Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Music Together, 0-5 yaş grubu arası çocuk ve ebeveyninin beraber katılım sağladığı 40' ı aşkın ülke, 2.500 ü aşkın noktada başarısını ispat etmiş müzik ve hareketin iç içe olduğu bir aktivitedir. Karışık yas grubunun Montessori eğitimi ile paralel bir açıklaması vardır. Çocuklar dersteki başarılarından dolayı kıyaslanmazlar ve geri bildirim sadece aileye verilir. Farklı yaş gruplarındaki çocuklar bize yaşadığımız toplumu çağrıştırır bebekler büyüklerden öğrenir. Büyükler ise küçükleri izlerken kendi anılarını hatırlarlar ve çok daha katılımcı olmaktan dolayı kendilerini iyi hissederler.

30 sene önce Amerika’da Princeton New Jersey'de keşfedilen Music Together; dünyada oluşturulan ilk erken yaş müzik ve hareket eğitimi programıdır. Ülkemize 8 yıl önce giren Music Together zamanla başarısını ispatladığından dolayı her geçen gün artan talebe karşılık verebilmek adına bölgesel olarak yayılmaktadır.

Bu programa özel hazırlanmış yaklaşık 200 şarkı, farklı kültürlere ait, farklı dillerde yazılmış anonim müziklerin yanı sıra, jazz, blues, klasik, country, latin alt yapısıyla hem yetişkinleri hem çocukları büyüsü altına almaktadır.

Aileler 12 hafta boyunca her hafta bir kez katıldıkları 45 dakikalık müzikal deneyimin sonunda; ilk enstrümanları olan ses ve vücutlarını kullanmayı; çok sesli vokaller, ritim çalışmaları ve melodi tekrarları yaparak eğlenerek öğrenirler.

Her sezon 3 ay sürer Her sezon için kayıt ücreti olan 250 TL nin içinde; biri arabada diğeri evde kalmak üzere sezon parçalarını öğrenebileceğiniz 2 CD; her şarkıyı evde işlemek için nelere dikkat edebileceğinizin yazılı olduğu ve resimlerini göstererek parçaları söyleyebileceğiniz solfej kitabı ve www.musictogether.com 'a giriş yapıp video ve müzikleri indirebilmemize olanak sunan giriş kodu bulunmaktadır. Bunun dışında 12 ders için 600 TL ödenir. Deneme dersi sonunda 250TL ve ilk dersin başında 600 TL olmak üzere toplam 850 TL nakit olarak ödenecektir.


Music Together’ın çocukların kişisel gelişimlerine olumlu birçok etkisi; aileler ve uzman pedagoglar tarafından tespit edilmiştir. Ayrıca Music Together Ar-Ge Departmanı’nın müziğin çocuklar üzerindeki olumlu etkileri üzerine yaptığı güncel araştırmalar https://www.musictogether.com/sayfasından ulaşılabilir.

Müzikle erken yaşta tanışmış çocukların; duygusal zekalarının, konuşma becerilerinin, hafıza, matematik ve sosyal becerilerinin, fiziksel koordinasyon yetilerilerinin ve okul başarılarının daha yüksek olduğu gözlenmiştir.

Çocuklara oturdukları yerden televizyon izleyerek, tabletlerden, akıllı telefonlardan, radyolardan dinleyerek müziği tüketmek yerine, ailece müzik yapmanın, müziği üretmenin zevkini ve mutluluğunu yaşatır. Aile bağlarını daha da kuvvetlendiren bir deneyimdir

Kazanımlar:
  • Çocukların doğuştan var olan müzik yetilerini ortaya çıkararak geliştirmeleri,
  • Bedenlerini doğru ritimle hareket ettirmeleri,
  • Ebeveyn ve çocuk arasında özel bir bağ kurulması,
  • Eğlenirken fark etmeden solfej ve ritmin temellerini almaları,
  • Ailece kaliteli vakit geçirmeleri,
  • Enstrüman çalma, bale, tiyatro ve dans öğrenebilme yaşları geldiğinde sağlam bir alt yapıya sahip olmaları hedeflenir.


Derslerde işlenen parçalar birbirinin hemen aynı gibi tınlayan, alıştığımız çocuk şarkılarından farklıdır. Fikir sahibi olmak adına dinlemek için:
https://www.musictogether.com/prospective-parents/our-music


Programımız her yıl 4 dönem olmak üzere devam eder. Birbirinden farklı içeriğe sahip 9 müzik dönemi bulunmaktadır. Dönemler birbirlerini takip etmez ancak tamamlarlar. Kareografiye uygun şekilde dans edip şarkı söyleyen ebeveynlerini derslerde örnek alan bebek ve çocuklar, her geçen gün şarkılara daha ritmik ve daha doğru tonda eşlik eder, eğitimin sonunda enstrüman çalmaya ve baleye hazır hale gelirler.


Moda Kadıköy'den başka Beykoz, Ulus, Yeşilköy ve Göktürk ve bölgelerinde de derslerimiz devam etmektedir.

Deneme dersleri:
13 Ocak Cuma 17:00-18:00 / 16 Ocak Pazartesi 10:30-11:30 
1 gün öncesinden rezervasyon gereklidir. Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Dersler:
1.Grup: Pazartesi 10:30-11:30 / 2.Grup: Cuma 17:00-18:00

Ücretler:
Kayıt+Materyal (2 CD+Web giriş kod+solfej kitabı): 250TL
12 haftalık ders ücreti: 600 TL
Toplam: 850 TL (3 taksit imkanı)

Kayıt+Materyal (2 CD+Web giriş kod+solfej kitabı): 250TL
6 haftalık ders ücreti: 300 TL
Toplam: 550 TL (2 Taksit imkanı)


Kayıt için: Deneme dersi sonrası 250 TL nakit ödeme yapmanız rezervasyon için yeterli olacaktır. 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga