Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Bu program, Yin Yoga üzerine yoğunlaşan bir uzmanlık programıdır. Yin Yoga stilinin temellerini daha kısa bir sürede aktarmak için oluşturulmuştur. Program; yoga uzmanlarına, yoga uzmanlık programı öğrencilerine ve yoga uygulamasını daha bilinçli şekilde yapmak isteyen deneyimli yoga uygulayıcılarına açıktır.

Anlamayı, kavramayı öne çıkaran ve deneyimleme sonucu öğrenmeyi destekleyen bir yaklaşım benimsenir. Yoga anatomisi programda önemli bir yer tutar. Bu işlevsel anatomi bilgileri, bedenimizi yepyeni bir gözle algılamamızı ve neden özellikle bazı pozlarda zorlandığımızı kavramamızı sağlar. Bedenlerimiz üzerinden deneyimleyeceğimiz çalışmalar ve göreceğimiz örnekler ile teorik bilgiler pratikte yerlerini bulacaktır. Bu şekilde yoga uygulamamızı ezber hareketlerden özgürleştirip, neyi, ne için yaptığımızı sorgulamaya ve anlamaya başlayabiliriz.

Program sonunda, hem kendi uygulamanızı güvenle yapmayı, hem de her bireyin eşsiz anatomik yapısına ve zihin-beden durumuna saygılı ve farklı ihtiyaçlara uygun modifikasyonlar içeren güvenli dersler sunmayı öğrenirsiniz.

Program 3 haftasonu şekilinde 6 günden oluşur. Buluşmalar toplamda 42 saat teori ve pratik içerir. Kalan 8 saat ise buluşma zamanı dışındaki ödevler, bireysel çalışmalar ile tamamlanır. Her buluşmada, asana uygulaması, meditasyon, teori ve diğer destekleyici çalışmalar yapılır.

İçerik:
- Yin yoga uygulamasının temel prensipleri, felsefesi ve tarihi.
- Yoga asanaları anlamamızı sağlayacak temel anatomik kavramlar: dokular, iskelet ve kas sistemleri, hareket anatomisi, germe ve kompresyon kavramları, anatomik farklılıklar ve yoga uygulamasına etkileri.
- Yin yoga pozlarının incelenmesi ve pozların etkileri.
- Eklem açıcı seriler.
- Anatomik farklılıklar ve basit rahatsızlıklar için uygulama yöntemleri ve poz varyasyonları.
- Meditasyon ve uygulamanın ilişkisi.
- Çi ve meridyen teorilerine giriş.
- Kendi uygulamanızı oluşturmak.
- Yin yoga sekansı oluşturmak.

Kimler Katılabilir?
Herhangi bir 200 saatlik yoga uzmanlık programını tamamlamış olup yin yoga stilini tanımak ve bu alanda derinleşmek isteyenler.

- Uygulamana ve sunduğun seanslara yin yoga stilini katmak,

- Anatomi konusunda bilgi sahibi olmak,

- Mindfulness ve meditasyonda derinleşmek,

- Uzmanlaşmada ve diğer uygulamalarında gelişmek,

- Yaşamına denge getirmek için.

Ayrıca bu program, uzmanlık gayesi olmayan ve kendi yoga uygulamasına yin yoga stilini katmak isteyen, deneyimli yoga uygulayıcılarına da kısmen açıktır. Katılım niyetiniz bu yöndeyse lütfen kayıt olmadan önce Asu Somer ile iletişime geçin.

Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık sorununuz var ise, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu mutlaka Asu Somer ile paylaşın.

Asu Somer ile görüşmek ve sorularınızı iletmek için asusomer.com adresi üzerinden iletişim kurabilirsiniz.


Buluşma Tarihleri:

Mayıs-Haziran 2019

11-12 Mayıs / 09:30-18:00
25-26 Mayıs / 09:30-18:00
22-23 Haziran / 09:30-18:00


Ücretlendirme: 

Normal Ücret: 2.500 TL+KDV
Erken Ödeme İndirimi: 2.250 TL+KDV (12 Nisan’a kadar)
En Erken Ödeme İndirimi: 2000 TL + KDV (1 Mart’a kadar)

Bu programı tamamlamak için tüm buluşma günlerine tam katılımınız ve verilecek ödevleri yapmanız beklenir. Nefess Yoga'da 2 yin yoga dersine gözlem için katılmalısınız. Programı gerekleri ile tamamlayanlar 50 saatlik katılım sertifikasına hak kazanırlar.

Bu programın sertifikası uluslararası Yoga Alliance kurumu tarafından akredite edilmektedir. Önceden 200 saatlik Yoga Alliance onaylı bir eğitim tamamlamış olup, Yoga Alliance'da kayıt açmış olan katılımcılar, bu programı 50 saat CE (Continuing Education) olarak kullanabilirler.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga