Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Çalışmayı nefes farkındalığı ve meditasyonla açıyoruz. kısa bir ısınma serisi ardından Yin pozlara geçiyoruz. Yaptığımız her yin pozun ardından tai masaj uygulaması Umur Can Erşahin ve Yeşim Atik tarafından yapılıyor.
Bu uygulamaya sizi sıcak tutacak rahat kıyafetlerle gelmenizi rica ederiz.

Tai Masajı nedir?


Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden çalışması terapisidir. Terapi bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir. Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir. Masaj, Thai uygulamasında "sen” denilen vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur. Vücutta 70,000'in üzerinde "sen” olduğu söylenir ve Thai masajı en önemli on enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanır. Uygulanan güç vücuttaki gerilimi serbest bırakır. Uygulayıcı aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar.

Yin Yoga nasıl bir uygulama?


Yin yoga oldukça basit bir uygulamadır. Bir poza girer, ortalama 3-5 dk. kalınır. Kasları rahatlatırız ve bedenin derinlerine inip kasları sarmalayan, eklem kapsüllerini meydana getiren, daha kuru bağ dokunun (facia) güvenli bir şekilde güçlenmesi ve esnemesini terapiye dönük bir etki görmesini sağlar. Pozlardaki hiza kuralları da oldukça basittir ama daha önemlisi işlevsel ve organiktir. Bedeni dinler, omurganın, leğen kemiğinin ve kalçaların, kendi doğal şekillerinin elverdiği biçimde pozun içine yerleşilir, hiç bir yeri zorlamadan çekiştirmeden bendenin izin verdiği ölçüde.

Tarih ve saat:
29 Nisan 2017  Cumartesi/ 14:30-17:30

Ücret: 200 TL + KDV

Eğitmen: Yeşim Atik

Kimler Katılabilir?

Herkese açık.

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 24 Nisan tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.Yeşim Atik Kimdir?

Yeşim Atik, 1976 yılında İzmir'de doğdu. Uzun yıllar halkla ilişkiler sektöründe çalıştı. Stres , rekabet ve koşuşturmanın arasında. İstanbul'a taşınması ile her şey dönüşmeye başladı.
2 yıl Özlem Ataman ile Kundalini yoga çalıştı. Yoganın sihirli değneği bir kez değmişti.

Eğitimler
-Mey Elbi ile 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimini tamamladı.
-Özlem Ataman ile Atölye çalışmaları
-Sinem Er ile Atölye çalışmaları
-Murat Talı ile Reiki Şifa Enerjisi uyumlama ve çalışmaları
-Reiki master
-Yeşim Çimcoz ile EFT teknikleri calışmaları
-Devrim Akkaya ile 200 saatlik Yin Yoga* Temel Hocalık Eğitimi
-Devrim Akkaya ile 200 saatlik Yin Yoga Temel Hocalık Eğitim Asistanlığı
-Şaylan Yılmaz ile Hamile yogası Hocalık Eğitimi
-Özlem Ataman ile Kundalini Meditasyon ve Nefes almayı öğrenme Eğitimi
-Devrim Akkaya ile Çakraların psikolojisi Eğitimi
-Esra Yazıcı ile Tai Masaj Eğitimi
-Anette Inselberg ile Access Bars uygulayıcı Eğitimi
-Murat Tali ile EFT (duygusal özgürleşme teknikleri) uygulayıcı Eğitimi
-Özlem Çetinkaya ile Access Bars uygulayıcı Eğitimi
-Gül Dirican ile Restoratif Yoga Eğitimi
-Berra Serter ile 100 saatlik Yin Yoga Uzmanlık Eğitimi

2015 yılından bu yana Yüz yogası Atölyele çalışmaları ve Yin Yoga Tai Masaj Çalışmaları yapmaktadır. Nefess Yoga, Asana Kişisel Gelişim Merkezin ve Hayat Yoga Tuzla’da yoga dersleri vermekte, Yeşim'in çalışmaları, yoga ve şifa üzerine devam etmektedir.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga