Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Yelina Tayfur ile Yoga ve Sinir Sistemi

Yoga Uzmanlığında Dengeler, Sınırlar ve Alan Tutmak

Uluslararası Yoga Alliance onaylı Nefess Yoga 300 Saat İleri Seviye Programına dahildir.

Bu modülde; sinir sisteminin doğasını keşfedecek ve yoga ve meditasyonun sinir sistemi ve beyni nasıl etkilediğini güncel araştırmalar eşliğinde inceleyeceğiz. Bu modül, travmanın ne olduğu ve bedeni fiziksel ve ruhsal olarak nasıl etkilediği hakkında kapsamlı bir anlayış kazanmanızı sağlayacak. Bunun yanı sıra, yoga uzmanlarının travmanın etkilerini bilme ve anlama sorumluluğu ile eğitmen - öğrenci arasındaki güç ilişkileri ve rıza kavramını tartışıyor olacağız. Sinir sisteminin kendi kendini düzenlemesi, dengelemesi ve beden farkındalığı çalışmalarının yanı sıra hocalık yaparken bütüncül bir yaklaşımla "alan tutmak"la ilgili uygulamalar yapacağız. Bu modül ile birlikte, ne koşullarda asana ve nefes ve meditasyon çalışmalarının daha zorlayıcı olabileceği; dil, ses tonu, ders verme tarzlarını derste güven ve rahatlama yaratacak şekilde nasıl kullanılabileceğini de keşfedeceksiniz.

Uzman: Yelina Tayfur

*Sinir sistemi Modülü Hatha Yoga Derinleşme içeriğine dahildir.

Bu Program (20 Saat) 300 Saatlik İleri Seviye programın bir modülüdür. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı tamamlamış olanlar bu programı tamamladığında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere saatlerini saydırabilir.

300 Saatlik İleri Seviye Programı’na dahil olan zorunlu modüllerdendir.

Sertifika koşulları ve programlar ile ilgili detaylı bilgi için nefessyogaegitim@gmail.com adresine başvurabilirsiniz.

Yelina Hakkında

Yelina, 2006 yılında yoga ile tanıştı ve uzmanlaşma eğitimlerini Zeynep Aksoy, David Cornwell, Zeynep Çelen ile tamamladı. Yelina, 2015 yılından beri de Arzu Rezzan Sunam ile birlikte Nefess Yoga bünyesinde Hatha Yoga uzmanlaşma programları düzenliyor ve temel seviyede ders vermeye uygun yoga uzmanları yetiştiriyor.

Yıllar içerisinde, dünyanın farklı yerlerinde, Richard Freeman, Matthew Sweeney, Rolf Naujakat, Godfrey Devereux, Donna Farhi, Chuck Miller, Loise Ellis gibi hocalarla birlikte çalışma fırsatı buldu. Aynı zamanda Hindistan Mysore'da Ashtanga Yoga Institute bünyesinde Sharath Jois ile çalıştı.

Yelina, 3-senelik, mindfulness temelli travma çözümlemesi ve psikolojik dayanıklılık eğitim programı olan Organic Intelligence HEART eğitimini tamamladı ve Organic Intelligence protokol ve pratiklerini verdiği derslere ve eğitimlere dahil ediyor. Travmaya duyarlı yoga ile ilgili olarak David Emerson'ın kurslarına katıldı. Travma teorileri ve nerofizyoloji üzerine çalışmaları takip ediyor; derslerde güvenli alan yaratmak ve travmayı ve sinir sistemine etkilerini gözeterek yoga & meditasyon dersi vermek üzerine ve yoga uzmanının yeri, kimliği, öğrencilerle ilişkide güç dengeleri ve sınırların korunması ile ilgili araştırıyor ve yazıyor.

Yelina, Amerikan Hastanesi Code Lotus Mindfulness Programı’nın kurucu ekibinde yer alıyor.

Uzun zamandır Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği gönüllüsü olan Yelina, aynı zamanda "Yoga ve Ekolojik Farkındalık" konusunda da etkinlikler düzenliyor ve bir yandan da serbest olarak avukatlık mesleğini sürdürüyor.Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga