Sevgili Nefess Yoga takipçileri,

Bir süredir online platform üzerinden sürdürdüğümüz seanslar için tüm dünyada da yaygın şekilde kullanılan Zoom isimli programı kullanıyoruz.

Yoga ve meditasyon alanını tutmayı sürdürür iken bir yandan da siz takipçi ve katılımcıların memnuniyeti ve kişisel verilerinin güvenliği bizim için oldukça önemli. Bu süreçte de işbirliği yaptığımız ortaklarımızı seçerken özenli olmaya ve güvenilirliği esas almaya öncelik veriyoruz.

Online dönemde işbirlikliği yaptığımız Zoom’un kullanımı artmış, bizim de takip ettiğimiz üzere; olumlu ve olumsuz pek çok haber gündeme gelmiştir. Kimisi yanıltıcı olan bu olumsuz haberlerin ardından Zoom kullanıcılardan aldığı geri bildirimler doğrultusunda çeşitli güncellemeler yaptığını ve güvenlik önlemlerini arttırdığını kendi sitelerinde açıklamıştır.

Belirsizlik döneminde yoga ve meditasyon alanını tutmayı sürdürmek için online platformları kullanmaya devam edeceğiz. Bunu yaparken kendi sorumluluk alanımız, sizlere güvenli bir pratik alanı yaratmaktır. Pek çok Online paylaşım imkanı sunan platformun güvenlik konusunda açıkları bulunabilmekte ve bu konuda bizler de uzman olmadığımız için yaptıkları güncellemeleri takip ederek geri bildirim vererek şu an için Zoom platformu ile yola devam ediyoruz.

E-posta adresiniz dışında hiçbir kişisel bilginin paylaşılmaya ihtiyaç duyulmadığı Zoom platformunu güvenli buluyor ve tercihi size bırakıyoruz.

*Derslere ya da atölyelere katılırken kameralarınızı kapalı tutmayı tercih edebilirsiniz.


Online Dersler için bilgisayar / telefonlarınıza kurduğunuz Zoom uygulamasının kullanım şartlarını dikkatle okumanızı rica ederiz. Uygulama ile ilgili sorumluluk size aittir.


Adım adım Zoom kullanımı 

For English

1. Zoom.us adresinden, Google Play ya da App Store üzerinden telefon ve bilgisayarlarınıza ücretsiz olarak uygulamayı kurun.

2. Sign up diyerek kendinize hesap oluşturun.

3. Sign in diyerek hesabınıza giriş yapın

Online derse katılım için farklı yollar var, eğer biri olmazsa diğer yolu deneyin.

a. Sizlerle paylaşacağımız adrese tıklayarak

b. Uygulamada, "Join" butonuna tıklayıp adresi "Personal link name" yazan yere kopyalayıp yapıştırarak

c. Uygulamada, "Join" butonuna tıklayıp "Meeting ID" yi kopyalayıp yapıştırarak

Görüşme açıldığında "to hear other please join audio" diye bir ekran çıkacak "call using Internet audio" yu seçin.


Video konferans ekranı açıldıktan sonra sadece eğitmen ve asistanın seslerini (gürültülere maruz kalmamak adına) duymanız için ekranın altında yer alan mikrofon imgesi olan "mute" tuşuna basmanızı rica ediyoruz.

Çalışmalar başlamadan 10 dakika önce Meeting açılmış olacak. Olası teknik sorunları çözebilmek adına erken katılmanızı öneririz.

Çalışma bittikten sonra da ekranın sol üst köşesindeki "End Meeting" bölümüne basarak oturumu sonlandırabilirsiniz.

Online Dersler ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Online derslere katılım, ücret, üyelikler ile ilgili gelen sorular ve cevapları burada. Lütfen okuyunuz.
Using Zoom step by step

1. Install the application for free on your phone and computers via zoom.us, Google Play or App Store.

2. Create an account for yourself by saying sign up.

3. Sign in to your account by saying Sign in

There are different ways to participate in online class, if not, try the other way.

a. By clicking on the address we will share with you

b. In the application, by clicking the "Join" button and copying and pasting the address where it says "Personal link name"

c. In the application, by clicking the "Join" button, copying and pasting the "Meeting ID"

When the call is opened, a screen called "to hear other please join audio" will appear and select "call using Internet audio".


After the video conference screen is opened, we ask you to press the "mute" button, which is the microphone image at the bottom of the screen, so that you can only hear the sounds of the instructor and assistant (in order not to be exposed to noise).

Meeting will be opened 10 minutes before the work begins. We suggest you join early in order to solve possible technical problems.

After the work is finished, you can end the session by pressing the "End Meeting" section in the upper left corner of the screen.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Ev / At home