Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Thai masaj ve yin yoganın benzer yanı, enerji kanalları üzerinde çalışmasıdır. Pozların içinde veya poz aralarında thai masaj uygulaması yapılır. Çalışma boyunca, yin yoganın büyülü pozları içinde thai masajın sihirli dokunuşları ile bedenin biraz daha gevşeyerek bırakmasını araştıracağız.

Thai Masajı nedir?

Thai (Tay) masajı, beden, zihin ve ruhun tedavisine dayanan bir tür Doğu beden terapisidir. Bedeni saran, vücutta akan ve ona hayat getiren elektromanyetik ya da enerjik alanları, basınç ve/veya manipülatif masaj yoluyla tedavi etmeyi içerir. Thai masajı akupresür, yoga, zen shiatsu ile benzerlik gösterir ve Budist öğretilerden esinlenmiştir. Masaj, Thai uygulamasında "sen” denilen vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur. Vücutta 70.000'in üzerinde "sen” olduğu söylenir ve Thai masajı en önemli 10 enerji hattı boyunca, avuç içi, başparmaklar, dirsekler ve ayakları kullanarak basınç uygulamaya odaklanır. Uygulanan güç, vücuttaki gerilimi serbest bırakır. Uygulayıcı
aynı zamanda vücudu yoga benzeri bir duruşa sokarak, eklemleri açmak ve esnemeyi kolaylaştırmak için vücudu nazikçe sarsar.

Yin Yoga Nasıl bir uygulama ?


Yin yoga oldukça basit bir uygulamadır. Bir poza girer, ortalama 3-5 dk. kalınır. Kasları rahatlatır ve bedenin derinlerine inip kasları sarmalayan, eklem kapsüllerini meydana getiren, daha kuru bağ dokunun (facia) güvenli bir şekilde güçlenmesi ve esnemesini terapiye dönük bir etki görmesini sağlar. Pozlardaki hiza kuralları da oldukça basittir ama daha önemlisi işlevsel ve organiktir. Bedeni dinleyerek, omurganın, leğen kemiğinin ve kalçaların kendi doğal şekillerinin elverdiği biçimde, zorlamadan, çekiştirmeden, bedenin izin verdiği ölçüde pozun içine yerleşilir. Çin Akupunktur sistemindeki meridyen enerji kanallarının akışını düzenleyerek, organ ve beden sağlığı güçlendirilir. Yaşınız, fiziksel gücünüz veya esneklik seviyeniz ne olursa olsun herkesin yapabileceği bir yoga tarzıdır.

Thai masaj ve yin yoganın benzer yanı, enerji kanalları üzerinde çalışmasıdır. Pozların içinde veya poz aralarında thai masaj uygulaması yapılır. Çalışma boyunca, yin yoganın büyülü pozları içinde thai masajın sihirli dokunuşları ile bedenin biraz daha gevşeyerek bırakmasını araştıracağız. Çalışmada Yeşim Atik ile birlikte tai masajda Ceren Atlı da bizimle birlikte olacak.


Tarih ve saat: 28 Ekim 2017 / 14:30-17:30

Ücret: 220 TL + KDV (Nefess Yoga Üyelerin 200 TL + KDV)

Uzman: Yeşim Atik

Atölyeye kaydınızı kesinleştirmek için 20 Ekim tarihine kadar atölye ücretini ödemeniz yeterlidir.

Rezervasyon için 0216 550 03 00 nolu numaradan bizi arayabilir ya da aşağıdaki kayıt formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga