Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Özellikle yoga öğrencileri ve beden ile çalışma yapanlara yönelik giriş seviyesinde yoğunlaştırılmış bir anatomi kursudur.

Yogaya dair anatominin anlaşılır bir şekilde aktarılacağı bu kursta, anatomik farklılıklarımızın yoga uygulamamızı nasıl etkilediğini, teori ve uygulama içinde inceleyeceğiz. Belli başlı kavramları ve terminolojiyi öğrenmek gerekmekle beraber, programın yaklaşımı ezberden uzak ve tamamen kavrama odaklıdır. Bedenin yapısını, nasıl işlediğini ve hareket ettiğini anlamanıza yardımcı olur.

Bu kursun kazandıracağı anlayış, neyi ne için yaptığınızı sorgulamanızı ve anlamanızı; dolayısıyla hem kendi uygulamanızı güvenli bir şekilde yapmanızı, hem de birlikte çalıştığınız kişilere güvenli bir uygulama sunmanızı sağlar. Ayrıca anatomi bilgisi bedene dair daha derin bir farkındalık ve hassasiyeti de beraberinde getirir.

Bu kurs yoga uzmanlarına, yoga uzmanlaşma programına devam eden yoga öğrencilerine ve yoga uygulamasını daha bilinçli şekilde yapmak isteyen herkese açıktır.

Bu iki günlük kursta özellikle şu konu başlıkları üzerinde duracağız:
- İskeletin bölümleri ve hareket kabiliyetleri
- Kas sistemi
- Kendi bedeninde germe ve kompresyon kavramlarını anlamak
- İskelet farklılıkları: kemik varyasyonlarının incelenmesi ve bunların yoga pozlarına etkileri
- Yoga pozları içinde bizi rahatlatan veya kısıtlayan diğer etkenler.

Kurs boyunca teorik bilgi dışında, yoga pozları üzerinde de incelemeler yapacağız. Öğrendiklerimizi kendi bedeninizde hissetmek ve başka bedenlerde gözlemlemek bilginin gerçek anlamda kavranmasını sağlar.
Yanınızda rahat kıyafetler, not defteri ve renkli kalemler getirin.


Tarih: 31 Mart- 1 Nisan 2018 Cumartesi ve Pazar
Saat: 10:00 - 18:00
Ücret: 600 TL + KDV (Nefess Yoga Mezunlarına 500 TL+ KDV)


15 Şubat'a kadar geçerli olan erken ödeme indirimi fırsarını kaçırmayın. 

Erken ödeme: 500 TL + KDV / Nefess Yoga Mezunlarına 400 TL + KDV

Kurs an az 10 kişi ile açılacaktır.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga