Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Tao Vinyasa akışları; Paul ve Suzzie Grilley tarafından yin yoga pozlarına yang akışlar eklemek için meydana getirilmiş serilerden oluşuyor. Altın Tohum, Savaşçı ve Uçan Ejderha isimli üç ayrı seri bulunuyor. Her üç seride de bedende bacaklar ve omurga odaklı pozlar bulunuyor. Bu pozlar hali hazırda bilinen yoga asanalarından oluşuyor. Diğer hatha ya da vinyasa derslerinden farklı olarak bu yoga asanaları belli bir nefes alış veriş süresince değil, bedenin kendi ritmi ve kapasitesine bağlı olarak müzik eşliğinde uygulanıyor.

Bu atölyede deneyimleyeceğimiz Ejderha serisi ile; hem tüm sıvılarıyla birlikte akışkan bedenin kendini gerçekleştirmesini izleyeceğiz hem de zihnin bu akışa nasıl izin vereceğini gözleyeceğiz. Yin pozları içinde bu hareketli halden bırakmaya geçişle sıvı bedenle genişlemeye alan açmayı deneyimleyeceğiz.


"Saklı bir denizin altında

Yaprağının altında yaprak

Göründü görünecek ucu

Uçan kuş gene uçuyordu

Kendi gibi olmaya çalışarak"


Melih Cevdet Anday
Atölye İçeriği

Tanışma
Isınma
Tao Vinyasa Akışı
Yin Yoga
Sohbet


Tarih ve saat: 3 Mart Cumartesi / 14:30-17:30

Atölye ücreti: 80 TL + KDV (Nefess Yoga üyelerine 60 TL + KDV)

Uzmanlar: Ayşegül Denktaş ve Yağmur Kutlar

Kimler katılabilir?

Tao Vinyasa akışlarını ve Yin yogayı deneyimlemek isteyen herkese açıktır. En az 10 kez yoga dersine girmiş olmanız önerilir, başlangıç seviyesine uygundur.


Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 23 Şubat tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Ayşegül Denktaş

1984 İstanbul doğumlu Ayşegül Denktaş, 2008 senesinde Ege Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun oldu. 2010 senesinde Bilgi Üniversitesi Medya ve İletişim Sistemleri Yüksek Lisans Programına kabul edildi. Derken hayatının sosyal bilimci tarafı yön değiştirdi ve kurucu ortaklarından olduğu Nefess Yoga ile birlikte başka bir perspektif kazandı.

Ayşegül için yoga; hareket ve nefesin birlikteliğinden doğan iyileştirici etkinin, tüm bir gündelik yaşama yayıldığı ve herkesin uygulayabileceği kadar basit ve temel bir “kendini keşfetme” süreci.
Şu an Nefess Yoga bünyesinde; Hatha Yoga, Tao Vinyasa ve Zen Meditasyonu dersleri vermektedir.

Eğitimler

- Free Yoga - 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi - David Cornwell; 2011-2012
- Reiki I. Seviye - Devrim Akkaya; 2012
- Temel Yoga Eğitimi, 200 saat - Çağ Gürle; 2013
- Anne Bebek Yogası Eğitmen Eğitimi - Sima Ölçer, Nur Sakallı; 2014
- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi - Can Bora; 2015
- Tao Vinyasa ve Terapötik Asanalar Eğitimi Asistanlık ; 2016
- Arzu ve Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi, 200 saat Asistanlık ; 2016

Yağmur Kutlar

“Yoga nedir ki” diye deneme dersleriyle başlamıştı yolculuk. Moda’da ev gibi bir apartman dairesiydi Nefess Yoga 2011 yılında. Hiç aklında yok iken yogaya burada başladı. 2011 kışında David Cornwell’in “Free Yoga” eğitimiyle meditasyon ve yoga eğitmenliği yolunda ilk adımımı attı. Free Yoga’dan sonra bedendeki keşiflerle kendime dair keşiflerin de kapısı aralandı ve İzmir’in dağlarına uzayan yolda Marmariç’te 2 senelik bir topluluk yaşamının ardından yeniden İstanbul’a düştü yolu. Şehre dönüşüyle birlikte Nefess Yoga’ya yani bir nevi yuvaya döndü. 2014’ten bu yana haftada bir gün meditasyon oturumları ve 2016 baharıyla birlikte de herkese açık ve ücretsiz “Free yoga” derslerini vermekteyim.

Vipassana kursları ve Şenol Topuz ile birlikte Mysore Ashtanga ile yoga ve meditasyon pratiğimi sürdürmekteyim. Bir yandan da 2014’te masaj terapi ile ilgili eğitimler almaya başladıktan sonra bedenle terapotik anlamda da çalışmaya başladım. Nefess Yoga’da bir yandan masaj seansları da vermekteyim. Yoga, dans, masaj, beden farkındalığı çalışmalarına ve eğitimlerine devam etmekteyim.


Eğitimler

- Free Yoga - 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi - David Cornwell, Cihangir Yoga; 2011-2012
- Yin Yoga - 60 saatlik Yin Yoga Hocalık Eğitimi - Çelen Arıman, Yoga Time; 2015
- Tao Vinyasa ve Terapotik Asanalar - Can Bora, Nefess Yoga; 2016
- Hatha Yoga - 200 saatlik Temel Eğitmenlik Eğitimi, Asistanlık - Arzu Sunam Yelina Tayfur, Nefess Yoga; 2016-2017
- Restoratif Yoga- 20 Saatlik Restoratif Yoga Eğitimi- Gül Dirican; Nefess Yoga; 2017
- Jnana Yoga- Bora Ercan; Hariom Yoga; 2017


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga