyon: Aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilirsiniz. 

İletişim: Nefess Yoga // 0216 550 03 00 // info@nefessyoga.com 


FACEBOOK ETKİNLİĞİ:

Ajandanıza eklemek için: https://www.facebook.com/events/1596700793901566/ 


EĞİTMEN:

Gül Dirican

2008 de Zeynep Aksoy temel, ardından aynı yıl Nicole Ohme ile Cihangir Yoga’da orta seviye hocalık, 2009 da Erich Schiffman’dan L.A’da teacher training , aynı yıl Sudaka’nın düzenlediği yin yoga eğitimini tamamladım. 2010 da Tias Little Advanced Teacher Training Hand on Adjusments ve aynı yıl Godfrey Devereux’in her yıl Fransa’da düzenlediği on günlük depth intensive workshop’una katıldım. Berivan Sungur’un Tao vinyasa ve Banu Çadırcı’nın Yoga terapi öğretmenlik eğitimlerini tamamladım. Şenol Topuz’la Astanga yolculuğum devam ediyor. Trabzon Yoga’da 200 saatlik hocalık eğitimini Gökhan Karaveli’yle beraber veriyorum. Yoga Aliance RYT 500, E-RYT 200 sertifikalıyım. Katıldığım bazı eğitim ve workshoplar ise : 2011 de Paul Grilley ile yin yoga, anotomi,teori pratik hocalık eğitimini bitirdim. Cindy Lee, Svagito Liebermeister, Wayne Liquorman, Chuck Miller gibi ünlü hocaların workshopları hocalık yolumda bana rehberlik ettiler. 2011-2012 200 saatlik David Cornwell Meditasyon ve Free Yoga teacher traning 2012 eylül 16 saatlik Mey Elbi ile restoratif yoga eğitimi 2012 Ekim Mirka Scalco Kraftsow ile viniyoga tarzında şifalanma ve dönüşüm çalışması 18 saat 2012 Ekim Advanced Astanga Yogada derinleşme Ahu Karan Nikolaj Jespersen 150 saat 2012 Kasım Diane Long’la bir haftalık workshop İtalya 2013 Mart Matthew Sweeney Astanga workshop Puple Valley Hindistan DERS TARZI Erich Schiffmann Yoga’yı “yaratıcı yaşam gücünün serbest akmasını önleyen engelleleri, bedenin ve zihnin kısıtlamasını çözen bir süreç” olarak tanımlıyor; benim de derslerimde en öncelikli amacım, binlerce yıl boyunca evrimleşmiş yoga pozları sayesinde sıkışık alanların çözülmesine yardımcı olmak, daha derin bir beslenmenin yollarını açabilmek, gücün ve akışın yardımıyla öğrenciyi merkeziyle tanıştırmak diyebilirim. Derslerim yıllarla , Erich Schiffman’ın esneklik odaklı asanaları , Godfrey Devereux’in dinamik methodu, ve Cindy Lee’nın vinyasalarıyla, yoga terapinin bakış açısıyla ve Matthew Sweeney’in geliştirdiği serilerden aldığım ilhamlarla oluştu, bedenim değiştikçe derslerim değişti ve hala sadeleşme yolunda ilerliyorum. 
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga