Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Tülin Karagüllü ile Bones For Life - Dik Durmak 4
Sırtı Açma
26 Şubat 2022 Cumartesi / 11:30-13:30


Bones For Life Dik Durmak Serisi’nin dördüncüsü sırta odaklanıyor. Bedenimizin modern hayatın zorluklarından en çok etkilenen bölgelerinden biri sırttır. Çoğumuza kendini ağrıyarak, tutularak ya da kamburlukla hatırlatır. İstatiksel olarak sırt ağrısı çekenlerin oranı yüzde 80 gibi inanılmaz yüksek bir seviyede. Çünkü hareket paternlerimizden dolayı yaşanan abartılı sıkışmalar, özellikle alt sırtın belli omurgalarında baskı oluşturur. Bu baskı da, örneğin yürürken vücut ağırlığının adım atan ayağa binmesiyle derinleşir.

Bones For Life Atölyesi – Dik Durmak serisinin dördüncüsünde “Spiral Dönüş” prosesi ile sırtımızdaki sıkışmaları açmayı bedeninize öğretecek ve sırtınızı güçlendireceksiniz.

Kimler Katılabilir?
* Osteoporoz, skolyoz, kifoz gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça rahatsızlıkları yaşayanlar.
* Dansçılar, yoga eğitmenleri, müzisyenler, oyuncular gibi bedeniyle çalışanlar.
* Yaşlılar (çalışma efor gerektirmediği için rahatlıkla katılabilirler).
* Beden Farkındalığı ve postür üzerine çalışmak isteyenler.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz; 16:00'dan sonra gönderilen dekontlar işleme alınmayacaktır.


Tarih ve Saat:
26 Şubat 2022 Cumartesi / 11:30-13:30

Ücret: 140 TL
Shopier dükkanımız üzerinden ödemenizi yapıp kaydınızı tamamlamak için tıklayın!
Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.


Uzman: Tülin Karagüllü

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.


Tülin Kimdir?

On iki yıldır yoga yapan Tülin Karagüllü, 500 saat yoga eğitimi, 250 saat meditasyon eğitimi, 100 saat Jnana yoga eğitimi aldı. İnsan iskeleti ve fonksiyonları ile ilgilenmeye başladıktan sonra Tülin, Betül İpekçioğlu ile tanıştı ve Movement Intelligence (Hareket Zekâsı) okulunun Bones For Life (yaşam kemikler içindir) eğitimine katıldı.
Dört yıllık eğitimi boyunca Tülin, eğitimini bir mucize olarak değerlendirdi. Aynı zamanda, yoga pratiği sırasında hareket paternleri nedeni ile yaşadığı sıkıntıları Bones For Life eğitiminden edindiği deneyim ile üstesinden gelebileceğini buldu. Tüm bilgilerini birleştirerek, Somatik Yoga altında dersler ve atölyeler düzenlemeye başladı.
Bones for Life eğitimi boyunca Tülin, kitap, video veya herhangi materyalin kullanımının ve araştırılmasının yasak olduğu iki yıl boyunca sadece bedeni üzerinde çalıştı. Son iki yılında da ileri düzey öğrenme ve öğretme döneminde verdiği derslerde, katılımcıların beden farkındalığının derinleştiğini ve bedenlerinde yeniden organizasyon yarattığını gözlemledi.
Tülin, öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At home