Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Tülin Karagüllü ile Bones For Life - Dik Durmak-6
Omurganın Uyumu
12 Mart Cumartesi 2022 / 11:30 - 13:30

Bir robot parçalı, düz ve keskin hareket eder. Canlı organizmalar ise dalgalı, eğriler ve dalgalanmalarla... İnsanın bu şekilde hareketi kafa ve kalça arasında arasındaki bölgede üç yönlü gerçekleşir. Biri kafanın ve kalçanın aynı yöne; ikincisi kafanın ve pelvisin lastik bant gibi zıt yönlere; üçüncüsü ise kafa ve pelvisin aynı yöne ama biri diğerinden daha gecikmeli olarak hareket etmesidir. Bu üç hareket eğer domino taşı gibi ritmik, birbirinin arkasından gelen bir aktarımla gerçekleşmezse dik durmamız zorlaşır. Bir süre sonra da sağlık problemleri başlar. Zaten skolyoz, kifoz ile bel, boyun, kalça ağrılarının temel nedenlerinden biri bu ritmik aktarımın oluşmamasıdır.

Bu nedenle Dik Durmak Atölyesi’nin son Omurga serisi, kafa ve pelvisin üçüncü hareketine odaklanıyor. Bu çalışmayla dik durmamız için gerekli olan hareketi yeniden yapılandıracağız. Atölyede eklemlerimize esneklik kazandırarak omurgamıza orantılı bir hareket özgürlüğü sağlamayı, omurganın en doğru hizalanmasını oluşturmayı, göğüs kafesimizin en sert bölgesini harekete geçirmeyi deneyimleyeceğiz ve beden duruşumuzu iyileştirmek için rahat bir araç öğreneceğiz.

Kimler Katılabilir?
* Osteoporoz, skolyoz, kifoz gibi sağlık sorunları ile diz ve kalça rahatsızlıkları yaşayanlar.
* Dansçılar, yoga eğitmenleri, müzisyenler, oyuncular gibi bedeniyle çalışanlar.
* Yaşlılar (çalışma efor gerektirmediği için rahatlıkla katılabilirler).
* Beden Farkındalığı ve postür üzerine çalışmak isteyenler.

Gerekli malzemeler:
- Uzunluğu 1 metre, çapı 10 cm olabilecek bir rulo yapmaya uygun havlu, örtü ya da peştamal
- Proses uygulanırken bulunulan mekânda mat (uzun kenarı) genişliğinde düz bir duvara ihtiyaç duyulacaktır.
- Mat

Yerinizi ayırtmak için aşağıdaki ön kayıt formunu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com mail adresine yazabilirsiniz. Size en kısa zamanda mail üzerinden geri dönüş sağlanacaktır.

Etkinliğe kaydınızı Cuma günü saat 16:00'ya kadar ödemenizi yaparak tamamlamanızı rica ederiz; 16:00'dan sonra gönderilen dekontlar işleme alınmayacaktır.


Tarih ve saat: 12 Mart  Cumartesi 2022 / 11:30 - 13:30

Ücret: 140 TL

Shopier dükkanımız üzerinden ödemenizi yapıp kaydınızı tamamlamak için tıklayın!
Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.

Uzman: Tülin Karagüllü

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.

Bizden kaynaklanan durumlar dışında herhangi bir sebeple ücret iadesi yapılmamaktadır.


Tülin Kimdir?

On iki yıldır yoga yapan Tülin Karagüllü, 500 saat yoga eğitimi, 250 saat meditasyon eğitimi, 100 saat Jnana yoga eğitimi aldı. İnsan iskeleti ve fonksiyonları ile ilgilenmeye başladıktan sonra Tülin, Betül İpekçioğlu ile tanıştı ve Movement Intelligence (hareket zekası) okulunun Bones For Life (yaşam kemikler içindir) eğitimine katıldı.

Dört yıllık eğitimi boyunca Tülin, eğitimini bir mucize olarak değerlendirdi. Aynı zamanda, yoga pratiği sırasında hareket paternleri nedeni ile yaşadığı sıkıntıları Bones For Life eğitiminden edindiği deneyim ile üstesinden gelebileceğini buldu. Tüm bilgilerini birleştirerek, Somatik Yoga altında dersler ve atölyeler düzenlemeye başladı.

Bones for Life eğitimi boyunca Tülin, kitap, video veya herhangi materyalin kullanımının ve araştırılmasının yasak olduğu iki yıl boyunca sadece bedeni üzerinde çalıştı. Son iki yılında da ileri düzey öğrenme ve öğretme döneminde verdiği derslerde, katılımcıların beden farkındalığın derinleştiğini ve bedenlerinde yeniden organizasyon yarattığını gözlemledi.
Tülin, öğrenmeye ve öğretmeye devam ediyor.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home