Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Tülin Karagüllü ile Bones For Life - Dik Durmak 5

Beli Hizalama
5 Mart Cumartesi 2022 / 11:30-13:30

Dört ayaktan iki ayağa geçişte, baskı en çok bel bölgesinde yoğunlaşmıştır. Yatay bir omurgadan dik bir omurgaya geçerken, dik durmak için bu beş omur, üst sırtı ayakta tutmaktan sorumlu olmuştur. Eğer bütün sırt orantılı bir şekilde birlikte hareket ederse bel omurlarımız güvenli bir  şekilde çalışır. Aksine sırtta bu uyum olmaz ise bel omurlarımız sıkışır ve ağrılar oluşur. Bazılarımızın bel omurları fazla derin ve kavisli bazılarımızın da fazla katılığından dolayı postürümüzün hizası bozulur dik durmakta zorlanırız.
Movement Intelligence (Hareket Zekâsı) Okulu’nun dört eğitim programından “Bones for Life” kemiklerin kuvvetlendirilmesini esas alır. Kemiklerin kuvvetlenmesi için de hizalanma çalışmaları programın temel unsurlarındandır.

İki saatlik Bones For Life atölyesinin “Bel Hizalama” prosesi ile bel omurlarımızı hizalayacak ve omurların gereksiz hareketini kısıtlayarak, bütün sırta orantılı, esnek bir hareket getireceğiz. Ayrıca alt sırtta neler olduğunu bedenimiz kavrayacak ve beş omurda katı olan omurları yumuşatacak, esnek olan omurları da gereksiz  hareketinden vazgeçireceğiz.

Kimler Katılabilir?

Osteoporoz, skolyoz, kifoz gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça rahatsızlıkları yaşayanlar.
Dansçılar, yoga eğitmenleri, müzisyenler, oyuncular gibi bedeniyle çalışanlar.
Yaşlılar (çalışma efor gerektirmediği için rahatlıkla katılabilirler).
Beden Farkındalığı ve postür üzerine çalışmak isteyenler.

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz; 16:00'dan sonra gönderilen dekontlar işleme alınmayacaktır.

Tarih ve saat: 5 Mart Cumartesi 2022 / 11:30-13:30

Ücret: 140 TL

Shopier dükkanımız üzerinden ödemenizi yapıp kaydınızı tamamlamak için tıklayın!
Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.


Uzman: Tülin Karagüllü

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.

Tülin Kimdir?

On iki yıldır yoga yapan Tülin Karagüllü, 500 saat yoga eğitimi, 250 saat meditasyon eğitimi, 100 saat Jnana yoga eğitimi aldı. İnsan iskeleti ve fonksiyonları ile ilgilenmeye başladıktan sonra Tülin, Betül İpekçioğlu ile tanıştı ve Movement Intelligence (hareket zekası) okulunun Bones For Life (yaşam kemikler içindir) eğitimine katıldı.
Dört yıllık eğitimi boyunca Tülin, eğitimini bir mucize olarak değerlendirdi. Aynı zamanda, yoga pratiği sırasında hareket paternleri nedeni ile yaşadığı sıkıntıları Bones For Life eğitiminden edindiği deneyim ile üstesinden gelebileceğini buldu. Tüm bilgilerini birleştirerek, Somatik Yoga altında dersler ve atölyeler düzenlemeye başladı.
Bones for Life eğitimi boyunca Tülin, kitap, video veya herhangi materyalin kullanımının ve araştırılmasının yasak olduğu iki yıl boyunca sadece bedeni üzerinde çalıştı. Son iki yılında da ileri düzey öğrenme ve öğretme döneminde verdiği derslerde, katılımcıların beden farkındalığın derinleştiğini ve bedenlerinde yeniden organizasyon yarattığını gözlemledi.
Tülin, öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home