Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel etkinliklerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Yağmur Kutlar ile Bahar Kampı : Eve Dönüş 


Gündelik akışın hız ve ritmiyle süregelen hayatlarda bir an için durmaya ve olana bakmaya, kendine alan açmaya davet var. Kendi ev-bedenimizle tanışıp, çalışacağımız ve yanımızda götürebileceğimiz pratikleri heybemize katacağımız Bahar Kampı’nda buluşalım!

Yoga, meditasyon ve çeşitli yaratıcı çalışmalarla; kendi rutin ve ritimlerimiz içine hareketi, durmayı, ifade etmeyi nasıl dahil edebileceğimizi araştırarak tohumlarını atacağımız 4 günlük bir buluşma.

Sabah güneşle birlikte uyanıp bedenlerimizi hareket ettirerek güne başlayacağız. Sabah pratikleri temel seviyede yoga pratiği olacak. Zengin bir kahvaltı ile güne devam edeceğiz. Gün boyunca serbest zamanları* birlikte ve ihtiyaca göre şekillendireceğiz. Öğleden sonra pratiklerinde gündelik hayatınıza katabileceğiniz hareket ve meditasyon çalışmaları ile kamp sonrası yanınızda götürebileceğiniz akışlar yapıyor ve bunu her bedenin ihtiyacına göre adapte ediyor olacağız. Günün sonunda katılmak isteyenlerle meditasyon oturumu ile günü kapatacağız.


*Serbest zamanlarda yoga felsefesi üzerine okuma-sohbetler, yazı-resim-hareket-oyunlar ile yaratıcı ifade çalışmaları, doğa yürüyüşü ve deniz keyfi yapmayı öneriyorum. Katılanların ihtiyaç ve sunduklarıyla bu alan genişleyebilir, zenginleşebilir.


Yağmur’un kolaylaştıracağı yoga ve meditasyon oturumları dışında farklı alanlardan gelen ve heybesinde biriktirdiklerini paylaşmak isteyen dostlar da bu kampta olacak.

5 gün 4 gece sürecek bu kampta neler olacak?

8 MAYIS (Cuma)
17:00-1800 / Varış- yerleşme
18:00- 19:15 / Tanışma + Yoga ve meditasyon
19:30 - 20:30 / Akşam yemeği
21:00- 21:45 / Açık kapı meditasyon + Yaratıcı alan (yazı-resim-dans)

9-10-11 MAYIS (Cumartesi-Pazar-Pazartesi)
07:30 - 9:30- Sabah pratiği (Yoga + meditasyon)
10:00 - 11:00 Kahvaltı
11:30-16:00 / Etkinlik / Serbest zaman*
16:30- 18:30 / Akşam Pratiği (Gündelik yoga & meditasyon pratiği oluşturma çalışması)
19:30 - 20:30 / Akşam yemeği
21:00- 21:45 / Açık kapı meditasyon + Yaratıcı alan

12 MAYIS SALI

7:30 - 9:30 / Sabah pratiği (Yoga + meditasyon)
10:00 - 11:00 / Kahvaltı
11:30-12:30 / Kapanış


*Kabak Koyu’nda farklı rotalarda yürüme, çeşitli okumalar ve paylaşımlar

Mekan Hakkında;

Fethiye’de Kabak Koyu’nun üstünde yer alan Kök Kamp’ın ev sahipliğinde doğanın içinde el yapımı ahşap bungalov (tuvalet ve banyolu) ve çadırlarda konaklıyor olacağız. Likya yolu üzerinde bulunan Kabak Vadisi’ne hakim manzaraya sahip olan Kök Kamp’ta açık alanda yoga-meditasyon ve yaratıcı çalışmaları gerçekleştiriyor olacağız.

Kamp boyunca sabah ve akşam pratiklerinden sonra doyurucu ve lezzetli 2 öğün yemek (sabah kahvaltısı ve akşam yemeği) sunulacaktır.

Kamp Ücretleri*(farklı konaklama seçenekleri ile) :

17 Nisan’a kadar erken ödeme fırsatı

Bungalow: 1100 TL + KDV / kişi (2 kişilik konaklama seçeneği için lütfen sorunuz)
Çadır: 720 + KDV

17 Nisan’dan sonra

Bungalow: 1150 TL + KDV / kişi (2 kişilik konaklama seçeneği için lütfen sorunuz)
Çadır: 790 + KDV

*2 öğün yemek+konaklama+kamp ücretini içerir. (Yol masrafları katılımcılara aittir.)
**Kaydınızı kesinleştirmek için 17 Nisan’a kadar 350 TL ön ödeme yapmanız gerekmektedir. Ön ödemenin iadesi yoktur.

Kayıt ve detaylı bilgi için yagmurkutlar@gmail.com adresinden yazabilirsiniz.

Ulaşım

• Otobüsle: Otobüsle Fethiye otogara gelin. Fethiye Otogarı'nın önündeki Carrefour'un önünden saat başı hareket eden Kabak Koyu minibüslerine binilir ve sondan bir önceki durakta (Mama’s) inilir.

• Uçakla: Muğla Dalaman Havaalanı’na gelip MUTTAŞ ya da HAVATAŞ servisleri ile Fethiye Otogar’a gelin. Fethiye Otogarı'nın önündeki Carrefour'un önünden saat başı hareket eden Kabak Koyu minibüslerine binilir ve sondan bir önceki durakta (Mama’s) inilir.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Kök Kamp