Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Çoğumuz için günlük hayatımız, bir koşturma, duramama halinden ibaret. Aldığımız eğitim, yetiştiğimiz çevre, edindiğimiz meslekler gibi koşulların etkisiyle yaşadığımız her şeyin zihnimizdeki izdüşümü içinde ve çoğu zaman da hayatın kendisinin bundan ibaret olduğunu sanarak yaşıyoruz.

Durabilmek için. Boşluklarla kalabilmek için. Kendi bedeninizden öğrenmek için. Kendi yoganızı bulmak için. Olanı kendi haliyle görmeye doğru yola çıkmak için. Gelin bize katılın.

Bu uzmanlaşma programı ile Yoganın doğasına doğru bir yolculuğa çıkacağız. Öncelikle kendimize, kendi doğamıza yakından bakmak için bir alan açacağız. “Ben kimim?”, "Yoga nedir?" sorusuna cevap ararken, klasik Yoga metinlerine bu gözle bakacağız.

Yoga pozlarını, öncelikle kendi bedenlerimizi, bedenlerimizin potansiyellerini ve bedenlerdeki eşsiz farklılıkları gözlemlemek ve zihni an'a getirmek için birer araç olarak kullanacağız. Program boyunca üzerinde duracağımız her yoga pozunu farklı poz grupları içinde inceleyecek ve yoga anatomiyi, pozun kendi bedenimizdeki etkisini araştırarak tartışacağız. Yogaya, Ayurveda, Hareket Terapisi, Vipassana, Zen, Somatik Deneyimleme gibi farklı alanlardan da yararlanarak bütüncül bir yaklaşımla bakıyor olacağız.

Bizimle uzmanlaşma programının buluşmaları dışında düzenli olarak yapacağınız birebir görüşmelerle, tüm program süresince ve sonrasında da sizi takip ediyor ve destekliyor olacağız.

Bu program ezber bilgi arayanlar için değil. Bu program bilgiyi kendi bedeninde, kendi doğası içinde bulmak isteyenler için. Bu programa yoga hocası olmak veya kendi yoga pratiğinde derinleşmek isteyen herkes katılabilir.
Gelin bize katılın!

Bu programda; güvenli bir temel yoga seansı vermek; kendi yoga ve meditasyon uygulamanızı oluşturmak; temel nefes çalışmaları; temel yoga anatomisini ve beden/anatomi farklılıklarını görerek özgün bir hiza yaklaşımı edinmek; asana matematiğini ve poz sıralamaları; nefes ve hareket eşzamanlılığının sinir sistemi üzerindeki etkileri; temel pozlarda ellerle yönlendirmenin incelikleri; yoga ve meditasyon felsefesi; yoga seansı verirken ses, dil kullanımı; temel ayurveda öğretisi, çakralar sistemi, hareket terapisi hakkında bilgi sahibi olacak, bu bilgileri kendi birikim, deneyim ve ilgi alanlarınızla harmanlayarak özgün bir yoga dili oluşturmayı öğreneceksiniz.

Programdan mezun olduğunuzda 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olacaksınız.

BULUŞMA TAKVİMİ:
20-21  Ocak 2018 / 10:00-18:00
17-18 Şubat 2018 / 10:00-18:00
17-18 Mart 2018 / 10:00-18:00
7-8 Nisan 2018 / 10:00-18:00
19-20 Mayıs 2018 / 10:00-18:00
2-3 Haziran 2018 / 10:00- 18:00

İNZİVA:
Yeri ve tarihi daha sonra açıklanacaktır. 

TANITIM BULUŞMALARI:

4 Ekim Çarşamba- 19:15-20:15 / 20:15-21:15 (Sohbet)

7 Kasım Salı- 19:15-20:15 / 20:15-21:15 (Sohbet)

6 Aralık Çarşamba- 19:15-20:15 / 20:15-21:15 (Sohbet)PROGRAM ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ:

Ödeme Seçenekleri:

Avantajlı Erken Kayıt Ücreti: 4.100TL+KDV (Tek sefer nakit ödemelerde geçerlidir.)

Taksitli Erken Kayıt Ücreti: 4.250 TL + KDV

Kayıt Ücreti: 4.500 TL + KDV

PROGRAM KOŞULLARI:
1. Program, min 10 kişi ile açılacaktır, katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır.
2. Avantajlı Kayıt Ücreti, daha sonra açıklanacak 10 Kasım 2017 Tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir.
3. Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 1000 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.
4. Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple programı yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.
5. İnzivanın yol ve konaklama masrafları, program ücretine dahil değildir.

Uzmanlaşma programını tamamlamak için buluşmalara ve inzivaya katılım zorunludur; program süresince öğrencinin seanslara katılım, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir. Program boyunca en az 40 saat seansa katılım gerekmektedir. Nefess Yoga’dan en az 6 ay üyelik almış ve programı tamamlamış olan öğrenciler Nefess Yoga’da staj seansı verme imkanı elde ederler. Program boyunca öğrenciler 6 ve 12 aylık üyeliklerde %20 indirimden, mezun olanlar ise ömür boyu 3-6-12 aylık üyeliklerde %10 indirimden yararlanabilir.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzmanlarımız ile iletişime geçmek için arzuyelinayoga@gmail.com adresinden sorularınızı iletebilir, tanıtım derslerine katılabilir, ya da randevu alarak yüzyüze görüşebilirsiniz.

BURS:

İhtiyacı olan, programa adanmışlık gösterecek (programın gerekliliklerini yerine getirmek, düzenli yoga yapıyor olmak vb.) ve yoga deneyimi olan 1 kişiye tam, 1 kişiye yarım burs verilecektir. Niyet mektubunuzu arzuyelinayoga@gmail.com adresine 1 Kasım tarihine kadar gönderebilirsiniz. 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga