Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Bu program, öğretmenlere, yoga uzmanlarına, ebeveynlere, çocuklarla çalışmak isteyen ve içindeki çocuğu keşfetme yolunda bir adım atmak isteyen herkese açıktır.

30 saatlik bu program, hem teorik hem de uygulamalı olacak şekilde tasarlanmıştır.


Programda yer alacak içerik başlıkları aşağıdaki gibidir:

- Çocuk yogası nedir ve yetişkin yogası ile arasındaki farklar nelerdir?
- Herhangi bir rekabet ortamının olmadığı seanslarda, yoga pozlarını çocuklara doğru biçimde aktarmak ve onları yogayla tanıştırmak;
- Yoga pozlarını, hikayeler ve eğitici oyunlar aracılığıyla çocuklara öğretmek;
- Çocuk yogası seans planı hazırlamak;
- Çocuklarda odaklanma ve dikkat süresini geliştirebilmek adına yapılacak egzersizler ve nefes çalışmaları;
- Çocuk yogası seanslarındaki zihinsel, bedensel, psikolojik hedefler ve kazanımlar nelerdir? - Okul yaşamına destek olarak yogayı nasıl kullanabiliriz?

Program ile ilgili önemli koşullar:

-Program için minimum 3 ay yoga seanslarına katılmış olmak gerekliliği vardır.

-Program sonunda minimum 5 Seanslık, staj seansı geri bildirim ve ödev teslimi yapıldığı takdirde ; minimum 200 Saat olan bir temel yoga  uzmanlık programı  tamamlamış olan katılımcılar Uluslararası geçerliliği olan 30 Saatlik CE (Yoga Alliance) sertifikası alacak; diğer katılımcılara katılım belgesi verilecektir.

 

Program tarihleri:

27-28 Ekim Cumartesi /Pazar  13:00-18:00

10-11 Kasım Cumartesi /Pazar 13:00-18:00

 

Uzman: Gökçe Ceren Akyıldız, Çocuk Yogası ve Yaratıcı Drama Uzmanı; Yetişkin Yogası Uzmanı

Toplam: 30 saat

Eğitim Ücreti: 1500TL + KDV
Erken Ödeme: 1350 TL + KDV (14 Eylül'e kadar)

Uzmanımıza olan sorularınız için: gokceakyildiz1@gmail.com adresinden bilgi alabilirsiniz.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz.

Gökçe Akyıldız Kimdir? 

1979 yılında İstanbul’da doğan Gökçe Ceren AKYILDIZ; Pera Güzel Sanatlar Akademisi Tiyatro Bölümü’nden 2001 yılında; Marmara İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden ise 2003 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyeti sonrasında; Tiyatro Pera, Stüdyo Drama, Tiyatro Stüdyo gibi özel tiyatro topluluklarıyla çalışmış ve Uluslararası Tiyatro Festivallerine katılmıştır.  

2005 yılının sonlarında dil eğitimi almak üzere Londra’ya giden AKYILDIZ; bir süre orada kaldıktan sonra İstanbul’a dönüp İstek Vakfı Özel Balmumcu Atanur Oğuz Okulları’nda çocuklara ‘Yaratıcı Drama’ üzerine eğitim vermeye başlamıştır. Çocuklarla olan çalışmalarına devam ederek 2011 yılında ‘Yoga Kids Teacher Training Program’ına katılmış ve  Çocuk Yogası Uzmanlık Programı’nı tamamlamıştır. 

Craft Oyunculuk Okulu’nda Yaratıcı Drama Uzmanlığı ve Çocuk/Genç oyunculara Oyuncu Koçluğu

yapmış olup; Ted Rönesans Koleji'nde ; Aydın Üniversitesi Florya Yerleşkesi// Çocuk Üniveristesi Yaz okulunda; İstek Vakfı Atanur Oğuz Anaokulu ve İlkokulu’nda; Darüşşafaka Okulları’nda, KemerKids Garden’da ve Montessorri Coop Akatlar’da   Çocuk Yogası ve Anne-Çocuk Yogası seansları vermiştir.

BÜMED Merak Eden Çocuk İlkokulu’nda halen Çocuk Yogası Atölyeleri’ne devam etmektedir.

2013 yılından beri ‘Özel İhtiyacı Olan Çocuklarla’ (Otizm, Serebral Palsi, Down Sendromu) çalışmakta olup, yoga ile onlara bir alan açmaya ve destek vermeye devam etmektedir.

Aynı zamanda 200 Saatlik Temel Yoga Uzmanlık Programı’nı Cihangir Yoga’da Zeynep AKSOY ile ; Hamile Yogası Uzmanlık Program’nı Nur Sakallı ve Mey Elbi ile; Hocalar için Yoğunlaştırılmış Yin Yoga Uzmanlık Programı’nı Berivan Arslan Sungur ile; 100 saatlik Yoga Terapi Ve Anatomi Uzmanlık Programı’nı Banu Çadırcı ile Cihangir Yoga’da tamamlamıştır.

2017-2018 Aralık/Ocak’ta Görkem Dizdar ile Gelişimsel Kinesiyoloji Eğitimi’ni (1,2 ve 3. Modül) tamamlamıştır.

Çocuk Yogası, Hamile Yogası ve Yin Yoga seanslarına halen Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da devam etmekte olup;

2014 Senesi’nden beri Annezen ,Yoga 8 Nişantaşı, Yogakioo ve Nefess Yoga’da Çocuk Yogası Uzmanlık Programları gerçekleştirmektedir.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga