Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Arzu & Yelina ile Yoga Uzmanları için Tazeleme ve Derinleşme

26 - 28 Kasım, 2021

16 Kasım Salı ücretsiz tanıtım buluşması 20:00'de.
Kayıt için : nefessyogaegitim@gmail.com


- 25 saat -

- Kendi deneyim ve yaratıcılığınızla, kendi özgün yoga dersini oluşturma  
- Derste özgür hareket ve öz araştırma için güvenli alan oluşturma  
- Ders verirken sade ve etkin bir dille yönlendirme becerisini geliştirme  
- Dayanıklı, Esnek ve Yumuşak olmak  
- Kendi Sınırlarımızı keşfetmek  
- Varış Noktası yerine Yolculuğun Kendisi: Poza varmak yerine poza doğru giden yolu keşfetmek  
- Nefes farkındalığı  
- Farklı odaklarla ders kurgulama ve serileme  
- Farklı seviyelere bir arada ders verme

Kimler Katılabilir?
25 Saatlik Yoga Alliance onaylı bu program, herhangi bir 200 saatlik temel uzmanlaşma programını tamamlamış olan uzmanlara veya kendi pratiğinde derinleşmek, farklı yaklaşım ve bilgilerle, yogaya dair anlayışını derinleştirmek isteyen herkese açıktır. 300 Saat kapsamında katılmayacak olan yoga uzmanları, programı YACEP - devam eden eğitim kredisi olarak işleyebilirler.

Buluşma Takvimi
26 Kasım 19:00 - 22:00  
27 - 28 Kasım 10:00 - 16:30

*Ayrıca grup dersleri için iki hafta içi gün grupla birlikte belirlenecektir.

Ücretler
1500 TL
*Nefess Yoga 200 Saat mezunlarına standart ücret üzerinden %15 indirim uygulanmaktadır.  

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Sertifika Koşulları

Bu Program (25 Saat) 300 Saatlik İleri Seviye programın bir modülüdür. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı tamamlamış olanlar bu programı tamamladığında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere saatlerini saydırabilir.
Uzmanlaşma programını tamamlamak için buluşmalara katılım zorunludur.
Program sürecinde, katılımcılar, öğrendiklerini uygulamaya ve yakın çevresine aktarmaya başlayacaktır. Bunun için bireysel uygulama yapmaları ve program kapsamında belirlenecek olan tarihlerde "demo ders" vermeleri beklenir.
Sadece yukarıdaki yazılı şartları yerine getiren ve program uzmanının onayıyla programı tamamlayanlar 25 saatlik Uluslararası Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar. Uzmanlık sertifikası istemeyen katılımcıların ödev ve "demo ders" zorunluluğu yoktur. Bu durumdaki kişilere katılımcı sertifikası sağlanabilecektir.
Program sürecinde, katılımcılar, öğrendiklerini uygulamaya ve yakın çevresine aktarmaya başlayacaktır. Bunun için bireysel uygulama yapmaları ve program kapsamında belirlenecek olan tarihlerde "demo ders" vermeleri beklenir.
Sadece yukarıdaki yazılı şartları yerine getiren ve program uzmanının onayıyla programı tamamlayanlar 25 saatlik Uluslararası Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar. Uzmanlık sertifikası istemeyen katılımcıların ödev ve "demo ders" zorunluluğu yoktur. Bu durumdaki kişilere katılımcı sertifikası sağlanabilecektir.
Sertifika koşulları ve programlar ile ilgili detaylı bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com adresine başvurabilirsiniz.
Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız atölyeyi gerçekleştiren uzmanımız ile iletişime geçmenizi rica ederiz.

Uzmanlar :  Arzu Rezzan Sunam & Yelina Tayfur

Yelina Hakkında
Yelina, 2006 yılında yoga ile tanıştı ve uzmanlaşma eğitimlerini Zeynep Aksoy, David Cornwell, Zeynep Çelen ile tamamladı. Dünyanın farklı yerlerinde, Richard Freeman, Matthew Sweeney, Rolf Naujakat, Godfrey Devereux, Donna Farhi, Chuck Miller, Loise Ellis gibi hocalarla birlikte çalışma fırsatı buldu. Aynı zamanda Hindistan Mysore'da Ashtanga Yoga Institute bünyesinde Sharath Jois ile çalıştı.  
Yelina, 2015 yılından beri Nefess Yoga bünyesinde Hatha Yoga uzmanlaşma programları düzenliyor ve temel seviyede ders vermeye uygun yoga uzmanları yetiştiriyor. Aynı zamanda, Yoga ve Somatik Farkındalık Programını yürütüyor.
Yelina, 3 senelik, mindfulness temelli psikolojik dayanıklılık eğitim programı olan Organic Intelligence HEART eğitimini tamamladı, Organic Intelligence kapsamında ileri eğitimlerine devam ediyor ve
Organic Intelligence ilke ve pratiklerini verdiği derslere ve eğitimlere dahil ediyor.
Yelina ayrıca, JRI - Center for Trauma bünyesinde 300 saatlik Travmaya Duyarlı Yoga (TCTSY) eğitimini tamamladı ve Travmaya Duyarlı Yoga’yı Türkiye’de yaygınlaştırmak üzerine çalışıyor.
Derslerinde güvenli alan yaratmak, yoga uzmanının yeri, kimliği, öğrencilerle ilişkide güç dengeleri ve sınırların korunması konularına özel olarak ilgi duyuyor.  
Yelina, Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde yer alıyor.  
Uzun zamandır Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği gönüllüsü olan Yelina, aynı zamanda "Yoga ve Ekolojik Farkındalık" konusunda da etkinlikler düzenliyor ve bir yandan da avukatlık mesleğini sürdürüyor.

Arzu Hakkında
Arzu, 2004 yılında Yoga ile tanıştı. 2010 yılında Zeynep Çelen ve Zeynep Aksoy ile tamamladığı uzmanlık eğitiminin akabinde Yoga Uzmanlığına adımını attı.  
Nisan 2011’de kuruluşundan itibaren Nefess Yoga’da dersler vermeye başladı ve Nisan 2012’den itibaren de Nefess Yogaya ortak oldu. Yoga dersleri vermeye devam ederken bir yandan da Nefess’in çizgisini bozmadan aile sıcaklığında bir yoga okuluna dönüşmesi yolunda çalıştı.
2011 yılından itibaren “Kendi Yoga Uygulamama Başlamak” başlıklı kendi kendine yoga yapmak isteyenlere yönelik haftasonu atölyeleri düzenledi ve yine 2013 Yaz başından beri yaz kampları düzenledi. Mart 2016 itibariyle Yelina ile Temel Hatha Yoga Hocalık Eğitimi vermeye başladı. 5 dönemde toplam 120nin üzerinde yoga uzmanına katkı sundu. Yine Yelina ile 2019 yılında 200 saatlik programdan mezun uzmanlara yönelik Derinleşme Programını başlattı.
Derslerinde öğrencilerin yoga asanalarını bedenleriyle öğrenmelerini sağlayacak kadar tekrar, sinir sistemlerini rahatlatıp “an”a getirmeye yardımcı olacak akışlar, sınırlı konfor alanlarından çıkmalarına yol açacak kadar güç unsuru aynı zamanda kendi bedenlerini, nefeslerini, zihinlerini farketmelerini sağlayacak kadar sessizlik olmasına özen gösteriyor.

------

Çalışma Zoom Platformu üzerinden gerçekleşecektir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek adına sizleri görmek isteriz, ancak kameranız yok ya da kapalı tutmayı tercih ediyorsanız, atölyenin başlangıcında kameranızı açarak uzmanımız ile iletişime geçtikten sonra kameranızı kapalı tutabilirsiniz. Güvenli bir ortam yaratmamız ve bunu korumamız için bizlere yardımcı olmanızı rica ederiz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home