Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Tülin Karagüllü ile Bones For Life - Dik Durmak 3

Postürü Hizalama

19 Şubat Cumartesi 2022 / 11:30 - 13:30

Çoğu insanın yürürken boynu, bedeninin önünde gider; bel omurları daha çöküktür; kalçaları yalpalar; dizleri bükülmez; ayakları ya içe ya da dışa basar. Bu hareket alışkanlıkları da kemiklerde zayıflamaya neden olur; günlük hayatın hareket kalitesini düşürür dolayısıyla hareket isteğini azaltır ve beraberinde fiziksel rahatsızlıkları getirir.

Bu döngüye yol açan temel nedenlerden biri postürün doğru hizalanamamasıdır. Hizalı bir postür(duruş); kemikleri canlandırır, kuvvetlendirir, yeniler, hareket kabiliyetini ve konforunu artırır. Hizalı bir postürde; iskeletin tüm parçaları uyumlu bir şekilde çalışır, böylece kas gücünü minimize ederek ve efor sarfetmeden hareket edebiliriz.  

Postürün hizalanması için kemiklerin üst üste gelmesi gerekir. Movement Intelligence (Hareket Zekası) Okulu’nun dört eğitim programından “Bones for Life” bu nedenle kemiklerin kuvvetlendirilmesini esas alır. Kemiklerin kuvvetlenmesi için de hizalanma çalışmaları programın temel unsurlarındandır.  

İki saatlik Bones For Life Atölyesi’nin “Çaprazlan Kollar” prosesi ile postürü hizalayacak, boyun ve bel bölgesinin hassas omurlarını dinamik hareket altında çökmemeleri için eğitip omurga boyunca iş dağılımının daha orantılı olmasını sağlamayı öğreneceğiz.

Kimler Katılabilir?
* Osteoporoz, skolyoz, kifoz, fibromiyalji gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça rahatsızlıkları yaşayanlar.
* Dansçılar, yoga eğitmenleri, müzisyenler, oyuncular gibi bedeniyle çalışanlar.
* Yaşlılar (çalışma efor gerektirmediği için rahatlıkla katılabilirler).
* Beden Farkındalığı ve postür üzerine çalışmak isteyenler

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı etkinlikten önceki Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz;


Tarih ve Saat: 19 Şubat Cumartesi 2022 / 11:30 - 13:30

Ücret: 140 TL
Shopier dükkanımız üzerinden ödemenizi yapıp kaydınızı tamamlamak için tıklayın!
Bizden kaynaklanan sorunlar dışında atölyeye katılamamanız durumunda ücret iadesi yoktur.

Uzman: Tülin Karagüllü

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Tülin Kimdir?

On iki yıldır yoga yapan Tülin Karagüllü, 500 saat yoga eğitimi, 250 saat meditasyon eğitimi, 100 saat Jnana yoga eğitimi aldı. İnsan iskeleti ve fonksiyonları ile ilgilenmeye başladıktan sonra Tülin, Betül İpekçioğlu ile tanıştı ve Movement Intelligence (hareket zekası) okulunun Bones For Life (yaşam kemikler içindir) eğitimine katıldı.

Dört yıllık eğitimi boyunca Tülin, eğitimini bir mucize olarak değerlendirdi. Aynı zamanda, yoga pratiği sırasında hareket paternleri nedeni ile yaşadığı sıkıntıları Bones For Life eğitiminden edindiği deneyim ile üstesinden gelebileceğini buldu. Tüm bilgilerini birleştirerek, Somatik Yoga altında dersler ve atölyeler düzenlemeye başladı.

Bones for Life eğitimi boyunca Tülin, kitap, video veya herhangi materyalin kullanımının ve araştırılmasının yasak olduğu iki yıl boyunca sadece bedeni üzerinde çalıştı. Son iki yılında da ileri düzey öğrenme ve öğretme döneminde verdiği derslerde, katılımcıların beden farkındalığın derinleştiğini ve bedenlerinde yeniden organizasyon yarattığını gözlemledi.

Tülin, öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home