Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Sinem Er ile Temel Vinyasa Eğitimi, 1 Ekim 2016’da başlıyor. Yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yoluna adım atmak isteyen herkesi Nefess Yoga 200 Saatlik Temel Vinyasa Hocalık Eğitimi’ne bekliyoruz.

Bu eğitim, güvenli, açık, duyarlı, temel yoga anatomisine hakim, yaratıcı, ilham verici bir hoca olma yolunda ilerlemek için! Bedenin sınırlarını ve koşullanmış alışkanlıkları kabul etmeye ve kabulle beraber dönüşüm ve değişim olasılığına açılmak için!

Eğitim boyunca teori ve pratik birlikte ilerleyecektir. İlk günden itibaren hoca adayları ders vermek ve ezberden değil öğretme amaçlı kurulmuş bir mantıkla hareket etmek, kendi günlük hayatlarına yogayı hem fiziksel hem psikolojik olarak katmak ve bunu ders anlatımlarına ve hocalıklarına yansıtmak üzere teşvik edileceklerdir.

Bu eğitimde;
•Sınıf mandalasını oluşturmayı,
•Güvenli ve kapsamlı bir yoga dersi vermek, serileme hazırlamak ve tematik içerik oluşturmayı,
•Meditasyon pratiğini hayata katmayı ve öğretmeyi,
•Nefes ve hareket ilişkisini,
•Temel yoga anatomisi ve asana biomekaniğini,
•Asanalar içinde doğru hiza ve ellerle yönlendirmeleri öğrenecek;
•Yoga tarihi ve Yoga Sutra’lar ile ilgili derinleşecek, izleyeceğimiz filmlerle bu konuları pekiştirme fırsatı bulacaksınız.

Eğer amacınız eğitmen olmak ise, bu eğitim tam da size göre! Çünkü bu eğitim sadece teoriden değil, öğretme pratiğini geliştirmek üzere çeşitli bireysel ve grup çalışmalarından da oluşuyor. Eğitim boyunca en temel yoga pozlarını, temel nefes tekniklerini ve meditasyon yönlendirmesi yapmayı detaylı olarak öğrenip, bunları bir ders içinde nasıl biraraya getireceğinizi öğrenecek, aynı zamanda doğru ve özgün hoca dilini nasıl oluşturabileceğiniz üzerine çalışacaksınız.

Kendi evinizde, kendi uygulamanızı güvenle yapabilmek, ya da yoga felsefesi ve yaklaşımını daha derinden anlamak, bunları hayatınıza daha derin yerleştirmek istiyorsanız, bu eğitim tam da size göre.

Eğitim sırasında temel yoga pozları ve varyasyonları ayrıntılı bir şekilde öğretilir. Öğrenciler bu yoga pozlarını uygulama ve öğretme tekniklerini, destekleyici nefes ve meditasyon çalışmalarını öğrenirler. Eğitimden mezun olan öğrenciler Temel Seviye’de Yoga dersi verebilecek hale gelir. 200 saatlik bu eğitim hoca ile birebir çalışmayı içerir ve öğrenciler hocadan her konuda tam destek alırlar. Eğitimden mezun olan öğrenciler 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olur. Eğitim süresince Nefess Yoga’ya 6 aylık üyelik yaptıranlar, 3 ay staj imkanına sahip olabilirler.

EĞİTİM İLE İLGİLİ DETAYLAR
Eğitim süresi: 200 Saat
Eğitim Buluşma tarihleri: 1-2 Ekim, 15-16 Ekim, 5-6 Kasım, 26- 27 Kasım, 17- 18 Aralık, 28-29 Ocak , 18-19 Şubat
İnziva: 1-5 Mart 2017 VillaFe Çatalca

Eğitim sonunda alınacak olan sertifika: 200 Saatlik Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası
Teori ve Uygulama: 140 Saat (112 Saat Sinem Er ile hafta sonu buluşmaları, 28 saat inziva kampı)
Pratik: 60 Saat (eğitim boyunca toplam 40 derse katılım, ödevler, okumalar, asistanlık, gözlemleme, ders verme pratiği)
Eğitim dili: Eğitim Türkçe olarak verilecektir.
Katılımcı sınırı: 25 kişi

Tanıtım dersleri:
4 Haziran 2016 - 11.00-12.30
13 Ağustos 2016 14.30-16.00
3 Eylül 2016 14.30-16.00

Sertifika almak için yapılması gerekenler: Eğitim süresince, eğitim buluşmalarına belirtilen tarih ve saat aralığında, 35 saat ders katılımı sertifikanın hak edilmesi için zorunludur. Verilen okumaların yapılması ve ödevlerin teslim edilmesi gereklidir. Ders anlatımı uygulaması yapılması gereklidir. Eğitim toplam 200 saattir ve hafta sonu buluşulan zamanın yanı sıra inziva, stüdyo ders katılımı ve ödevlerle tamamlanır.

Eğitim Ücreti: 3950 TL taksit imkanı - peşin 3700 TL
Erken Ödeme: Temmuz sonuna kadar 3500 TL

1 kişiye tam, 1 kişiye yarım burs verilecektir. Niyet mektubunuzu Sinem Er’e iletiniz.

Kayıt ve daha fazla bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com adresine yazabilirsiniz.

Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga