Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Tüm canlılar çakra sistemi aracılığıyla yaşam gücünü alır, bu enerjiyi özümser ve ifade eder. Çakra kelimesinin Sanskritçe’den çevirisi ‘tekerlek’ ya da ‘disk’ olarak yapılmaktadır. Bu benzetmeler sürekli dönen, devinim halinde olan biyoenerjetik aktiviteyi tanımlar. Duygular ya da fikirler gibi çakralar da elle tutulamayan, soyut oluşumlardır. Nasıl farklı ruh halleri , duygu geçişleri nefes alış verişini ve nabzı etkiliyorsa; çakraların aktivitelerinin de hem bedensel, hem de düşünsel ve duygusal yapımız üzerinde etkileri vardır.


Çakraların fiziksel algı düzeyinde net bir karşılığının olmaması bu sistemin bilimsel yapılardan çok , ‘spritüel’ çevrelerce anlatılmasına yol açmıştır.
Fakat çakraları göremiyor ve tutamıyor olsak da; aynen rüzgarın varlığının fiziksel sonucunu ağacın dalları ve yapraklarındaki hareket olarak görmemiz gibi çakra aktivitelerinin de yaşamlarımızda elle tutulur karşılığı vardır. Fiziksel bedendeki yerleşimlerine bağlı olarak çakralar hayatta kalma içgüdüsü, cinsellik, kendini ifade etme ve sezgisellik gibi yaşamın bir çok alanında varoluşumuzu etkiler.


2 saat sürecek bu atölye çalışması 7 ana çakraya yönelik asana, bija mantra uygulaması ve tibet çanak dinletisini içerip, kendi varoluşumuzu oluşturan çakra yapısına yakınlaşmamız niyetiyle oluşturulmuştur.

Tarih ve saat: 26 Şubat Pazar / 15:00-17:00

Ücret: 60 TL+KDV

Eğitmen: Sidem Özkan

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 20 Şubat tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

Sidem Özkan kimdir?

Yoga ile tanışmam 2005 senesinde evimin yakınlarında açılan bir yoga stüdyosu sayesinde olmuştu. O yıllarda daha çok spor salonlarında fitness derslerine katılıyor olsam da, yoga deneyimi oldukça ilgimi çekti. 2009 senesinde stüdyoda programa alınan Yin yoga dersine katılmak ise benim için bir dönüm noktası oldu ; dersten büyülenerek çıktığımı hatırlıyorum. Arayışı içinde olduğum egzersizin, bedendeki bağ dokuları etkileyen ve zihni yavaşlamaya yönelten bu derin çalışma olduğunu fark ettim. Bu alandaki bilgi ve deneyimimi derinleştirmeye karar verdiğimde, 2011'de Cihangir Yoga/Berivan Aslan Sungur ile 200 saatlik Yin Yoga Eğitmenlik Eğitimine katıldım. Berivan hoca'nın bir sonraki 200 saatlik eğitiminde kendisine asistanlık yaptım. Bu eğitimler, yoganın fiziksel katmanda oluşturduğu farkındalığın içsel ve zihinsel katmanlarda nasıl yansımaları olduğunu görmemi sağladı.
Yoganın, bireyin kendi gerçeğini tanıma, anlama ve kabul etmesi yolunda rehberlik sağlayan bir bilim olduğunu düşünüyorum.
Verdiğim dersler ve kendi pratiğim aracılığıyla bu yolda keyif ve merakla ilerlemeye devam ediyorum.Aldığım eğitim ve katıldığım workshoplar :


-Berivan Aslan Sungur'la 200 saatlik Yin Yoga Temel Hocalık Eğitimi (Uluslararası Yoga Alliance Sertifikalı) , 2011-2012
-Berivan Aslan Sungur'la Yogaya Yönelik 30 saatlik Anatomi Eğitimi (Uluslararası Yoga Alliance Sertifikalı ) , Mart 2012
-Esra Oğut ve Gurmukh ile Kundalini Yoga workshop , Nisan 2012
-Mey Elbi ile 16 saatlik Restoratif Yoga Eğitimi (Uluslararası Yoga Alliance Sertifikalı), 2012
-Berivan Aslan Sungur'la 200 saatlik Yin Yoga Temel Hocalık Eğitimi’nde asistanlık, 2012-2013
-Eckhart Tolle ile 'Şimdinin Gücü' semineri ve Kim Eng'le Yin Yoga workshop - Kopenhag, 2013
-Şaylan Yılmaz ile 70 saat Hamile Yogası Hocalık Eğitimi, 2013.
-Devrim Akkaya ile Yin Yoga Hocalık Eğitimi'nde asistanlık, 2014 - 2015
-Godfrey Devereux ile 1 haftalık workshop - İstanbul , 2014
-Devrim Akkaya ile 100 saatlik Çakraların Psikolojisi Eğitimi, 2015 - 2016
-Berivan Aslan Sungur'la Yoga Anatomisi Eğitimi'nde asistanlık , Kasım 2016
-Devrim Akkaya ile Yoga Hocalarına Yönelik Çakra Atölyeleri , Aralık 2016 - Mayıs 2017Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga