Asu Somer ile Yin Yoga Uzmanlaşma Programı
Online 50 saat - Yoga Alliance onaylı (YACEP)
Ekim - Kasım - Aralık 2021

PROGRAM HAKKINDA
Bu kurs Yin Yoga teorisi ve metodolojisi için sağlam bir temel sağlamak üzere tasarlanmıştır. Uygulamanın özünü şefkat ve farkındalıkla aktarırken aynı zamanda derin fiziksel-zihinsel-duygusal onarıcı faydalarını da deneyimlemenizi sağlar.
Pratik anatomi bilgileri programın önemli bir parçasıdır; kişiye özgü anatomik yapının ihtiyaçlarına cevap veren, güvenli ve etkili bir uygulamanın ardındaki mantığın kavranmasını sağlar. Uygulamanın felsefesi ise hayata bakışımızda yeni bir algı ve yeni bir yaklaşım için tohumlar yeşertir. Sadece uygulayacak bir teknik değil, aynı zamanda hayatınızın diğer alanlarında faydalanabileceğiniz bakış açısı ve araçlar edinirsiniz.
Evinizin konforunda, birlikte paylaşmak üzere!


NEDEN YİN YOGA?
Yin Yoga beden ve zihin üzerinde dönüştürücü etkileri olan nazik ve derin bir uygulamadır. Uygulama, bağ dokularında dayanıklılık ve esneklik teşvik eden uzun süreli, ılımlı bir uyarım yaratır. Düzenli uygulama ile bedenin enerji sistemi düzenlenir ve derin rahatlama hali teşvik edilir, içe bakış doğallıkla gelişir. Yin yoga tek başına uygulanabileceği gibi daha aktif ve hareketli çalışmaları da tamamlayıcı niteliktedir.


KİMLER KATILABİLİR?
Katılım için, Yin Yoga alanında deneyim sahibi olmanız gerekli değildir. Kendi pratiğini ve bilgisini derinleştirmek isteyen yoga uzmanları (200 saat ve üzeri yoga uzmanlık programı tamamlamış olanlar) ve bu stili kendi pratiklerine dahil etmek isteyen en az 1 yıl ve daha uzun süreli düzenli yoga veya başka bir beden pratiği olan (spor, dans vb. gibi) uygulayıcılar da bu programa katılabilirler.  
Bu program size göre eğer;
- Yin Yogaya başlamak ve kendi yin yoga pratiğinizi oluşturmak istiyorsanız,
- Yin Yoga seansı vermek isteyen yeni veya daha deneyimli bir uzmansanız,
- Yin Yoga pratiğini kendi diğer çalışmalarınıza katmak istiyorsanız (sporcular, dansçılar...)
- Başka bir Yin Yoga uzmanlık programına katılmış olup bilgilerinizi tazelemek veya yeni bir bakış açısı kazanmak istiyorsanız,
- Bireysel anatomik yapının kişiyi ve yoga uygulamasını nasıl etkilediğini öğrenmek istiyorsanız,
- Daha kapsayıcı yönlendirmeler yapmak istiyorsanız,
- Kendinize ve öğrencilerinize güvenli bir uygulama oluşturmak istiyorsanız,
- Bedeniniz ile daha çok bağ kurmanıza yardımcı olacak, emosyonel denge ve stres yönetimi için bir uygulama arıyorsanız,  
- Yaşantınız çok aktif ve stresliyse...

Programa katılacak kişilerin Asu Somer ile görüşmelerini öneririz. Kendisine www.asusomer.com adresinden ulaşabilirsiniz. Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık durumunuz var ise veya hamileyseniz, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu Asu Somer ile paylaşın.


BULUŞMA TARİHLERİ ve SAATLERİ
16 Ekim Cumartesi  10:00 - 17:00
17 Ekim Pazar   10:00 - 17:00
23 Ekim Cumartesi  10:00 - 17:00
24 Ekim Pazar   10:00 - 17:00
13 Kasım Cumartesi  10:00 - 17:00
14 Kasım Pazar 10:00 - 17:00
27 Kasım Cumartesi*  12:30 - 16:30
4 Aralık Cumartesi  10:00 - 17:00
5 Aralık Pazar   10:00 - 17:00

ÜCRET  
3400 TL + KDV  
Erken Ödeme 2750 TL + KDV
Erken Ödeme İndirimi için Son Tarih: 15 Eylül 2021
Nefess Yoga Mezunlarına 2750 TL + KDV

Programın verimli olabilmesi için katılımcı 16 kişiyle sınırlanmıştır. Yerinizi önceden ayırtmanızı öneririz.
Programa katılanlar için Nefess online üyelik paketleri indirimlidir. Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

SÜREÇ
Canlı-online buluşmalarda, eğitmen ile birlikte 43 saat teorik dersler işlenir ve pratik yapılır (bu aralar hariç bire bir ders yapılan saatlerin toplamıdır). Geri kalan zaman ise okuma, araştırma, kişisel uygulama, ödev hazırlama gibi kişisel veya grup çalışmaları ile tamamlanır.  
Program dokümanları (Teori, Anatomi ve Asana Kitapçığı) katılımcılara dijital olarak gönderilir. Her oturumun kaydı alınır ve tekrar için katılımcılar ile paylaşılır. Katılımcılar gönderilen kayıtlara yeterli bir süre boyunca ulaşabileceklerdir.

Sertifikaya hak kazanmak için online buluşmalara canlı yayın zamanı katılmanız ve programı zamanında bitirmeniz gereklidir. Programın bazı günlerine katılamayacağınızı öngörüyorsanız, lütfen kurs başlamadan önce eğitmen ile iletişime geçip durumunuzu bildirin (www.asusomer.com).

Yin stilde destek malzemeleri sıklıkla kullanılır. Evinizde ayarlayabileceğiniz çeşitli malzemeler oldukça iş görse de bir-iki blok ve bir yoga kemeri edinmek sizin için oldukça kullanışlı olacaktır. Bunlar dışında dersler sırasında yanınızda büyük bir minder (kanepe minderi veya yoga bolster), yastık ve battaniye gibi malzemeler bulundurun.

SERTİFİKA
Sertifika almak isteyenlerin; canlı-online buluşmaların tümüne katılması ve süreç içinde verilen ödevleri tamamlaması (kişisel araştırmalar, okumalar ve yazılı ödevler) gereklidir. Programı gerekleriyle tamamlayan yoga uzmanları sertifika kredilerini aşağıdaki seçeneklerden biriyle değerlendirebilirler.  
1- Yoga Alliance’a kayıtlı olan yoga uzmanları bu programı tamamladıklarında, Yoga Alliance -devamlılık sertifikası (YACEP) alabilirler.
2- Önceden 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programından mezun olmuş olanlar, tamamladıkları modülün saatlerini Nefess Yoga'nın 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere kullanmayı seçebilirler.
Yoga uzmanı olmayanlara sadece katılım sertifikası verilir. Bu kişiler ödevleri ve ders katılımını tamamlamak zorunda değildir. Ancak her ikisi de öğrenmeyi destekler ve programı sizin için çok daha verimli hale getirir.  

PROGRAMIN KAPSAMI
Yin Yoganın Kökeni ve Gelişimi
Yin-Yang Teori
Yin Yoganın Prensipleri
Temel Anatomi Kavramları
Yin ve Yang Dokular  
Hareketin Anatomisi
İskelet Sistemi, Eklemler, Kas Sistemi
Solunum Anatomisi
Sinir Sistemi
Germe ve Kompresyon kavramları
Yapısal Çeşitlilik
Fonksiyonel Yaklaşım
Anatomik Farklılıklarının Uygulamaya Etkileri
Yin Asanalar
Hedef Bölgeler ve Etkileri Anlamak
Dikkat Edilecek Noktalar
Asana Varyasyonları
Asana Serileme
Ders Hazırlama
Destek Malzemelerin Kullanımı
Sık Karşılaşılan Rahatsızlıklar
Güvenli Uygulama Prensipleri
Eklem Sağlığı İçin Hareket Serileri
Egzersiz Teorisi ve Acı Kavramı
Nefes, Mindfulness ve Meditasyon
Enerji Bedenin 3 Boyutu  
Prana, Nadi, Çakra, Çi, Meridyen Kavramları
Çi & Meridyen Teorisine Giriş
Yin ve Yang Organlar ve Enerji Kanalları
Fasya Sistemi, Miyofasyal Hatlar
Uygulamanın Psikolojik Etkileri  
Yogik ve Taocu Nefes Çalışmaları  
Bedende Enerji Akışını Teşvik Etmek
Meditasyonda Derinleşme
Uzmanlık Becerileri: Aktarım ve Sorumluluk

Eğitmen Hakkında:  
Asu Somer, 1978 İstanbul doğumlu. 2005’de Hindistan’da Iyengar stilinde başlayan yoga ve meditasyon deneyimi ardından, uygulamasını derinleştirmek için 2010’da Hatha Yoga, Meditasyon ve Yin Yoga uzmanlık programlarına katıldı. Yin Yoga üzerine çalışmalarına Berivan Aslan Sungur'un asistanlığını yaparak, 2011’de Paul Grilley ve Suzee Grilley’den anatomi, meditasyon programları ve Sarah Powers’dan uzmanlık programları alarak devam etti. Sunduğu uzmanlık programları daha çok Yin yoga üzerine olsa da kendisi hatha, vinyasa, restoratif yoga, kranyosakral terapi ve refleksoloji alanlarında da çalışmaktadır.  

Uluslararası yoga standartlarını belirleyen Yoga Alliance kuruluşunun deneyimli uzmanlığı ifade eden E-RYT 500 ve YACEP® (Yoga Alliance Continuing Education Provider) sertifikalarına sahiptir. Daha fazla bilgi ve sorularınız için: www.asusomer.com

Çalışmalar Zoom Platformu üzerinden gerçekleşmektedir. Görüşmelerin linki sadece katılımcılarla paylaşılmaktadır. Eğitmenin kişiye özgü yönergeler verebilmesi için katılımcıları görmesi gerekmektedir. Özel nedenlerden dolayı bazı zamanlarda kameranızı kapalı tutmanız gerektiğinde lütfen eğitmeni bilgilendiriniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home


Ön kayıt formu