Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.


Bedeni serbest bırakıp form dışına taşıdıkça geri kalan parçalar ne yapıyor? Kelimeleri azaltıp sessizliğin içinde olana sadece bakmaya başlayınca zihin ve beden nasıl tepkiler veriyor? Durağanlık ve hareket arasında kalan boşluklarda neler oluyor?

İsmimiz, mesleğimiz, ünvanımız, tanımlarımız, duygularımız ve yargılarımızla var oluyoruz. Ne olduğumuz ne olmadığımızdan daha görünür. Oysaki boşluklar, var olan, görünen kısmı ortaya çıkaran. Beden, zihin ve ruhlarımız da bu çerçeve içinde bir kalıba girmeye başlıyor.

Bu atölye nerden çıktı?

Bedenle çalışmaya başladığımdan beri denediğim, araştırmakta olduğum sonsuz olasılıkların denizinde yüzmekteyim. Yoga ile bedeninin sınırlarında dolanırken, meditasyon ile olanı görmek ve ona izin vermek, serbest ve doğaçlama hareket ile “özgürleşmeyi” ararken bütün bunları birlikte deneyimlemeye hevesiyle çıktı bu atölye.

Neler olacak?


Tanımladığımız benliğimiz, hareket örüntülerimiz, kendimize koyduğumuz sınırlarımıza biraz hareket biraz da durağanlık üzerinden bakacağız. Yoga, dans, doğaçlama gibi bedensel pratikler, meditasyon ve çeşitli farkındalık çalışmaları ve tabi ki oyunlar ile bedene, bütüne ve kendine bakmaya davet ediyorum.

2016 yılında Free Yoga dersleri ile başlayan bu “formsuz” hareket araştırması sepeti yol boyunca biriktirdiğim pek çok oyuncak ile doldu. Meditasyon, Yoga, Kontak doğaçlama, Axis syllabus, masaj gibi farklı bedensel pratiklerden ceplerimde birikenleri paylaşma zamanı geldi.


Kimler katılabilir?

Hiçbir geçmiş hareket deneyimi gerektirmez. Yoga veya herhangi bir hareket çalışmasına dair “ben yapamam ki” diyorsanız, burası güzel bir oyun alanı. Merak ettikleriniz için yagmurkutlar@gmail.com adresinden bana yazabilirsiniz.

Tarih ve saat: 15 Nisan Pazar / 14:30-17:30
Ücret: 70 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine ve Lisans Öğrencilerine* 60 TL + KDV)

*Bu atölye serisinde lisans öğrencileri için 4 kişilik burs kontenjanı vardır. Lütfen doğrudan benimle iletişime geçiniz. (yagmurkutlar@gmail.com)

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 6 Nisan tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 no’lu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga