Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Arzu & Yelina & Ayşegül ile Meditasyon Programı

Uluslararası Yoga Alliance onaylı Nefess Yoga 300 Saat İleri Seviye Programına dahildir.

Bu modülde, Farkındalık meditasyonu (Mindfullness), Zen temelli farklı meditasyon tekniklerini ve Şefkat (Metta) Meditasyonunu deneyimleyecek ve meditasyonda kolaylaştırıcılık yapmayı öğreneceksiniz. Bunun yanında, Yoga Sutralar, Tibet’in Yaşam ve Ölüm Kitabı gibi metinler üzerinden çeşitli odaklanma teknikleri ile meditasyon arasındaki bağlantıyı ve meditasyonu, günlük yaşantınıza katmanın yollarını keşfedeceksiniz.

Hem kendi meditasyon uygulamanız hem de meditasyon oturumlarının moderasyonu sırasında karşınıza çıkabilecek sorular üzerine tartışacak ve özellikle Vipassana tekniği, Zen Meditasyonu uygulamaları, meditasyonda somatik yaklaşım ve farklı ifade alanları yaratmak üzerinde yoğunlaşacağız. Bir hafta sonu buluşması ardından 8 akşam buluşmasında her hafta farklı bir temanın uygulanacağı buluşmalar ile grup meditasyonlarını yönetmek üzerine çalışacağız.

Kimler Katılabilir?

200 Saat Temel Uzmanlaşma programını bitirmiş; Meditasyon”da derinleşmek, meditasyonu aktarmak isteyen uzmanlara açıktır. Meditasyona ilgi duyan ve hayatına katmak veya yoğunlaşmak isteyen herkes katılabilir.

Ücretsiz Tanıtım Buluşması (Rezervasyon Gereklidir.):

Açıklanacaktır.


Buluşma Takvimi:

Haftasonu Buluşması:

Tarihler Açıklanacaktır. 


Bu Program (35 Saat) 300 Saatlik İleri Seviye programın bir modülüdür. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı tamamlamış olanlar bu programı tamamladığında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere saatlerini saydırabilir. 300 Saati tamamlayanlara Yoga Alliance onaylı sertifika verilecektir.


300 Saatlik İleri Seviye Programı’na dahil olan zorunlu modüllerdendir.


Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga