Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

ATÖLYE: MELİS ULAŞ İLE BESLENMEDE DOĞRU BİLİNEN YANLIŞLAR
16 Ocak 2016 / 14:30 - 17:00

Sağlıklı beslenmenin temel taşları, vücut PH dengesi ve alkali beslenmenin önemi, işlenmiş gıdalar ile ilgili bilinmeyenler, hayvansal gıdalar tüketirken dikkate alınması gerekenler, tahıl ürünlerine genel bakış, pişirme yöntemleri, çiğ beslenmenin faydaları, sağlıksız abur cuburlara sağlıklı alternatifler…. Hepsi 16 Ocak'ta Nefess Yoga’da yapılacak olan ‘Melis Ulaş ile Doğru Bilinen Yanlışlar’ Atölyesi’nde!

Bilinçli ve doğru beslenme konusuna ilgi duyan herkesi bekleriz!

Dünya genelinde, beslenme ile ilgili bilinç düzeyinin arttığı bir dönemden geçmekteyiz. Bu her ne kadar sevindirici bir gelişme gibi görünse de; tam da bu noktada bilgiyi doğru kaynaktan almak bir kat daha önem kazanıyor. Gündelik hayatta televizyonda haberlerde, gündüz kuşağı programlarında, reklamlarda, gazete ve dergilerde, yolda yürürken önünden geçtiğimiz reklam afişlerinde ve daha bir çok yazılı veya görsel iletişim aracında, sağlıklı beslenme ve zayıflama ile ilgili yazılar, programlar, reklamlar karşımıza çıkıyor. Neredeyse gün aşırı yeni bir diyet türü ortaya çıkıyor ve her insanın hayatında harikalar yaratacağı vaad ediliyor. Hal böyle olunca, kişilerin yaşam tarzına ve sağlık profiline uygun olmayan uygulamalar kulaktan kulağa yayılıyor ve sağlık açısından istenmeyen sonuçlar doğmasına yol açabiliyor. Tüm bunların ışığında, sağlıklı ve doğal beslenme ile ilgili doğru bilinen yanlışları, çarpıcı ve çok da bilinmeyen gerçekler eşliğinde işleyeceğiz.

KAYIT VE ÖDEME SEÇENEKLERİ:
Kayıt ücreti: 75 TL+KDV
Nefess üyelerine özel indirimli ücret: 60 TL+KDV

*Kesin kayıt için, 11 Ocak 2016 tarihine kadar atölye ücretinin %50’sinin ön ödeme olarak yapılması gereklidir.
**Ön ödeme sonrası kaydın iptal edilmesi halinde iade söz konusu olmamaktadır.

Atölye ile ilgili sorularınız veya online rezervasyon için sayfanın aşağısındaki formu doldurabilir veya bizimle doğrudan iletişime geçebilirsiniz:
info@nefessyoga.com
0 (216) 550 03 00

MELİS ULAŞ HAKKINDA:
TED Ankara Koleji’nden mezun olduktan sonra, Ankara Üniversitesi Japon Dili ve Edebiyatı bölümünde lisans eğitimini tamamladı. Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler alanında yüksek lisans yaptı. Yaklaşık 10 yıl Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu’nda Finans ve İhale bölümünde çalıştı. Finans ve İhale Yöneticiliği görevini bırakarak, birikimlerini gönül verdiği yoga ve çiğ beslenme yolunda değerlendirmek üzere yola çıktı.
2010 yılında beri çiğ beslenmeyi günlük beslenme rejimine dahil etti. Çiğ beslenme (raw food) ve beslenmenin insan doğası üzerindeki etkisi konularında uzun süredir araştırmalar yaparak, 2011 yılında Şef Mehmet Ak’ın düzenlediği “Çiğ Beslenme Şeflik Atölyesi”ne katıldı. Russell James’in “Çiğ Beslenme Şeflik Programını (online)”, Jennifer Cornbleet'in “Çiğ Beslenme Şeflik Kursunu (online)” tamamladı. Ardından Vegetarian Health Institute’un “Vegan ve Çiğ Beslenme Eğitim programını (online)” bitirdi. 2014 yılı itibariyle Ulli Allmendinger’in “Ayurvedaya Giriş” kursunu tamamladı ve 2015 yılı Ocak ayı itibariyle Ayurvedik Beslenmeye yönelik düzenlenen seminer, workshop ve atölyelerde asistanlığını yapmaktadır.
Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga