Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Zihni dinginleştirmek ve içerideki seslere kulak vermek ve bu sesleri birbiri ile dengeli bir bütün haline getirmek için bu kez Çellonun büyüleyici sesinden faydalanıyor olacağız."Kendi melodini uyandırmak" bir vinyasa dersi olup yavaş akan ve birbirini tamamlayan serilerden oluşacak meditatif bir çalışmadır.

Eğitmen: Fırat Tosun

Çello (Viyolonsel) : Ece Şermet

Tarih ve saat: 4 Aralık Pazar / 14:30-16:00

Atölye ücreti: 40 TL + KDV

Fırat Tosun kimdir?

1981 yılında İzmir’de doğdu. Ege Üniversitesi’nde Deniz Biyolojisi üzerine master yaptı. 2007 yılında kendi ve hayatla ilgili anlatmak istediklerini amatör olarak fotoğraflamaya başlayan Fırat 2012 yılında “Depersonalisation” isimli ilk kişisel sergisini açtı, sergide yer alan fotoğraflarından biri Contemporary 2012’de yer aldı. Aynı dönem modern dans ile tanıştı ve dansta kendini tanımlama ve ifade etme ihtiyacını destekledi.

2013 yılında Zeynep Aksoy 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladı ve David Cornwell ile 100 saatlik meditasyon hocalık eğitimini tamamladı. Daha sonra Zeynep ve David’in eğitimlerinde asistanlık yaptı. 2014 yılında Zeynep Çelen ile ileri seviye eğitimini tamamladı ve yine Çelen’in bir sonraki eğitiminde asistanlık yaptı. 2015 yılında Chris Chavez ile çalışmaya başladı ve Cihangir Yoga’da ders vermeye başladı. Bu süre içinde birçok Workshop ve eğitime katıldı.

Halen başta Cihangir Yoga ve Nefess Yoga olmak üzere birçok studyoda grup dersleri ve özel dersler veriyor.

Ece Şermet Kimdir?

Bir sonbahar çocuğuyum. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı viyolonsel bölümündenmezun oldum. Eş zamanlı olarak İstanbul Üniversitesi’nde Fransızca Mütercim Tercümanlık okudum. Yirmi senelik amatör ve profesyonel müzik yolculuğumda çok sayıda güzel insan tanıdım, şanslıyım. Kimi esin kaynağım, kimi öğretmenim oldu. Beni heyecanlandıran projelerde yer aldım. Farklı müzik türlerini denedim ve filizlendim. Ruhuma dokunan şarkıları çeşitli dillerde seslendiriyor, viyolonsel ve piyano ile kendime eşlik ediyorum. Aynı zamanda Ayvalık Belediyesi’nin çocuklarınsosyal gelişimlerini güçlendirmek adına hayata geçirdiği Zeytin Çekirdekleri projesinin gönüllü viyolonsel eğitmeniyim.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga