Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

--English Below--

The workshop is open to foreign participants and will be held in two languages.


“Out of the formless the form appears” Mooji

“I am a mere breath of air; a formless thought that thinks of you” Sartre

Bedeni serbest bırakıp form dışına taşıdıkça geri kalan parçalar ne yapıyor? Kelimeleri azaltıp sessizliğin içinde olana sadece bakmaya başlayınca zihin ve beden nasıl tepkiler veriyor? Durağanlık ve hareket arasında kalan boşluklarda neler oluyor?

İsmimiz, mesleğimiz, ünvanımız, tanımlarımız, duygularımız ve yargılarımızla var oluyoruz. Ne olduğumuz ne olmadığımızdan daha görünür. Oysaki boşluklar, var olan, görünen kısmı ortaya çıkaran. Beden, zihin ve ruhlarımız da bu çerçeve içinde bir kalıba girmeye başlıyor.

Bu atölye nereden çıktı?

Bedenle çalışmaya başladığımdan beri denediğim, araştırmakta olduğum sonsuz olasılıkların denizinde yüzmekteyim. Yoga ile bedeninin sınırlarında dolanırken, meditasyon ile olanı görmek ve ona izin vermek, serbest ve doğaçlama hareket ile “özgürleşmeyi” ararken bütün bunları birlikte deneyimleme hevesiyle çıktı bu atölye.

Neler olacak?

Tanımladığımız benliğimiz, hareket örüntülerimiz, kendimize koyduğumuz sınırlarımıza biraz hareket biraz da durağanlık üzerinden bakacağız. Yoga, dans, doğaçlama gibi bedensel pratikler, meditasyon ve çeşitli farkındalık çalışmaları ve tabi ki oyunlar ile bedene, bütüne ve kendine bakmaya davet ediyorum.

2016 yılında Free Yoga dersleri ile başlayan bu “formsuz” hareket araştırması sepeti, yol boyunca biriktirdiğim pek çok oyuncak ile doldu. Meditasyon, Yoga, Kontak doğaçlama, Axis syllabus, masaj gibi farklı bedensel pratiklerden ceplerimde birikenleri paylaşma zamanı geldi.


Kimler katılabilir?

Hiçbir geçmiş hareket deneyimi gerektirmez. Yoga veya herhangi bir hareket çalışmasına dair “ben yapamam ki” diyorsanız, burası güzel bir oyun alanı. Merak ettikleriniz için yagmurkutlar@gmail.com adresinden bana yazabilirsiniz.

Tarih ve saat: 8 Eylül 2019 Pazar / 14:00-17:00
Ücret: 90 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerine ve Lisans Öğrencilerine* 80 TL + KDV)

*Bu atölye serisinde lisans öğrencileri için 4 kişilik burs kontenjanı vardır. Lütfen doğrudan benimle iletişime geçiniz. (yagmurkutlar@gmail.com)

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 4 Eylül tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


——————————————

Formless Motion Workshop with Yagmur

“Out of the formless the form appears” Mooji

“I am a mere breath of air; a formless thought that thinks of you” Sartre

When the body is freed and carried beyond the form, what do the remaining parts do? When we leave the word, stay in silence and just look at the happenings, how the mind and body reacts? What happens in the spaces between the motion and stability?

We exist with our name, profession, title, definitions, emotions and prejudices. What we are is more apparent than what we are not. Yet what we are is revealed by the spaces. The spaces bring out the existing, the apparent. Then body, mind and soul start the stereotype within this framework.

Where does the workshop come from?

I have been swimming in the sea of endless possibilities since I started practising, trying and exploring with the body, influenced by meditation practices, improvisation and other expressive tools.
What will be at the workshop?

We will look at our defined self, movements, the limit that we set for ourselves through the lense of motion and stability. I invite you to explore the body, the whole and the self through the body practices such as yoga, dance, impromptu; meditation and other awareness practices and with games.

I have been filling my basket of formless motion with so many toys since the Free Yoga sessions in 2016. Now the time came to share that I gathered in my pockets with various body practices like meditation, yoga, contact impromptu, axis syllabus, message.

Who can participate?

None past experience is required. If you are hesitant, think that you cannot do yoga or any such practice, this is a good chance to try. Please contact me at yagmurkutlar@gmail.com for your questions.

Date and time:
8 September 2019, Sunday,14:00-17:00
Fee: 90 TRL + VAT (80 TRL + VAT for Nefess Yoga members and graduate students*)

*4 seats are booked for graduate students. Please contact me directly at
yagmurkutlar@gmail.com/

Please kindly pay the workshop fee by the 4th September so as to confirm your assistance to the workshop.

You may either call us on 0216 550 03 00 or fill in the below registration form to reserve your place.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga