Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Avantajlı ön kayıtla ilgili sorularınız için sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz: 0 (216) 550 03 00 / info@nefessyoga.com

Devrim Akkaya ile Enerji Anatomisi Eğitimi:
‘Çakraların Psikolojisi’


Devrim Akkaya’nın, ‘Enerji Anatomisi’ başlığında yapacağı eğitimlerin ilki olan ‘100 Saatlik Çakraların Psikolojisi’ Eğitimi, 17 Ekim 2015’de Nefess Yoga’da başlıyor.

‘Meridyenler ve Meditasyon’ eğitimi ile devam edecek olan Enerji Anatomisi Eğitimi ile ilgili haberleri, bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Devrim Akkaya ile ‘100 Saatlik Çakraların Psikolojisi’ Eğitimi
“2000 yılında ‘reiki’ ile ilk tanışmam, insanın enerji sistemi ile tanışma yolculuğumun da başlangıcı oldu. Reiki uygulaması sırasında öğrendiğim çakralar, o zamanlar benim için kağıt üzerindeki temel bilgilerden ibaretti. 2006 yılında hayatıma giren ‘yoga’ ise, ellerimden bedenime akan enerjinin, bu kez bedenimin içinden geçip dönüşerek hayatıma akan ve hayatımı dönüştüren dışarıya doğru bir akışın başlangıcı oldu. Bu başlangıç, beni pek çok katmanda öncelikle parçalara ayırarak temizledi, sonrasında ise hocalığıma doğru yön aldı.

Ardından ‘aile dizimi’ girdi hayatıma. İnsanin enerji sisteminin kendinden çok daha büyük bir resmi temsil ettiğini öğrenerek; ruhumun derinliklerini tanıdım, köklerimle bağlantı kurdum ve tekrar parçaları birleştirerek 'kendi benliğimle’ derin bir bağ kurdum.
Yin Yoga Hocam Paul Grilley ile calıştığım uzun seneler boyunca öğrendiğim Dr. Hiroshi Motoyama’nın ‘Çakra Meditasyonları’; imge dünyamın ve gizemli çakraların sesini tekrar duymam ve enerji sistemimle yeniden iletişime geçmem için büyülü bir adımdı. Çakralar konusunda dünyadaki en önemli isimlerden biri olan Anodea Judith’ten 2014’te Bali’de aldığım ‘Çakraların Psikolojisi Eğitimi’, iç dünyamın yanı sıra, çakralarımın dış dünyama yansımalarını da daha net bir şekilde görüp; bu muhteşem sistemi derinden anlamamı sağladı. Ve sonra tüm bu deneyimlerimden harmanladıklarım, Türkiye’de bu kapsamda ilk kez verilecek olan bu eğitimin doğmasına neden oldu.

Eğitim İçeriği
Eğitimdeki temel amacım, çakra sistemi hakkında teorik bilgiler vermenin yanı sıra; meditasyonlar, yoga, çakra transları ve çakraların psikolojisini inceleyerek, enerjitik olarak birbirimizle kurduğumuz dilin altında yatan, kendimizi hayata sunuş biçimimizi gözlemleyip, tüm bu bilgiyi matın üzerinden gündelik yaşamınıza taşımanızda size yeni bir yol göstermek. Burada iş benden çok size düşüyor. Ben, size daha önce geçtiğim kendi yolumu sunacağım, o yoldaki adımlarınızı ise siz belirleyeceksiniz. Bu teorik ve pratik sürecin tamamına katılımınızı bekliyorum.

Eğitim Akışı
3 hafta sonu buluşması ve yine 2 günlük bir inzivadan oluşan tüm bu çalışma; aralarında belli bir süre bırakılarak hazırlandı. Her bir buluşma arasında, size vereceğim okumaları, egzersizleri ve meditasyonları yapmanız; kendi çakra sisteminizi tanımanız ve kişisel deneyim edinmeniz açısından son derece önemli.

Buluşmaların her bir günü, bir çakranın derin çalışmasıyla yol alacak. İlk hafta sonu, sizi tanımak ve çakra sistemi hakında genel bilgileri paylaşmanın ardından, 1. çakra ile başlayacak. Her buluşma, sabah ‘hatha yoga’ (çakra sekansı) uygulamaları ile başlayacak ve akşam kısa bir ‘yin yoga’ çalışması ile desteklenecek.

Günlük Akış  
- ‘Çakra’nın Psikolojisi ve Temel Prensipleri
- Çakra Transı
- Biyoenerjetik Egzersizler
- Partner Çalışmaları
- Pranayama Çalışmaları
- Çakra Meditasyonları

Buluşma Takvimi
1.Buluşma: 17 ve 18 Ekim 2015 / 10:00 - 18:00 / Nefess Yoga
2.Buluşma: 26 ve 27 Aralık 2015 / 12:30 - 19:30 / Nefess Yoga
3.Buluşma: 20 ve 21 Şubat 2016 / 12:30 - 19:30 / Nefess Yoga
4.Buluşma (inziva): 19 ve 20 Mart 2016* 
*İstanbul’a yakın bir mesafede yapılacak olan inzivanın detaylarını yakında bu sayfada bulabilirsiniz.

Kimler Katılabilir?
Eğitim, daha önce 200 saatlik bir temel eğitim (hatha ya da yin yoga) almış olan hocaların yanı sıra, deneyimli ve gönüllü öğrencilerin de katılımına açıktır.
Daha önce eğitim almamış ancak bu eğitim ile kendini geliştirmek isteyen katılımcılar, Nefess Yoga aracılığıyla Devrim Akkaya ile iletişime geçip, katılımları ile ilgili karşılıklı değerlendirme için ‘ön görüşme’ randevusu alabilirler.
Nefess Yoga da eğitimi desteklemek üzere, kayıt yaptıranlara 10 derslik hatha yoga paketi hediye edecek!

Sertifika:
Tüm buluşmalara katılan, tüm ödev ve okumaları yapan katılımcılar, ‘Devrim Akkaya ile Çakraların Psikolojisi Eğitimi’ Sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

Kayıt ve Ödeme Bilgileri:
Kayıt: 2.250 YTL
*Kesin kayıt için 750 YTL ön ödeme yapılması gereklidir.

**Eğitime kesin kayıt yaptıranlara, Nefess Yoga'dan 10 derslik hatha yoga paketi hediye edilecektir. 

*** İnzivanın yol ve konaklama masrafları katılımcıya aittir. 

*Katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır.


Sorularınız için sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.
0 (216) 550 03 00
info@nefessyoga.com

Eğitimimizde görüşmek üzere!


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga