Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Arzu & Yelina ile Hatha Yoga Uzmanlığında Derinleşme Programı

Uluslararası Yoga Alliance onaylı Nefess Yoga 300 Saat İleri Seviye Programına dahildir.

Bu programı, 200 saatlik Yoga Uzmanlaşma Programlarından birini tamamlamış, hem kendi pratiğini hem derslerlerini zenginleştirmek isteyen aynı zamanda yoga uzmanlığında derinleşmek, "çabasız çaba" ile yumuşaklığı, esneklik ile dayanıklılığı eş zamanlı olarak derslerine katmak isteyen ve gerek ders verme teknik ve pratikleri gerekse kendi öz araştırma anlamında desteklenmek isteyen uzmanlar için açıyoruz.

İlk modülde:
- Kendi deneyim ve yaratıcığınla, kendi özgün yoga dersini oluşturma;
- Orta/ileri seviye asanaları öğrenme ve ders hazırlama;
- Hedef poza yönelik ve "temalı" ders akışları hazırlama
- Derste özgür hareket ve öz araştırma için güvenli alan oluşturma;
- Pozları farklı varyasyonları ile öğrenerek farklı beden tiplerine ve farklı ihtiyaçlara adapte edebilme yeteneği kazanma;
- Farklı seviyelere bir arada ders verme;
- Sıkça rastlanan rahatsızlıklara yönelik yönlendirmeler, poz modifikasyonlarını öğrenme
- Kendi yoga uygulamanı derinleştirecek somatik çalışmalar
- Ders verirken sade ve etkin bir dille yönlendirme becerisini geliştirme
gibi konular üzerinde de duracağız.

İkinci modülde de; sinir sisteminin doğasını keşfedecek ve yoga ve meditasyonun sinir sistemi ve beyni nasıl etkilediğini güncel araştırmalar eşliğinde inceleyeceğiz. Bu modül, travmanın ne olduğu ve bedeni fiziksel ve ruhsal olarak nasıl etkilediği hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmanızı sağlayacak. Bunun yanı sıra, yoga uzmanlarının travmanın etkilerini bilme ve anlama sorumluluğu ile eğitmen - öğrenci arasındaki güç ilişkileri ve rıza kavramını tartışıyor olacağız. Sinir sisteminin kendi kendini düzenlemesi, dengelemesi ve beden farkındalığı çalışmalarının yanı sıra hocalık yaparken bütüncül bir yaklaşımla "alan tutmak"la ilgili uygulamalar yapacağız. Bu modül ile birlikte, ne koşullarda asana ve nefes ve meditasyon çalışmalarının daha zorlayıcı olabileceği; dil, ses tonu, ders verme tarzlarını derste güven ve rahatlama yaratacak şekilde nasıl kullanılabileceğini de keşfedeceksiniz.

Program Tanıtım Buluşması (Açıklanacaktır) 
Bu programa kayıt olmadan önce Arzu ve Yelina ile tanışmanızı öneririz. Tanışmak ve bilgi almak için, aşağıdaki tanıtım seanslarına katılabilirsiniz. Aşağıdaki tanıtım seansları bu program ile ilgilenenlere ücretsizdir. Katılım için öncesi stüdyoyu arayıp rezervasyon yapmanız gereklidir.


Kimler Katılabilir?

50 saatlik Yoga Alliance onaylı bu program, herhangi bir 200 saatlik temel uzmanlaşma programını tamamlamış olan uzmanlara veya kendi pratiğinde derinleşmek, farklı yaklaşım ve bilgilerle, yogaya dair anlayışını derinleştirmek isteyen herkese açıktır. 

300 Saatlik İleri Seviye Programı’na dahil olan zorunlu modüllerdendir.

Uzmanlar: Arzu Rezzan Sunam & Yelina Tayfur

Bu Program (50 Saat) 300 Saatlik İleri Seviye programın bir modülüdür. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı tamamlamış olanlar bu programı tamamladığında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere saatlerini saydırabilir.

Sertifika koşulları ve programlar ile ilgili detaylı bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com adresine başvurabilirsiniz. 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga