Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Capoeira, içinde dans, spor, müzik, ritim, dövüş, arkadaşlık ve eğlencenin buluştuğu çok biçimli bir Brezilya sanatıdır. İçinde barındırdığı nitelikler sayesinde çocukların zihin ve beden gelişimi için harika bir araçtır. Çocukların eğlenceli bir şekilde bütün vücutlarını hareket ettirerek; denge, esneklik ve dayanıklılıklarının gelişmesini sağlar. Ayrıca basit şarkılar söyleterek ve müzik enstrümanları çaldırarak müzikalitelerinin ve dayanışmalarının gelişmesine fayda sağlar ve hep birlikte yaratıcı davranışlar geliştirmelerine imkan tanır.

Tek ders: 50 TL + KDV
4 ders: 150 TL + KDV

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Napoleao Angola Hakkında

Grupo de Capoeira da Angola Istanbul grubunun kurucusu, bir capoeira eğitmeni, sokak performansçısı, capoeira kareografisti, afro-brezilya perküsyoncusu, çocuk eğitmeni sevgili bir eş ve 2 güzeller güzeli kızının babasıdır.

Napoleao 1976'da Milan'da doğdu. Capoeira ile ilk defa 2000 yılında gittiği bir karnavalda tanıştı.

O günden itibaren Italian Association of Capoeira da Angola'nın kurucusu olan Mestre Baixinho ile beraber gece gündüz demeden her gün çalışmaya başladı. 3 yılın ardından hem hırslı bir öğrenci oldu, hem de ustası Baixinho'ya kurslarda ve ilkokullarda yardımcı olmaya başladı.

2009 yılında Italian Association of Capoeira da Angola'dan eğitmen sıfatı ile mezun oldu. Eğitiminin bir parçası olarak hem Capoeira Angola bilgisini hem de tekniğini geliştirmek amacıyla uzun bir süre Brezilya'da eğitmlere katıldı.

2010 yılında bir Capoeira Akademisi kurma hayali ile İstanbul'a geldi ve bu hayalini gerçekleştirmek için Capoeira da Angola Istanbul grubunu kurdu. Napoleao ve grubu IBB ve Bilgi Üniversitesi'nde 2 tane Uluslararası Capoeira Festivali olmak üzere çeşitli üniversite ve tiyatrolarda workshoplar düzenledi. Napoleao, deneyimli bir Capoeira eğitmeni olup gerek yetişkinlere gerekse çocuklara capoeira atölyeleri vermekte ve Capoeira'nın tohumlarını İstanbul'a dağıtmak için düzenli aralıklarla sokak gösterileride yapmaktadır.

İstanbul genelinde Capoeira Angola'yı yaymak ve geliştirmek için kendini capoeiraya adayan çocuklara ilkokul ve anaokullarında da atölye vermektedir.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga