Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Arzu&Yelina ile Nefess Yoga Temel Hocalık Eğitimi


“Yoga zihinsel faaliyetin teslimiyetidir. Zihinsel aktiviteyle tanımlanma sona erdiğinde benliğin gerçek doğası ortaya çıkar.”

Yoga Sutra, Kitap 1, Samadhi Pada (Godfrey Devereaux yorumuyla)

 

Çoğumuz için günlük hayatımız kafamızın içine sıkışmış durumda. Aldığımız eğitim, yetiştiğimiz çevre, edindiğimiz meslekler gibi koşulların etkisiyle; yaşadığımız her şeyin zihnimizdeki izdüşümünün içinde ve çoğu zaman da hayatın kendisinin bundan ibaret olduğunu sanarak yaşıyoruz.

 

Olan biteni olduğu haliyle görmeye doğru yola çıkmak istiyorsanız bu eğitimde bize katılın!

 

Bu eğitimle Yoganın doğasına doğru bir yolculuğa çıkmak istiyoruz İstiyoruz ki bu yolculuk, birlikte yola çıkan bizleri dönüştürsün ve her bir yolcu için zaman içinde kendi yolcularıyla yeni yollara, yeni dönüşümlere gebe olsun…

 

Bu eğitimde öncelikle kendimize yakından bakmak için bir alan açacağız. “Ben kimim?” sorusuna cevap ararken Yoga Sutralar vb. Klasik Yoga metinlerine hep bu gözle bakacağız.

 

Yoga pozlarını öncelikle kendi bedenlerimizi, bedenlerimizin potansiyellerini ve sonra bedenler arası farklılıklara gözlemlemek ve yine bu pozlar aracılığı ile zihni bedene, ana getirmek için araç olarak kullanacağız. Eğitim boyunca üzerinde duracağımız her yoga pozunu farklı poz grupları içinde incelerken pozu kendi bedenimiz içinde araştırarak anatomisini tartışacağız.

 

Bu eğitim ezber bilgi arayanlar için değil. Bu eğitim var olan bilgiyi kendi bedeninde, içinde bulmak isteyenler için.

 

Bize katılmak ister misiniz?


BULUŞMA TAKVİMİ: 

Eğitim tarih aralığı: 12 Mart 2016 - 26 Haziran 2016 
Eğitim günleri: Cumartesi ve Pazar 
Eğitim saat aralığı: 10:00 – 18:00 

Buluşma Tarihleri: 

12 Mart cumartesi, 10:00 - 18:00
13 Mart pazar, 09:30 - 18:00

2 Nisan cumartesi, 10:00 - 18:00
3 Nisan pazar, 09:30 - 18:00

29 Nisan cuma, 19:15 - 21:30
30 Nisan cumartesi, 10:00 - 18:00
1 mayıs pazar, 09:30 - 18:00

20 Mayıs cuma, 19:15 - 21:30
21 Mayıs cumartesi, 10:00 - 18:00
22 Mayıs pazar, 09:30 - 18:00

11 Haziran cumartesi, 10:00 - 18:00
12 Haziran pazar, 09:30 - 18:00

25 Haziran cumartesi, 10:00 - 18:00
26 Haziran pazar, 09:30 - 18:00

İnziva, Pastoral Vadi / Fethiye
5 Eylül sabah giriş
10 Eylül öğlen çıkış

 

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ: 

Ödeme Seçenekleri:

Avantajlı Erken Kayıt Ücreti: 3.250TL+KDV

Kayıt Ücreti: 3.600TL+KDV

 

Yasal Koşullar: 
1.Katılımcı sayısı, 25 kişi ile sınırlıdır. 
2.Avantajlı Kayıt Ücreti, 1 Aralık 2015 tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir. 
3.Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 750 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır. 
4.Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple eğitimi yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler. 
5.İnzivanın yol ve konaklama masrafları, eğitim ücretine dahil değildir. 


Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ve 0 (506) 027 07 04 no'lu telefondan Bade Okçuoğlu ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

Arzu Rezzan Sunam


2004 yılında Yoga Şala’da Zeynep Aksoy’la başladığım yogaya Cihangir Yoga’da devam ettim. Bu dönemde özellikle Gravity Grace derslerinden etkilenip, zaman içinde kendi uygulamalarımı şekillendirmeye başladım. Yazları çeşitli yoga kampları ile artan yoga ilgim ve sonunda işimden ayrılmamın ardından, 2010 yılında Zeynep Aksoy ve Zeynep Çelen ile 200 Saatlik Temel Hocalık eğitimini tamamladım. Zeynep Çelen ve Çağ Rical Gürle ile 80 saatlik ileri seviye hocalık eğitimi ile 20 saatlik yoganın felsefesi ve tarihi eğitimini, Mey Elbi’den Restoratif Yoga eğitimini ve Sudaka’dan Meditasyon eğitimlerini aldım. Defne Suman ile Shadow Yoga, Şenol Topuz ile Asthanga çalıştım çalışıyorum. Son olarak Nefess’te düzenlediğimiz 150 saatlik İleri Seviye eğitime de katıldım. Nefess’in Çağ Gürle ile düzenlediği 200 saatlik Hocalık eğitiminin asistanlığını yaptım. 2013 yılında katıldığım Vipassana 10 günlük sessiz meditasyon kampından bu yana meditasyon günlük hayatıma biraz daha fazla yerleşti ve daha fazla dönüştürücü olmaya başladı. 2011 yılından itibaren “Kendi Yoga Uygulamama Başlamak” başlıklı kendi kendine yoga yapmak isteyenlere yönelik haftasonu atölyeleri düzenliyorum ve yine 2013 Yaz başından beri yaz kampları düzenliyorum. Eğitimler, atölyeler sürüyor ve ben de uygulayıcı, asistan ve yine öğrenci olarak katılmaya devam ediyorum. Yogayla birlikte değişiyor, dönüşüyorum ve yogam da değişip dönüşüyor. Nisan 2011’de kuruluşundan itibaren Nefess Yoga’da dersler vermeye başladım ve Nisan 2012’den itibaren de Nefess Yoganın yönetiminde yer alarak Nefess’in çizgisini bozmadan aile sıcaklığında bir yoga okuluna dönüşmesi yolunda çalıştım. Halen de hırslara ve çekişmeye kapılmadan içindeki sesi dinleyen bir yapı olarak yoluna devam eden Nefess’in emekçisiyim. Ağustos 2011’de kavuştuğum oğlumdan sonra yepyeni deneyimler yaşıyorum ve belki de daha fazla “an”da olmayı deneyimliyorum. Nefess İstanbul’da ve özel derslerde olmak üzere 4 yıldır yoga eğitmenliği yapıyorum. Ders İçeriği: Derslerimde öğrencilerimin yoga asanalarını bedenleriyle öğrenmelerini sağlayacak kadar tekrar, sinir sistemlerini rahatlatıp “an”a getirmeye yardımcı olacak akışlar, sınırlı konfor alanlarından çıkmalarına yol açacak kadar güç unsuru aynı zamanda kendi bedenlerini, nefeslerini, zihinlerini farketmelerini sağlayacak kadar sessizlik olmasına özen gösteriyorum.

Yelina Tayfur

2010 da Zeynep Aksoy un 200 saatlik temel yoga hocalığı eğitimini tamamladım. Zeynep Çelen ile İleri Seviye Vinyasa Hocalık Eğitimi ile devam ettim. 2011 yılında David Cornwell ile Free Yoga Hocalık Eğitimi’nin nin asistanlığını yaptım. Aynı yıl, Ahu Karan ile Ashtanga Yoga’ya başlamam benim için bir dönüm noktası oldu. 2012’de Ahu Karan ve Nicolaj Jespersen le 150 saatlik İleri Seviye Ashtanga Yoga Derinleşme eğitimini tamamladım. Bu süreçte dünyanın farklı yerlerinde, Richard Freeman, Rolf Naujakat, Matthew Sweeney, Godfrey Devereux, Louis Ellis gibi hocalarla birlikte çalışma ve K. Pattabhi Jois Ashtanga Yoga Ensititüsü’de KPJAYI Sharath Jois ile pratik yapma fırsatı buldum. Halen Mysore stili Ashtanga yoga ile birlikte Matthew Sweeney’den öğrendiğim Ay Serisini uygulamaya devam ediyorum.

Derslerimde, öğrencilerin, yoga serileri içerisinde yavaşlayabilmenin ve pozlarda uzun süre rahatça kalabilmenin yollarını araştırmaları için alan yaratmaya özen gösteriyorum.

Gerek kendi uygulamam gerekse verdiğim derslerde, yoganın her an değişime, dönüşüme alan açtığını deneyimliyor ve bu alanın içinde olmayı seviyorum.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: NEFESS YOGA