Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Bu program, öğretmenlere, yoga eğitmenlerine, ebeveynlere, çocuklarla çalışmak isteyen ve içindeki çocuğu keşfetme yolunda bir adım atmak isteyen herkese açıktır.

20 saatlik bu program, hem teorik hem de uygulamalı olacak şekilde tasarlanmıştır.

Programda yer alacak içerik başlıkları aşağıdaki gibidir:

- Çocuk yogası nedir ve yetişkin yogası ile arasındaki farklar nelerdir?

- Herhangi bir rekabet ortamının olmadığı seanslarda, yoga pozlarını çocuklara doğru biçimde aktarmak ve onları yogayla tanıştırmak;

- Yoga pozlarını, hikayeler ve eğitici oyunlar aracılığıyla çocuklara öğretmek;

- Çocuk yogası seans planı hazırlamak;

- Çocuklarda odaklanma ve dikkat süresini geliştirebilmek adına yapılacak egzersizler ve nefes çalışmaları;

- Çocuk yogası seanslarındaki zihinsel, bedensel, psikolojik hedefler ve kazanımlar nelerdir?

- Okul yaşamına destek olarak yogayı nasıl kullanabiliriz?


Program ile ilgili önemli koşullar:

-Program için minimum 3 ay yoga seanslarına katılmış olmak gerekliliği vardır.

-Program sonunda minimum 5 Seanslık staj seansı geri bildirim ve ödev teslimi yapıldığı takdirde katılım belgesi katılımcı tarafından alınabilecektir. (herkese açık bir seans yapılacak ya da eğitmenin örnek seansı izlenecektir) /Opsiyonel

Eğitim tarihleri:

25-26 Kasım 2017  / 13:15-18:15

9-10 Aralık 2017 / 13:15-18:15 

Eğitmen: Gökçe Ceren Akyıldız, Çocuk Yogası ve Yaratıcı Drama Eğitmeni; Yetişkin Yogası Eğitmeni

Toplam: 20 saat

Eğitim Ücreti: 1300TL + KDV

Erken Ödeme: 1100 TL + KDV (6 Ekim 2017'ye kadar yapılan nakit ödemelerde geçerlidir)

Uzmanımıza olan sorularınız için: gokceakyildiz1@gmail.com adrsinden bilgi alabilirsiniz.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.


Gökçe Akyıldız Kimdir? 

1979 yılında İstanbul’da doğan Gökçe Ceren AKYILDIZ; Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden 2001 yılında; Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden ise 2003 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; Tiyatro Pera, Stüdyo Drama gibi özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış olup, Stüdyo Drama’nın ‘Suret’ isimli gösterisi ile hem Bulgaristan Balkan Tiyatroları Festivali’ne hem de Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali’ne katılmıştır. ‘Surname’ adlı gösteri ile Almanya’da Duisburg’da düzenlenen festivalin açılış gösterisinde rol almış, daha sonrasında ise Genco Gülan’ın yönettiği ‘Yen!’ adlı projeyle Uluslararası Tiyatro Festivali’nde bir kez daha sahne almıştır.

2005 yılı itibariyle televizyon ile ilgili bazı projelerde yer alarak birçok kısa filmde oynamıştır. 2005 yılının sonlarında dil eğitimi almak üzere Londra’ya giden AKYILDIZ; bir süre orada kaldıktan sonra İstanbul’a dönüp İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Okulları’nda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında ‘Yoga Kids Teacher Training Program’ına katılmış ve Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programı’nı tamamlamıştır.
‘Storytelling’ (Hikaye Anlatıcılığı) üzerine Nazlı Çevik Azazi ile çalışmış olup, Spolin Tekniği üzerine ileri seviye uzmanlaşma programını Ege Maltepe ile tamamlamıştır. 5 yıl boyunca İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Anaokulu’nda yaratıcı drama ve çocuk yogası seansları vermesinin yanı sıra; 3 yıl boyunca Amerikan Kültür Derneği Dil Okulları’nda Yaratıcı Drama ve Ses, Nefes, Diksiyon Eğitimi vermiştir.
Aynı dönemlerde Craft Oyunculuk Okulu’nda Yaratıcı Drama Eğitmenliği ve Çocuk/Genç oyunculara Oyuncu Koçluğu yapmıştır.
2014 Haziran ayında Ted Rönesans Koleji'nde Sanat atölyeleri kapsamında 'Çocuk Yogası Atölyesi' düzenlemiş olup; Haziran-Temmuz arasında da Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi// Çocuk Üniveristesi Yaz okulunda; ''Çocuk Yogası'; 'Yaratıcı Drama' Seansları vermiştir.

Hippo Parti ve Oyun Evi’nde 1,5-3 yaş grubuna “Anne-Çocuk Yogası”, 4-12 yaş grubuna “Çocuk Yogası” seansları ; Darüşşafaka Okulları’nda Ergen Yogası; KemerKids Garden’da Çocuk Yogası seansları vermiştir.

2013 yılından beri ‘Özel İhtiyacı Olan Çocuklarla’ (Otizm, Serebral Palsi, Down Sendromu) çalışmakta olup, yoga ile onlara bir alan açmaya ve destek vermeye devam etmektedir.Godfrey Devereux, Sudaka, Meghan Curie, Zeynep Çelen, Çağ Rical Gürle, Çetin Çetintaş ;meditasyon ve çeşitli yoga pratikleri ve disiplinleri üzerine çalıştığı eğitmenlerden bazılarıdır.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlaşma Programı’nı Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Uzmanlaşma Programı’nı Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Hocalar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlaşma Programı’nı Berivan Arslan Sungur ile ; Banu Çadırcı’nın 100 saatlik Yoga Terapi Uzmanlaşma Programı’nı Cihangir Yoga’da tamamlamıştır.

Çocuk Yogası ve Hamile Yogası seanslarına halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup;
2015 Senesi’nden beri Annezen, Nefess Yoga ve Yoga8 Nişantaşı’nda Çocuk Yogası Uzmanlaşma Programları’nı vermektedir.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga