Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Doula Nilüfer ve Hamile Yogası Eğitmeni Eda ile Rahat Doğum Atölyesi
12 Haziran 2021 Cumartesi
14:00 - 16:00


Doula Nilüfer Ayhan ve Eda Günel ile doğuma hazırlanan tüm kadınlar için rahat doğuma dair hem teorik hem pratik yaklaşımlar ile 2 saatlik bir atölye.  

Hamileliğinin her aşamasında, doğum türüne karar vermiş ya da henüz vermemiş, sezaryan ya da vajinal doğum planlayan tüm gebelerin rahat bir hamilelik, doğum serüveni için destekleyici bilgiler içeren atölyenin ilk yarısında Doula Nilüfer Ayhan aşağıdaki başlıklar ile ihtiyaç duyulan cevapları verecek, devamında ise Hamile Yogası Eğitmeni Eda Günel derin gevşeme odaklı gebelere özel yoga serisi uygulatacaktır.

-Doğumun fizyolojik ve mental aşamaları
-Hangi aşamalarda sizi neler bekler?
-Rahat doğum yapabilmek için doğumdan neler beklemelisiniz?
-Doğum sancısı ile nasıl arkadaş olunur?
-Doğum sancısı neden vardır?

Kimler katılabilir?
Tüm kadınlar, özellikle doğuma, zihnen ve bedenen hazırlanan tüm hamiler katılabilir.
*Atölyenin anlatım kısmı herkes için uygundur, pratik bölümüne katılım için ise doktorunuzun bilgisinde 12 ila14 . haftanızı tamamlamış olmanız önerilir.

Ücret:
160 TL (Nefess Yoga üyelerine 150 TL)

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Uzmanlar:  Eda Günel & Doula Nilüfer Ayhan

Hamile Yogası Eğitmeni Eda Günel
Hayatı boyunca doğaya, spora, bedene olan ilgisi çok canlı olan Eda, 2013 yılında dizindeki hassasiyet gidermek için doktorunun önerisi ile yoga pratiklerine başladı. Fiziksel iyileşmenin yanı sıra yoganın, özgürce, doğa, beden ve zihin ilişkisini güçlendiren hali Eda'nın ilerlemesini sağladı. Öğrenme ve paylaşma isteği ile 2018 yılında Arzu Rezzan Sunam&Yelina Tayfur ile Hatha Yoga Temel Eğitiminden mezun oldu ve 2019 yılında bir kadın, olarak, doğum-kadın ilişkisine yakından bakmak, gebeler ile çalışma niyetiyle, 2019 yılında Pınar&Damla ile Hamile Yogası Uzmanlaşma Programını tamamladı. Aynı sene 100 saatlik Vipassana Meditasyonu kursuna katıldı. Sindirerek, içselleştirebildiği ölçüde başka ekol ve stillerde de eğitimler almaktadır.  
Aktif olarak; Hatha Yoga; Hamile Yogası; Tao Vinyasa ve Meditasyon seansları vermektedir.  

Doula Nilüfer Ayhan
Türkiye’nin ilk doula eğitimi veren köklü ve yetkin kurum İçsel Doğum’dan aldığı doulalık ve doğuma hazırlık rehberliği eğitimi ile birlikte 2017 yılından beri anne ve baba adaylarına doğum öncesinde, doğum süresinde ve lohusalık sürecinde fiziksel, duygusal ve bilgilendirici destek verip, onlara rehberlik ve eşlik etmektedir.  
Hayatın önemli geçişlerinden biri olan doğum ve lohusalık döneminde, ebeveynlerin yanında olup, onların doğum ve lohusalıklarına bilinçli hazırlanmalarını sağlamaktadır.  
Ebeveynlerin bebeklerine bağlanmaları ve daha kolay ebeveynlik yapmaları en temel amaçlarından biridir.  
Doğum ve Lohusalık gibi yoğun deneyimleri sindirmelerine yardımcı olmak ve ebeveynleri şefkatle desteklemek en temel görevlerinden biridir.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home