Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Asu Somer ile Yin Yoga Uzmanlaşma Programı
Online 50 saat - Yoga Alliance onaylı (YACEP)
Aralık - Ocak

PROGRAM HAKKINDA
Bu kurs Yin yoga pratiği ve metodolojisi için daha kısa bir sürede sağlam bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır. Bu nedenle özellikle yoga uzmanlarına yöneliktir. Uygulamanın özünü öğrenirken aynı zamanda fiziksel-zihinsel-duygusal onarıcı faydalarını da deneyimlemenizi sağlar.  

Uygulamalı anatomi programda önemli bir yer tutar. Kişiye özgü anatomik yapının ihtiyaçlarını anlamak, güvenli ve etkili bir uygulamanın ardındaki mantığı kavramak için gereklidir. Ancak Yin yoga öncelikle bir öz-şefkat uygulamasıdır; kendi eşsizliğimizi onurlandırdığımızda ardınca yaşamdaki çeşitliliği takdir ve sevgi gelir.

Yin yoganın felsefesi, dünyaya farklı bir yaklaşımın tohumlarını yeşertir. Diğer uygulamalarınızı besleyeceği kuşkusuz olsa da sadece yogada uygulayacak bir teknik değil beraberinde yaşamınızın birçok alanında faydalanabileceğiniz bakış açısı ve araçlar edinirsiniz.

Paylaşmak üzere,

NEDEN YİN YOGA?
Yin yoga beden ve zihin üzerinde dönüştürücü etkileri olan nazik ve derin bir uygulamadır. Uygulama, bağ dokularında dayanıklılık ve esneklik teşvik eden uzun süreli, ılımlı bir uyarım yaratır. Düzenli uygulama ile, içe bakış doğal olarak gelişir, bedenin enerji sistemi düzenlenir ve derin rahatlama hali teşvik edilir. Yin yoga tek başına uygulanabileceği gibi daha aktif ve hareketli çalışmaları da tamamlayıcı niteliktedir.

KİMLER KATILABİLİR?
Program pratiğini ve bilgisini derinleştirmek isteyen yoga uzmanları ve herhangi bir stilde 200 saat ve üzeri temel yoga uzmanlık programına katılmış olanlar için tasarlanmıştır.
Temel eğitim almadıysanız ve programa katılmak istiyorsanız, lütfen Kasım ayından önce eğitmen ile görüşmek için randevu alın ve program size uygun mu birlikte değerlendirin.

- Yin yogaya ilgi duyuyorsanız,
- Meditasyon size zor geliyor ise,
- Yaşantınızda aşırı stres veya aşırı hareket var ise,
- Daha kapsayıcı yönlendirmeler yapmak istiyorsanız,  
- Kendi Yin yoga uygulamanızı oluşturmak istiyorsanız,
- Yin yoga seansı sunmak isteyen yeni veya deneyimli bir uzmansanız,
- Kendiniz ve öğrencileriniz için güvenli bir uygulama oluşturmak istiyorsanız,
- Bireysel anatomik yapının yoga uygulamasını nasıl etkilediğini anlamak istiyorsanız,
- Yin yogaya dair önceki bilgilerinizi tazelemek veya başka bir bakış açısı edinmek istiyorsanız,
Bu program sizin için faydalı olabilir.

Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık durumunuz var ise veya hamileyseniz, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu Asu Somer ile paylaşın.

İÇERİK
Yin-Yang Teorisi, Yin Yoganın Kökeni, Gelişimi, Prensipleri,  
Temel Anatomi Kavramları, Yin ve Yang Dokular,  
Hareketin Anatomisi; İskelet Sistemi, Eklemler, Kas ve Fasya Sistemi,  
Egzersiz Teorisi, Germe ve Kompresyon Kavramları,  
Yogada İşlevsel Yaklaşım, Anatomik Farklılıklarının Uygulamaya Etkileri,  
Yin Yoga ile Meditasyonda Derinleşme,  
Yin Yoga Asanaları, Hedef Bölgeleri ve Etkileri Anlamak,  
Güvenli Uygulama Prensipleri, Dikkat Edilecek Noktalar, Sık Karşılaşılan Rahatsızlıklar,  
Asana Varyasyonları, Destek Malzemelerin Kullanımı,  
Çi & Meridyen Teorisine Giriş, Yin ve Yang Organlar ve Enerji Kanalları,  
Bedende Enerji Akışını Teşvik Etmek, Eklem Serileri, Yogik ve Taocu Nefes Çalışmaları,  
Asana Serileme, Ders Hazırlama, Aktarım Becerileri

BULUŞMA TARİHLERİ ve SAATLERİ
Aralık 2021 - Ocak 2022

11 Aralık Cumartesi  10:00 - 17:00
12 Aralık Pazar 10:00 - 17:00
18 Aralık Cumartesi  10:00 - 17:00
19 Aralık Pazar 10:00 - 17:00
8 Ocak Cumartesi  10:00 - 17:00
9 Ocak Pazar   10:00 - 17:00
22 Ocak Cumartesi  10:00 - 17:00
23 Ocak Pazar   10:00 - 17:00

ÜCRET  
Ücret: 3500 ₺  
Erken Ödeme 3000 ₺  
Erken Ödeme İndirimi için Son Tarih: 19 Kasım 2021  
Nefess Yoga Mezunlarına 2850 ₺

Programın verimli olabilmesi için katılımcı sayısı sınırlıdır. Yerinizi önceden ayırtmanızı öneririz.
Programa katılanlar için 2 aylık (Aralık, Ocak) Nefess online üyelik indirimlidir. Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

SÜREÇ
Canlı-online buluşmalarda, eğitmen ile birlikte 40 saat teorik dersler işlenir ve pratik yapılır. Kalan saatler, gönderilen metinleri okuma, kişisel uygulama, araştırma, ders hazırlama gibi katılımcının kişisel çalışmaları ile tamamlanır.  
Programda kullanılan dokümanlar (Teori, Anatomi ve Asana) süreç içinde katılımcılara dijital olarak gönderilir. Oturumlarda kayıt alınır ve tekrar amaçlı olarak süreç boyunca katılımcılar ile paylaşılır.  

Yin stilde destek malzemeleri sıklıkla kullanılır. Birçok desteği hali hazırda evinizde bulunan malzemelerden ayarlayabilirsiniz, yine de iki yoga bloğu edinmek oldukça kullanışlı olur. Blok dışında dersler sırasında yanınızda büyük bir minder (kanepe minderi veya yoga bolster), yastık, battaniye veya havlu gibi malzemeler bulundurmanız faydalı olur.

SERTİFİKA KOŞULLARI
Sertifikaya hak kazanmak için tüm online buluşmalara canlı yayın zamanında katılmanız, süreç içinde verilen ödevleri tamamlamanız ve programı zamanında bitirmeniz gereklidir.  

Program süresince sadece 1 gün ya da toplamda 5 saat katılmama hakkınız vardır. Bir sonraki buluşmaya kaçırdığınız bölümü kayıttan izlemiş olmalısınız.

Katılamayacağınızı öngördüğünüz zamanları önceden iletişime geçip bildirmenizi rica ederiz.

Programı gerekleriyle tamamlayan yoga uzmanları sertifika kredilerini aşağıdaki seçeneklerden biriyle değerlendirebilirler.  

1- Yoga Alliance’a kayıtlı olan yoga uzmanları bu programı tamamladıklarında, Yoga Alliance -devamlılık sertifikası (YACEP) alabilirler.
2- Önceden 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programından mezun olmuş olanlar, tamamladıkları modülün saatlerini Nefess Yoga'nın 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere kullanmayı seçebilirler.

Eğitmen Hakkında:  
Asu, 2005’de Hindistan’da Iyengar stilinde başlayan yoga ve meditasyon deneyiminin ardından, uygulamasını derinleştirmek için 2010’da Hatha yoga, Meditasyon ve Yin yoga uzmanlık programlarına katıldı. İlk eğitimlerinde David Cornwell, Berivan Aslan Sungur, Zeynep Çelen ve Çağ Gürle ile çalıştı. Yin yoga üzerine çalışmalarına 2011’de Paul Grilley ve Suzee Grilley’den anatomi, meditasyon programları ve Sarah Powers’dan uzmanlık programları alarak devam etti. Sunduğu programlar çoğunlukla yin yoga, yoga anatomisi, tao vinyasa, meditasyon üzerine yoğunlaşmıştır.  

Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşunun deneyimli uzmanlığı ifade eden E-RYT 500 ve YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider) sertifikalarına sahiptir. Daha detaylı bilgi ve sorularınız için: www.asusomer.com

Çalışmalar Zoom Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Eğitmenin kişiye özgü yönergeler verebilmesi için katılımcıları görmesi gerekmektedir. Özel nedenlerden dolayı kameranızı kapalı tutmanız gerektiğinde eğitmeni bilgilendiriniz.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home