Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
SİNEM ER İLE 200 SAATLİK TEMEL VİNYASA HOCALIK EĞİTİMİ

Sinem Er ile Temel Vinyasa Eğitimi, Gül Dirican’ın ‘Asanalara Fonksiyonel Anatomik Yaklaşım’ buluşmaları ile birlikte 19 Eylül 2015’te başlıyor. Yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yoluna adım atmak isteyen herkesi Nefess Yoga 200 Saatlik Temel Vinyasa Hocalık Eğitimi’ne bekliyoruz.

Bu eğitim, güvenli, açık, duyarlı, anatomiye hakim, yaratıcı, ilham verici bir hoca olma yolunda ilerlemek için! Bedenin sınırlarını ve koşullanmış alışkanlıkları kabul etmeye ve kabulle beraber dönüşüm ve değişim olasılığına açılmak için!

Eğitim boyunca teori ve pratik birlikte ilerleyecektir. İlk günden itibaren hoca adayları ders vermek ve ezberden değil öğretme amaçlı kurulmuş bir mantıkla hareket etmek, kendi günlük hayatlarına yogayı hem fiziksel hem psikolojik olarak katmak ve bunu ders anlatımlarına ve hocalıklarına yansıtmak üzere teşvik edileceklerdir.

Bu eğitimde;
•Sınıf mandalasını oluşturmayı,
•Güvenli ve kapsamlı bir yoga dersi vermek, serileme hazırlamak ve tematik içerik oluşturmayı,
•Meditasyon pratiğini hayata katmayı ve öğretmeyi,
•Nefes ve hareket ilişkisini,
•Hareket anatomisi ve asana biomekaniğini,
•Asanalar içinde doğru hiza ve ellerle yönlendirmeleri öğrenecek;
•Yoga tarihi ve Yoga Sutra’lar ile ilgili derinleşecek, izleyeceğimiz filmlerle bu konuları pekiştirme fırsatı bulacaksınız.

Eğer amacınız eğitmen olmak ise, bu eğitim tam da size göre! Çünkü bu eğitim sadece teoriden değil, öğretme pratiğini geliştirmek üzere çeşitli bireysel ve grup çalışmalarından da oluşuyor. Eğitim boyunca en temel yoga pozlarını, temel nefes tekniklerini ve meditasyon yönlendirmesi yapmayı detaylı olarak öğrenip, bunları bir ders içinde nasıl biraraya getireceğinizi öğrenecek, aynı zamanda doğru ve özgün hoca dilini nasıl oluşturabileceğiniz üzerine çalışacaksınız.
Kendi evinizde, kendi uygulamanızı güvenle yapabilmek, ya da yoga felsefesi ve yaklaşımını daha derinden anlamak, bunları hayatınıza daha derin yerleştirmek istiyorsanız, bu eğitim tam da size göre.

Eğitim sırasında temel yoga pozları ve varyasyonları ayrıntılı bir şekilde öğretilir. Öğrenciler bu yoga pozlarını uygulama ve öğretme tekniklerini, destekleyici nefes ve meditasyon çalışmalarını öğrenirler. Eğitimden mezun olan öğrenciler Temel Seviye’de Yoga dersi verebilecek hale gelir. 200 saatlik bu eğitim hoca ile birebir çalışmayı içerir ve öğrenciler hocalarından her konuda tam destek alırlar. Eğitimden mezun olan öğrenciler 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olur. Eğitim süresince Nefess Yoga’ya 6 aylık üyelik yaptıranlar, 3 ay staj imkanına sah'p olabilirler.

Gül Dirican ile ‘Asanalara Fonksiyonel Anatomik Yaklaşım’ Buluşmaları
Temel Vinyasa Eğitimi’nin anatomi bilgisi ile derinleştirildiği eğitim boyunca; yoga pozlarının, bedende anatomik olarak hangi alanları, nasıl etkilediğini ve değişime uğrattığını araştırmak üzere her Pazar Gül Dirican da katılımcılarla bir araya geliyor.
Katılımcılar yoga uygulamalarında, beden, kaslar ve iskeletin farklı yönlere çalışırken nasıl bir anatomik, hareketsel değişimler olduğunu, bu asanaları yaparken beklenen değişim ve zorlukların neler olduğunu, hangi yardımcı pozların kapalı alanları uyandırdığını ve açtığını keşfederek yoga hareketleri özelinde anatomik bakışa bir giriş yapmış oluyor.
Hocalık yolunda adım atmak isteyenler; asanaları incelerken vücutta nasıl bir değişim olduğunu, bu sırada kasların ve isleketin nasıl çalıştığını özümserken, yoga pratiğine daha içerden bir bakışın temellerini oluşturuyor. Pratiğini derinleştirmek isteyenler ise, bedenini daha yakından tanıyor.

EĞİTİM İLE İLGİLİ DETAYLAR
Eğitim süresi: 200 Saat
Eğitim sonunda alınacak olan sertifika: 200 Saatlik Uluslararası Yoga Alliance Sertifikası
Teori ve Uygulama: 140 Saat (112 Saat Sinem Er ve Gül Dirican ile hafta sonu buluşmaları, 28 saat inziva kampı)
Pratik: 60 Saat (eğitim boyunca toplam 40 derse katılım, ödevler, okumalar, asistanlık, gözlemleme, ders verme pratiği)
Eğitim dili: Eğitim Türkçe olarak verilecektir. Yabancı öğrencilerin katılımı söz konusu olması durumunda, asistanlar ders boyunca İngilizce olarak tercüme yapacaktır.
Katılımcı sınırı: 25 kişi
Sertifika almak için yapılması gerekenler: Eğitim süresince, eğitim buluşmalarına belirtilen tarih ve saat aralığında, 35 saat ders katılımı sertifikanın hak edilmesi için zorunludur. Verilen okumaların yapılması ve ödevlerin teslim edilmesi gereklidir. Ders anlatımı uygulaması yapılması gereklidir. Eğitim toplam 200 saattir ve hafta sonu buluşulan zamanın yanı sıra inziva, stüdyo ders katılımı ve ödevlerle tamamlanır.

NEFESS YOGA’NIN SUNDUĞU AYRICALIKLAR
İndirimli Özel Üyelik Paketleri: Eğitimle ilgili pratiğinizi artırmanız ve derinleştirmeniz için, eğitime katılanlara özel indirimli üyelik paketlerimizden faydalanabilirsiniz.
Eğitim alanlar, ‘İndirimli Özel Üyelik Paketleri’ ile 6 ve 12 aylık sınırsız üyeliklerimizden %20 indirim ile yararlanabilecekler.
Asistanlık ve Gözlem: 4 ders asistanlık ve 4 ders izleme çalışması için; Nefess Yoga’daki derslere ücretsiz olarak gözlemci olarak veya hocalara asistanlık yapmak üzere katılabilirsiniz.
Hocalık için Staj Dersleri: ‘6 veya 12 Aylık İndirimli Özel Üyelik Paketi’ alanlara eğitim sonunda, Nefess Yoga stüdyosunda staj dersi verme imkanı sunulmaktadır. Eğitim asistanlarının, staja katılanlara geri bildirimde bulunacakları staj dersleri; hocalık yolunda size yardım edecek ve bu derslerde başarılı olanlar Nefes Yoga’nın ‘yedek hoca listesi’ne alınacaklardır.
Size özel ödeme planı ve pratik çözümler: Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya melisulas@gmail.com e-posta adresi ve 0 (533) 442 96 12 no'lu telefondan Melis Ulaş ile iletişime geçebilirsiniz.
Sinem Er ile ‘ön görüşme’ randevusu alabilirsiniz: Eğer şehir dışından eğitime katılacaksanız ya da özel bir durumunuz varsa; Melis Ulaş ile iletişime geçebilir; eğitime katılım ile ilgili durumunuzu Sinem Er ile değerlendirmek üzere ‘ön görüşme’ randevusu alabilirsiniz.
Eğitimle ilgili dikkat edilmesi gerekenler: Herhangi bir rahatsızlığınız varsa eğitim ile ilgili doktorunuza danışmayı unutmayın.

BULUŞMA TAKVİMİ:
Eğitim tarih aralığı: 19 Eylül 2015 - 12 Haziran 2016
Eğitim günleri: Cumartesi ve Pazar
Eğitim saat aralığı: 10:00 – 18:00

Buluşma Tarihleri:
1. Buluşma: 19 ve 20 Eylül 2015
2. Buluşma: 03 ve 04 Ekim 2015
3. Buluşma: 24 ve 25 Ekim 2015
4. Buluşma: 21 ve 22 Kasım 2015
5. Buluşma: 12 ve 13 Aralık 2015
6. Buluşma: 16 ve 17 Ocak 2016
7. Buluşma: 13 ve 14 Şubat 2016
8. Buluşma: 05 ve 06 Mart 2016
İnziva: 8-12 Haziran 2016 - Hızır Kamp

Eğitimi Facebook etkinlik ajandanıza eklemek ve arkadaşlarınızla paylaşmak için tıklayın.

EĞİTİM ÜCRETİ VE ÖDEME SEÇENEKLERİ:
Ödeme Seçenekleri:

Avantajlı Erken Kayıt Ücreti: 3.250TL+KDV
Kayıt Ücreti: 3.600TL+KDV
Yasal Koşullar:
1.Katılımcı sayısı, 25 kişi ile sınırlıdır.
2.Avantajlı Kayıt Ücreti, 15 Ağustos 2015 tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir.
3.Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 750 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.
4.Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple eğitimi yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.
5.İnzivanın yol ve konaklama masrafları, eğitim ücretine dahil değildir.
6.Eğitim ile ilgili sunulan destekleyici fırsatları, ‘Nefess Yoga’nın Sunduğu Ayrıcalıklar’ başlığında inceleyebilirsiniz.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve eğitim ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya melisulas@gmail.com e-posta adresi ve 0 (533) 442 96 12 no'lu telefondan Melis Ulaş ile iletişime geçebilirsiniz.

Sinem Er Hakkında

"İstanbul’da doğdum ve burada yaşamaktayım. Güzel sanatlar okudum ve uzun yıllar reklam ajanslarında çalıştım. Yoga önce sığınağımdı, sonra hayatım oldu.
İlk eğitimimi 2009 yılında Zeynep Aksoy’dan aldım ve sonrasında sevgili hocam, efsanevi OM Yoga’nın kurucusu Cyndi Lee ile çalışmaya başladım. Cyndi Lee ile 200
saat temel ve 300 saatlik ileri seviye vinyasa eğitimlerini yaptım ve halen kendisiyle düzenli olarak çalışmaya devam ediyorum. Yoga eğitmeni olmanın daima öğrenci de olmayı gerektirdiğine inanıyorum. Farkındalığın ön planda olduğu vinyasa akış dersleri veriyorum ve derslerim dinamik dersler. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyorum ve bundan yola çıkarak derslerimi yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya gayret ediyorum.
Nefess Yoga’da 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi’ni ve 100 saatlik İleri Seviye Eğitimi’ni veriyor, bunun dışında özellikle yaratıcı serileme üzerine eğitimler ve workshoplar düzenliyorum. Grup dersleri, özel dersler dışında, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyorum."
Sinem Er’in aldığı eğitimleri detaylı incelemek için eğitmenler sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gül Dirican Hakkında

"2008 de Zeynep Aksoy temel, ardından aynı yıl Nicole Ohme ile Cihangir Yoga’da orta seviye hocalık, 2009 da Erich Schiffman’dan L.A’da teacher training , aynı yıl Sudaka’nın düzenlediği yin yoga eğitimini tamamladım. 2010 da Tias Little Advanced Teacher Training Hand on Adjusments ve aynı yıl Godfrey Devereux’in her yıl Fransa’da düzenlediği on günlük depth intensive workshop’una katıldım. Berivan Sungur’un Tao vinyasa ve Banu Çadırcı’nın Yoga terapi öğretmenlik eğitimlerini tamamladım. Şenol Topuz’la Astanga yolculuğum devam ediyor. Yoga Aliance RYT 500, E-RYT 200 sertifikalıyım.

Katıldığım bazı eğitim ve workshoplar ise;
2011'de Paul Grilley ile yin yoga, anotomi,teori & pratik hocalık eğitimini bitirdim. Cindy Lee, Svagito Liebermeister, Wayne Liquorman, Chuck Miller gibi ünlü
hocaların workshopları hocalık yolumda bana rehberlik ettiler.
2011-2012 200 saatlik David Cornwell Meditasyon ve Free Yoga teacher traning
2012 Eylül 16 saatlik Mey Elbi ile restoratif yoga eğitimi
2012 Ekim Mirka Scalco Kraftsow ile viniyoga tarzında şifalanma ve dönüşüm çalışması (18 saat)
2012 Ekim Advanced Astanga Yogada derinleşme Ahu Karan Nikolaj Jespersen 150 saat
2012 Kasım Diane Long’la bir haftalık workshop İtalya
2013 Mart Matthew Sweeney Astanga workshop Puple Valley/ Hindistan"


Nefess Yoga Sinem Er ile 200 Saatlik Temel Vinyasa Eğitimi ile ilgili mezun olan öğrencilerin yorumları:
“Bu eğitim, yoga pratiğimi derinleştirmek için dahil olduğum fakat sonrasında hem yoga ile ilgili düşüncelerimi hem de kendimle, kendi hayatımla ilgili farkındalığımı dönüştüren, doyurucu ve iyileştirici bir süreç oldu. Beklentimin çok ötesinde bir yolculuğa çıkmamı ve bu yolda bana kendimden emin bir şekilde yürüyüp sırtımı sağlam bir şekilde yaslayabileceğim bilgi ve donanımı sağladı. Yoga hocası olmak isteyen veya yoga pratiğini derinleştirmek, daha farkında olarak tatbik etmek isteyen herkese şiddetle tavsiye ediyorum.”
Can Güven

“Bu eğitim benim kişisel dönüşümümün başlangıç noktası oldu. Aklımdaki plan daha farklıyken bir arkadaşımın tavsiyesiyle tanıştığım Sinem Hocamın çağırısına uyup, inanıp başladım ben bu eğitime. Sonrası tam bir bağlılık, tutku oldu benim için. Kendimi daha fazla tanıdım, sınadım ve sınırlarımı keşfettim bu süre zarfında. Matın başına her geldiğinde duyduğum heyecan, akış içerisindeyken yaşadığım huzur ve sonrasındaki mutluluk benim için çok gerçek ve elle tutulur. Bu döngünün hayatıma, nefesime ve bedenime kattığı güç ise tarifsiz. Yoganın insanın hayatına etkisinin ne kadar büyük olduğunu deneyimlemeden anlamak imkansız ama iyi bir deneyim olması için yola kiminle çıktığınız çok önemli. Güvenmeniz gerekir, inanmanız gerekir, o enerjiyle peşinden sürüklenmeniz gerekir. Sinem Hoca’m açık kalbiyle, yogaya olan bağlılığıyla ve sahip olduğu her şeyi ortaya koyan enerjisiyle çok kıymetli bir rehber/ öğretmen oldu benim için.
Her bir taşı teker teker yerine koyup bu karşılaşmayı mümkün kılan evrene sonsuz teşekkürlerimle..”
Damla Çimen

“Ekim 2014 tarihinde bu eğitimi aldım. Temmuz 2015 tarihinden itibaren de Yoga 1 Staj derslerini Nefess Yoga’da vermeye başlayacağım. Eğitim boyunca dolu dolu 200 saat geçirdik. Sinem; öğrencilerinin dinamiklerini iyi bilen, gözlem gücü yüksek tek kelime ile “çalışkan” bir öğretmen. Tüm öğrendiklerini, tüm öğrenmekte olduklarını öğrencisi ile paylaşan, paylaşmaktan da sıkıntı duymayan biri. Hem eğitim süresince hem de hafta boyunca verdiği derslerde tekrara düşmeden yeni bilgilerle gelen sizi bu bilgi ışığına hiç zorlamadan/zorlanmadan çekebilen bir öğretmen.
Mat üzerindeki akış içinde küçücük bir dokunuş ile öğrencisine en güzel boşlukları oluşturan, kişinin kendisine zarar vermeden derinleşmesi için yardımcı bir el. Yoganın sadece hareket serisinden ibaret olmadığını nefes ile tüm vücudunda hissedebileceğini ve asıl bu yolculuğun nasıl bir keyif olduğunu istekle anlatan bir öğretmen. Yoga ile bağınızı her dakika her gün güçlendiren biri.
Sinem’in hep yanınızda olduğu bilirsiniz. Ona adım atan öğrencisine daha çok adım atan biri olduğu için okuduğunuz kitaplarla, gitmek istediğiniz eğitimlerle, vereceğiniz derslerle birebir ilgilenmeye devam eden ve hep elinizden tutan biri.
Ne mutlu ki zihni ve kalbi her zaman öğrencisine açık.”
Ilgın Genç

“The teacher training was one of the best decisions I ever made. Firstly I would like to start with praise for my teachers Sinem and Candaş. They were the soul and drivers of the course. They brought love, passion, and so much knowledge to the training. They provided support throughout the entire training and continue to do so. In short, I love them.
The training itself was well rounded and very thorough. It touched on different areas such as, deepening and sequencing asanas, yoga philosophy, meditation, pranayama and anatomy to name a few. Every new topic was an opportunity for self discovery and growth. The training was intense and gave me the right tools to become a confident yoga teacher. During the course I was able to make real connections and life-long friendships. Everyone who was a part of this journey became like family to me. This teacher training has inspired me to continue my own unique yoga path, and has made me realise that this is only just the beginning.”
Birce Eriç

“Çok uzun bir süredir yoga yapmıyor olsam da daha derinlemesine bir eğitim alıp daha fazla şey öğrenmek ne zamandır aklımdaydı. Ama bir türlü de aklımdaki şüphelerden kurtulamıyor ya da o gerekli adımı bir türlü atamıyordum. İlk buluşmayı kaçırmış olsam da bir nevi balıklama atladım, aylar sonra bakıyorum da iyi ki yapmışım dediğim şeylerden biri oldu benim için.
Her iki hocamın da bilgisi ve konuya hakimiyeti daha ilk tanıştığım anda fark ettiğim şeylerden biri oldu. Kendimle ilgili sürekli aklımda dolaşan “acaba??”ları onlarla ilgili hiç yaşamadım. Zor durumları nasıl ele aldıklarına, nasıl çözdüklerine defalarca şahit oldum ve her biri benim onlara duyduğum güveni pekiştirdi. Doğru hizalanmayı, elle/sözle yönlendirmeyi, asanaları yapmadan tarif edebilmeyi, anatomiye dair öğrendiğim her şeyi kusursuzca anlattılar, hala hatalar yapıyorum ama “Tekrar, öğrenmenin anasıdır,” tekrar ede ede pekiştirmem gerektiğinin farkındayım. :)
Bu eğitimin bana kattığı şeyler yalnızca bununla sınırlı değil tabii, bir sınıf dolusu güzel insan tanıdım, onlarla çok açık ve akıcı bir enerji akışı içinde aslında günlük hayatta hiç yapmadığımız bir şekilde “tanıştığımızı” ve anlaştığımızı hissettim. Ve normalde sürekli kendimizi korumak adına maskeler arkasına saklanma halini bırakmak, çok iyi geldi. Sonunda da bu güzel eğitimi şahane bir inzivayla taçlandırdık. Benim kaçırdığım ilk buluşmada Sinem’in söylediği gibi gerçekten de bir sürü yakın arkadaşlıklar ve güzel anılar yaşadık. Tüm bu eğitim boyunca yaşadığımız ve öğrendiğimiz her şey için hocalarıma ve arkadaşlarıma kocaman ve kalpten bir teşekkür gönderiyorum. Ne kadar zorlansam da bırakmadığım için de kendime aferin diyorum, iyi ki yapmışım.”
Özge Ünsoy


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga