Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Asu Somer ile 50 Saat Yin Yoga Uzmanlaşma Programı (YACEP) 

Uluslararası Yoga Alliance onaylı Nefess Yoga 300 Saat İleri Seviye Programına dahildir.

Yin Yoga beden ve zihin üzerinde dönüştürücü etkileri olan nazik ve derin bir uygulamadır. Uygulama bağ dokularının dayanıklılık ve esnekliklerini teşvik eden hafif ama uzun süreli bir uyarım yaratır. Bu bedenin enerji sistemini yeniden şarj ederek derin bir rahatlama hali yaratır ve doğal bir şekilde içe bakışı geliştirir.

Yin Yoganın derin fiziksel, zihinsel, duygusal ve onarıcı faydalarını deneyimlemeniz için oluşturulmuş bu online kurs, Yin Yoga'yı şefkat ve farkındalıkla uygulamanın temelini öğretmek üzere tasarlanmıştır. Anatomi bedenin nasıl çalıştığını anlamada önemli bir rol oynar. Kişiye özel anatomik yapıya uygun, farklı ihtiyaçlara açık, güvenli ve etkili bir uygulamanın mantığını aktarmak bu programın hedefidir. Teorik bilgileri uygulama içinde kavramayı esas alan bu program başka stillerdeki pratiğinizde derinleşmenize de büyük katkı sağlayacaktır.


SÜREÇ

Sertifikaya hak kazanmak için, önemli bir mazeret olmadıkça online buluşmalara canlı yayın zamanı katılmanız ve programı zamanında bitirmeniz gereklidir. Programın bazı bölümlerine katılamayacağınızı önceden biliyorsanız lütfen eğitmen ile asusomer.com adresin üzerinden iletişime geçin. Program süresince yapılacak olan seansların kayıtları belirli bir süre katılımcıların ulaşımına açık olacaktır.

Hafta sonu her online buluşma günü 5 saattir ve 3 oturum şeklinde gerçekleşecektir, oturumların arasında 15 dakikalık molalar olacaktır. Açıkçası bu yoğun bir süreçtir ve kendinizi bu sürece zihin ve zaman olarak adamanız programdan en iyi şekilde fayda görmeniz açısından önemlidir.

Online canlı buluşmalarda eğitmen ile birlikte toplam 40 saat teori ve pratik dersleri yapılır. Geri kalan zaman ise okuma, araştırma, kişisel uygulama, ödev hazırlama gibi kişisel çalışmalar ile tamamlanır.

Programın dokümanları buluşma zamanı katılımcılara dijital olarak gönderilecektir.


PROGRAM İÇERİĞİ:

YİN YOGA STİLİ
Vedik ve Taoist yaklaşım ile uygulamanın felsefesi ve tarihi
Yin Yoganın prensipleri
Yin Yoga ve meditasyon ilişkisi
Yin Yoga ve nefes

YOGA ANATOMİSİ
Temel anatomi kavramları
Dokular, iskelet, kas ve sinir sistemi, hareketin anatomisi
Anatomik farklılıkların kavranması
İskelet farklılıklarının yoga uygulamasına etkileri

YİN YOGA ASANALARI
Temel asanaların incelenmesi
Asanaların hedef bölgeleri ve etkileri
Dikkat edilecek noktalar ve Asana varyasyonları
Eklemler için hareket serileri
Destek malzeme kullanımı

ENERJİ ANATOMİSİ
Prana & Nadi, Çi & Meridyenlere dair temel bilgiler
Bedende enerji akışını teşvik etmek

DERS VERME TEKNİKLERİ
Güvenli uygulama prensipleri
Kendi pratiğini oluşturmak
Farklı temalarda asana serileri
Seçenekli asana sunabilmek
Sık rastlanan rahatsızlıklar
Aktarım becerileri


Kimler Katılabilir?

 Programa katılım için Yin Yoga alanında deneyim sahibi olmanız gerekli değildir. Kendi pratiğini ve bilgisini derinleştirmek isteyen yoga uzmanları / yoga uzmanlık programı öğrencileri ve bu stili öğrenerek kendi pratiklerine dahil etmek isteyen, en az 1 yıl düzenli yoga deneyimi olan uygulayıcılar bu programa katılabilirler.

- Herhangi bir 200 saatlik uzmanlık programını tamamlamış olup Yin Yoga stilini tanımak ve bu alanda derinleşmek isteyenler,

- Kendi yoga uygulamasına ve seanslarına yin yogayı katmak isteyenler.

- Anatomi konusunda daha fazla bilgi sahibi olmak isteyenler,

- Kendisine ve öğrencilerine güvenli bir uygulama sunmak isteyenler,

- Ayrıca bu program, uzman olma gayesi olmayan, kendi yoga uygulamasında Yin Yoga ile derinleşmek isteyen, deneyimli yoga uygulayıcılarına da açıktır. Bu katılımcıların Asu Somer ile ön görüşme yapmaları gerekmektedir.

- Katılımınıza engel oluşturacak bir sağlık sorununuz olduğunu düşünüyorsanız, lütfen öncelikle doktorunuza danışın ve durumunuzu mutlaka Asu Somer ile paylaşın.


Buluşma Takvimi 

30 Ocak Cumartesi 12:00-17:30
31 Ocak Pazar 12:00-17:30

6 Şubat Cumartesi 12:00-17:30
7 Şubat Pazar 12:00-17:30

20 Şubat Cumartesi 12:00-17:30
21 Şubat Pazar 12:00-17:30

6 Mart Cumartesi 12:00-17:30
7 Mart Pazar 12:00-17:30 

Ücret : 2750 TL (Nefess Yoga mezunlarına 2550 TL* )

*Nefess Yoga 200 Saatlik Uzmanlaşma Programı mezunlarına


Program Koşulları

Sertifikaya hak kazanmak için; online-canlı buluşmalara katılmak ve süreç içinde verilen ödevleri tamamlamak (araştırmalar, okumalar ve yazılı ödevler) gereklidir. Programı gerekleriyle tamamlayan yoga uzmanları, sertifika kredilerini aşağıda belirtilen seçeneklerden biriyle değerlendirebilirler.

1- Bu program Nefess 300 programının parçasıdır. 200 Saatlik Temel Uzmanlaşma Programı bitirmiş olanlar bu programı tamamladıklarında 300 Saatlik İleri Seviye Programını tamamlamak üzere bu programın 50 saatini kullanabilirler.

2- Yoga Alliance’a kayıtlı olan yoga uzmanları bu programı tamamladıklarında, Yoga Alliance onaylı dijital YACEP (Yoga Alliance Continuing Education) sertifikası alırlar.

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile iletişime geçebilirsiniz.

Uzman : Asu Somer

Asu Somer ile iletişime geçmek ve kurs hakkındaki sorularınızı iletmek için www.asusomer.com adresinden mesaj yazabilirsiniz. E-RYT® 200, RYT® 500, YACEP®


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Evde / At Home