Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

İSTANBUL’UN EN GENİŞ İÇERİKLİ HAMİLE YOGASI HOCALIK EĞİTİMİ BAŞLIYOR! 

Hamilelikle başlayan doğum ve annelik yolculuğunda, kadınlar kendilerine ve hayata dair çok şey öğrenirler. En derinlerinde yatan yaşamsal kadın gücünü, içgüdülerini keşfederler. Bu keşif sırasında Hamile Yogası Eğitmenleri olarak onlara fiziksel ve duygusal destek sağlamaya ne dersiniz?

Hamile Yogası, fiziksel olarak temel yoga duruşları ile bedeni güçlendirip esneterek doğuma hazırlarken, içe dönüş ve nefes teknikleri ile zihinsel ve duygusal boyutta anne adayının iç güdülerinin uyanmasına yardımcı olur. 9 ay boyunca bedenindeki değişimlere ayak uydurmayı öğrenmek kadını duygusal anlamda da zorlayabilir ve iç güdülere ulaşmayı öğrenmek  bu süreçte kadını destekleyecek en temel güçtür.

Hamile Yogası Eğitmeni Olmak

Hamile Yogası Eğitmeni olmak; hamilelik ve doğum yolculuğundaki anne adaylarına kendi iç seslerini dinlemeyi hatırlatmak ve  yoga teknikleri aracılığıyla iç güdülerine ulaşabilecekleri yolu göstermek demektir. Bunun için öncelikle eğitmenin kendini kadınlık, doğum ve hamilelik açılarından tanıması önemlidir. Bu yüzden 60 saatlik uzun ve detaylı bir eğitime katılıyor olacaksınız. Kadın olmak ne demektir? Hamile kalan kadın neler yaşar? Doğum dediğin nedir, ne değildir? 3 haftasonu boyunca hem kendinizi hem de hamile kadınların dünyasını tanıyabileceğiniz bir eğitim bekliyor sizleri.

Eğitim sonunda;

·         Güvenli ders verebilmek için gebelik anatomisi ve fizyolojisine hakim olacaksınız

·         Gebeler ile iletişim kurma teknikleri edinceksiniz

·         Yoga pozlarını anlatırken dikkat edilecek unsurları tanıyacaksınız

·         Nefes ve Meditasyon teknikleri ile iç güdüleri uyandırmayı öğrenmiş olacaksınız.

Hamilelik süreci ve doğum anında kullanılan yoga teknikleri ülkemizdeki doktorlar tarafından da artık gebelere önerilmeye başlandı. Sizler de yeni yetişecek Hamile Yogası Eğitmenleri olarak bu dönüşüme katkıda bulunabilirsiniz!

Hepinizi sevgiyle kucaklıyor,
Aralık ayında görüşmek dileğiyle şimdilik hoşçakalın diyorum.

Şaylan Yılmaz
—- Namaste —

 

 

EĞİTİMİN İÇERİĞİ

1) GEBELİK ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ :

Hamilelik nasıl bir süreçtir? Bedende nasıl değişiklikler yaşanır?

2) DOĞUM ANATOMİSİ VE FİZYOLOJİSİ: Doğum nasıl olur? Beden buna nasıl uyum sağlar? Bedeni bu geçişe hazırlamak için yoga nasıl yardımcı olabilir?

3) ASANALAR: Hamilelikte hangi yoga pozları uygulanmalıdır?  Pozları yaparken hangi detaylara dikkat edilmelidir? Hangi poz neye iyi gelir? Pozları yaparken hangi detaylara dikkat edilmeli? Sık yapılan yanlışlar nelerdir?Hangi poz neye iyi gelir? Pozları yaparken hangi detaylara dikkat edilmeli? Sık yapılan yanlışlar nelerdir?Hangi poz neye iyi gelir? Pozları yaparken hangi detaylara dikkat edilmeli? Sık yapılan yanlışlar nelerdir?

4) NEFES TEKNİKLERİ: Hamilelikte hangi nefes çalışmaları yapılabilir ve bunları nasıl öğretebilirsiniz? Hangileri asla yapılamaz?Hamilelikte hangi nefes çalışmaları yapılabilir ve bunları nasıl öğretebilirsiniz? Hangileri asla yapılamaz?

5) KONSANTRASYON VE MEDİTASYON TEKNİKLERİ: Hamilelikte uygulanan meditasyonun amacı nedir? Ne tip meditasyonlar uygulanabilir?

6) HAMİLE YOGASI DERSİ VERİRKEN DİKKAT EDİLECEK UNSURLAR: destek malzemeleri nasıl kullanılmalıdır?

7) YANTRA, MANTRA, MUDRA, NADA KULLANIMI : Ses ve resim ile derinleşme nasıl sağlanır?

8) GÖBEK DANSI: Hamilelik ve doğumda dans nasıl yardımcı olabilir?

9) MASAJ VE REBOZO TEKNİKLERİ: Dokunma ile gevşeme nasıl sağlanır? Hamilelikte uygulanan meditasyonun amacı nedir? Ne tip meditasyonlar uygulanabilir?

10) DERS AKIŞI OLUŞTURMAK:  Öğreneceğiniz tekniklerle bir dersi nasıl kurgulayabilirsiniz? Ders içeriğinde Ritüel yaratma.

11) EĞİTMEN TAVRI: Sizin doğumla ilgili inançlarınız, düşünceleriniz, korkularınız neler? Bunları nasıl tanıyabilirsiniz? Kendi yorumunuzu katmadan anneye nasıl destek olabilirsiniz?

12) DOĞUM İLE İLGİLİ DVD GÖSTERİMLERİ: Doğumun büyüsüne dair ilham verici film gösterimleri


EĞİTİM TAKVİMİ


27-28 Aralık 2014

3-4 Ocak 2015

6-7 Şubat 2015

 

DERS SAATLERİ

10:00-18:00

 

Eğitimin Toplam Süresi: 60 Saat

1) Teori ve Uygulama: 48 saat Şaylan Yılmaz ile eğitim buluşmaları

2) Pratik: 12 Saat (5 ders gözlem + 5 ders verme + ödevler + formlar + okumalar)

 

* Özel görüşme ve maillerle ödev takibi yapılacaktır.

*Gözlem ve ders verme pratiklerinin ardından gelişim takibi için form doldurulup

teslim edilecektir.

*Tüm derslere katılan, takip formlarını dolduran, ders izleme ve ders verme ödevlerini tamamlayan katılımcılar sertifika almaya hak kazanacaktır.


Eğitim Ücreti, Kayıt ve Ödeme Seçenekleri :
• Eğitim ücreti: 1200 TL + KDV


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga Moda