Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

YELİNA TAYFUR ile Üç Atölye: Kökler, Bağlar, Yollar

  

Temel yoga pozlarına ve pozların birbirleriyle ilişkilerine yakından bakmak için kış aylarında 3 tema ile 3 ayrı atölye Nefess Yoga’da!

 

Farklı poz grupları üzerinde yoğunlaşacak olan 3 ayrı atölyede; pozları detaylı olarak incelemenin yanı sıra bedenin kendi hizasını bulmanın ve "kendine özgü" bir yoga uygulaması yaratmanın yollarını araştıracağız. Dikkati nefes-hareket bağlantısına getirerek; yoga pozgrupları, pozlar arasındaki geçişler ve poz serilemeleri üzerinde çalışacağız.

 

Aralık, Ocak ve Şubat aylarında yapılacak olan her bir atölyenin sonunda, temel yoga pozlarını tanımış ve kendi yoga uygulamanızı yaratmak için ipuçlarına sahip olmuş olacaksınız. 

 

3 atölye de herkese açık! Yeni başlayanlar, tekrar başlamak isteyenler ve başa dönmek isteyen herkes katılabilir.

 

 

İLK ATÖLYE:

Ayaktaki Pozlar: Kökler

20 Aralık pazar / 14:30 - 17:30

Ayakların yerle temasını hissederek, bacak kaslarını güçlendirerek merkez/kök gücü keşfetme ve temel oluşturma üzerinde yoğunlaşacağız. Sağlam bir temel oluşturmanın, köklenmenin önemini inceliyor olacağız.


İKİNCİ ATÖLYE:

Öne Katlanmalar ve Kalça Açıcılar: Bağlar


23 Ocak Cumartesi / 12:30 - 15:30


Pelvis ve özellikle Psoas kasına odaklanarak, bedendeki sıkışıklıkları fark ederek pozlar içinde rahatlıkla kalabileceğiniz yeri bulma ve orada derinleşmenin araştırmasını yapacağız.

ÜÇÜNCÜ ATÖLYE: 

Arkaya Eğilmeler: Yollar

27 Şubat Cumartesi / 12:30 - 15:30

Omurgayı güçlendirip rahatlatmak için omuzlar ve bel bölgesi üzerinde yoğunlaşacağız ve farklı arkaya eğilme pozlarında güvenli ve rahat bir şekilde kalmanın yollarını arayacağız.

KATILIM ÜCRETİ: 

Toplam 3 atölye: 200 TL+KDV / Nefess Yoga üyelerine 180 TL+KDV 
Tek atölye: 80 TL + KDV / Nefess Yoga üyelerine 70 TL + KDV 

*Lütfen her buluşmadan  önceki Pazartesi gününe  kadar katılım ücreti ile birlikte kaydınızı yaptırınız!

 

Yelina Tayfur Hakkında:

 

2010'da Zeynep Aksoy'un 200 saatlik temel yoga hocalığı eğitimini tamamladım. David Cornwell ile Free Yoga Hocalık Eğitimi'nin asistanlığını yaptım. 2011 yılında, Ahu Karan ile Ashtanga Yoga'ya başlamam benim için bir dönüm noktası oldu. 2012’de Ahu Karan ve Nicolaj Jespersen'le 150 saatlik İleri Seviye Ashtanga Yoga Derinleşme eğitimini tamamladım. Bu süreçte dünyanın farklı yerlerinde, Richard Freeman, Rolf Naujakat, Matthew Sweeney, Godfrey Devereux, Louis Ellis gibi hocalarla birlikte çalışma fırsatı buldum. Halen her yıl K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Ensititüsü’de (KPJAYI) Sharath Jois ile ashtanga yoga pratiğimi sürdürüyorum. Aynı zamanda  Matthew Sweeney’den öğrendiğim Ay Serisini uygulamaya devam ediyorum.

Gerek kendi uygulamam gerekse verdiğim derslerde, yoganın her an değişime, dönüşüme alan açtığını deneyimliyor ve bu alanın içinde olmayı seviyorum.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga