Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Çoğumuz için günlük hayatımız, bir koşturma, duramama halinden ibaret. Aldığımız eğitim, yetiştiğimiz çevre, edindiğimiz meslekler gibi koşulların etkisiyle yaşadığımız her şeyin zihnimizdeki izdüşümü içinde ve çoğu zaman da hayatın kendisinin bundan ibaret olduğunu sanarak yaşıyoruz.

Durabilmek için. Boşluklarla kalabilmek için. Kendi bedeninizden öğrenmek için. Kendi yoganızı bulmak için. Olanı kendi haliyle görmeye doğru yola çıkmak için. Gelin bize katılın.

Bu eğitimle Yoganın doğasına doğru bir yolculuğa çıkacağız. Öncelikle kendimize, kendi doğamıza yakından bakmak için bir alan açacağız. “Ben kimim?”, "Yoga nedir?" sorusuna cevap ararken, klasik Yoga metinlerine bu gözle bakacağız.

Yoga pozlarını, öncelikle kendi bedenlerimizi, bedenlerimizin potansiyellerini ve bedenlerdeki eşsiz farklılıkları gözlemlemek ve zihni an'a getirmek için birer araç olarak kullanacağız. Eğitim boyunca üzerinde duracağımız her yoga pozunu farklı poz grupları içinde inceleyecek ve yoga anatomiyi, pozun kendi bedenimizdeki etkisini araştırarak tartışacağız. Yogaya, Ayurveda, Hareket Terapisi, Vipassana, Zen, Somatik Deneyimleme gibi farklı alanlardan da yararlanarak bütüncül bir yaklaşımla bakıyor olacağız.

Bizimle eğitim buluşmaları dışında düzenli olarak yapacağınız birebir görüşmelerle, tüm eğitim süresince ve sonrasında da sizi takip ediyor ve destekliyor olacağız.

Bu eğitim ezber bilgi arayanlar için değil. Bu eğitim bilgiyi kendi bedeninde, kendi doğası içinde bulmak isteyenler için. Bu eğitime yoga hocası olmak veya kendi yoga pratiğinde derinleşmek isteyen herkes katılabilir.
Gelin bize katılın!

Bu eğitimde; güvenli bir temel yoga dersi vermek; kendi yoga ve meditasyon uygulamanızı oluşturmak; temel nefes çalışmaları; temel yoga anatomisini ve beden/anatomi farklılıklarını görerek özgün bir hiza yaklaşımı edinmek; asana matematiğini ve poz sıralamaları; nefes ve hareket eşzamanlılığının sinir sistemi üzerindeki etkileri; temel pozlarda ellerle yönlendirmenin incelikleri; yoga ve meditasyon felsefesi; yoga dersi verirken ses, dil kullanımı; temel ayurveda öğretisi, çakralar sistemi, hareket terapisi hakkında bilgi sahibi olacak, bu bilgileri kendi birikim, deneyim ve ilgi alanlarınızla harmanlayarak özgün bir yoga dili oluşturmayı öğreneceksiniz.

Eğitimden mezun olduğunuzda 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olacaksınız.

EĞİTMENLERİN NOTU:
İlk eğitimimizin sonuna doğru gelirken, şimdiden yeni eğitimin heyecanı ve merakı içindeyiz. Bu eğitime hazırlanırken -birçok başka şeyi bilmesek de- ne yapmak istediğimizi biliyorduk: herkesin kendi olabilmesi için, kendi doğasıyla iletişim kurmasına olanak sağlamak, olanı olduğu gibi görmeye başlamak, deneyimden öğrenmek için alan açmak, içinden yenilik ve değişimlerin çıkacağı boşluklara izin vermek...Kafa kafaya verip tüm bunları sağlayacak yollar, yöntemler tasarladık tasarlamasına ama sonucu hiç bilmiyorduk. Şimdi ise herkesin kendi hallerinin yarattığı özgünlük (ve özgürlük) dahilinde kaynaşıp paylaştığımlarda bulunduğumuz bir çemberimiz oldu.

Bu eğitim boyunca öğrencilerle birebir görüşmeler yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Eğitim bitse de iletişimimiz, bağlantımız sürüyor. Çok şanslıyız ki iki kişiyiz ve ikimiz bir matı paylaşıyoruz. Yeri geldiğinde birbirimizin cümlelerini tamamlayıp yeri geldiğinde birlikte sessiz kalıyoruz. Özverili, yaratıcı asistanlarımızla birlikte büyük bir ekibiz. Aslında eğitim, bir nevi kendi kendini oluşturuyor; kendinden katan, dahil olan, paylaşıma açık öğrencilerle çemberimiz büyüyor.

Yoga Hocalığı yolu sonsuz bir yol ve hepimiz bu yolda, hem birbirimizin öğretmeni hem yoldaşıyız. Önce sağlam bir temel oluşturarak, herkesin kendine has keşif ve yönelimleriyle kendi sesini bulmasına destek olan ve yolculuğun her adımında eşlik eden bir eğitim bizimkisi. Bitse de bitmeyen. Yeni eğitimde yeni karşılaşmalar, yol kesişmeleri ve keşifler ve git gide büyüyen çemberimiz için çok heyecanlıyız. Gelin hep beraber bir matı paylaşalım!

BULUŞMA TAKVİMİ:

14 Ocak Cumartesi, 10:00 - 18:00
15 Ocak Pazar, 09:30 - 18:00

11 Şubat Cumartesi, 10:00 - 18:00
12 Şubat Pazar, 09:30 - 18:00

11 Mart Cumartesi, 10:00 - 18:00
12 Mart Pazar, 09:30 - 18:00

8 Nisan Cumartesi, 10:00 - 18:00
9 Nisan Pazar, 09:30 - 18:00

6 Mayıs Cumartesi, 10:00 - 18:00
7 Mayıs Pazar, 09:30 - 18:00

27 Mayıs Cumartesi, 10:00 - 18:00
28 Mayıs Pazar, 09:30 - 18:00

İNZİVA:

Tarih: 5-10 Haziran
Yer: Pastoral Vadi, Fethiye

TANITIM DERSLERİ:
15 Ekim Cumartesi 12:30 – 14:30
12 Kasım Cumartesi 10:30 – 12:30
15 Aralık Perşembe 19:15 – 21:15
5 Ocak Perşembe 19:15 – 21:15

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ:
Ödeme Seçenekleri:
Avantajlı Erken Kayıt Ücreti: 3.750TL+KDV
Kayıt Ücreti: 4.100TL+KDV

EĞİTİM KOŞULLARI:
1. Katılımcı sayısı, 25 kişi ile sınırlıdır.
2. Avantajlı Kayıt Ücreti, 15 Kasım 2016 tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir.
3. Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 850 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.
4. Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple eğitimi yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.
5. İnzivanın yol ve konaklama masrafları, eğitim ücretine dahil değildir.

Eğitimi tamamlamak için eğitim buluşmaları ve inzivaya katılım zorunludur; program süresince öğrencinin derslere katılım, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir. Eğitim boyunca en az 40 saat derse katılım gerekmektedir. Nefess Yoga’dan en az 6 ay üyelik almış ve eğitimi tamamlamış olan öğrenciler Nefess Yoga’da staj dersi verme imkanı elde ederler. Eğitim boyunca öğrenciler 6 ve 12 aylık üyeliklerde %20 indirimden, eğitimden mezun olanlar ise ömür boyu 3-6-12 aylık üyeliklerde %10 indirimden yararlanabilir.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ve 0 (506) 027 07 04 no'lu telefondan Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz. 

Hocalarımız ile iletişime geçmek için arzuyelinayoga@gmail.com adresinden sorularınızı iletebilir, tanıtım derslerine katılabilir, ya da randevu alarak yüzyüze görüşebilirsiniz.

BURS:
1 kişiye tam, 1 kişiye yarım burs verilecektir. Niyet mektubunuzu arzuyelinayoga@gmail.com adresine en geç 1 Kasım 2016 tarihine kadar göndermeniz gerekmektedir.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga