Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.

Sinem Er ile yeni dönem ‘200 Saatlik Temel Vinyasa Uzmanlaşma Programı’ için 13 Ekim 2018’de Nefess Yoga’da başlıyor. Bu seneki programda, sevgili Asu Somer de Anatomi Modülü’nü verecek. Yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya hocalık yoluna adım atmak isteyen herkesin katılabileceği bu programın amacı, güvenli, açık, duyarlı, yaratıcı, donanımlı, yoga görüşü, yoga uygulaması ve yoga dersi verme yetisiyle donanımlı hocalar yetiştirmektir.

Program boyunca teori ve pratik birlikte ilerleyecektir. İlk günden itibaren ders vermek ve ezberden değil öğretme amaçlı kurulmuş bir mantıkla hareket etmek, kendi günlük hayatınıza yogayı fiziksel ve psikolojik olarak katmak ve bunu ders anlatımlarınıza yansıtmayı araştırmanız konusunda bizlerin tam desteğini alacaksınız.

 

Bu programda;

• Klasik yoga pozlarını detaylarıyla ele alacak, anatomi destekli olarak, varyasyonlarıyla inceleyeceğiz.

• Temel nefes tekniklerine, nefesin anatomisi ve işlevine dair detaylara bakacak ve bu teknikleri güvenle aktarma becerileri üzerinde çalışacağız.

• Bol bol meditasyon yapacak ve öğretme tekniklerini inceleyecek ve pratik edeceğiz.

• Bir buçuk saatlik ders içeriği hazırlama ve tema oluşturma becerisini geliştireceğiz.

• Yoga’nın tarihi ve felsefesine dair farklı kaynaklara bakacağız.

 

Eğer amacınız uzman olmak ise;

Bu eğitim sadece teoriden değil, öğretme pratiğini geliştirmek üzere çeşitli bireysel ve grup çalışmalarından da oluşuyor. Eğitim boyunca en temel yoga pozlarını, temel nefes tekniklerini ve meditasyon yönlendirmesi yapmayı, bunları bir ders içinde nasıl biraraya getireceğinizi öğrenecek, aynı zamanda doğru ve özgün hoca dilini nasıl oluşturabileceğiniz üzerine çalışma fırsatını bulacaksınız.

 

Eğer kendi kişisel yolculuğunuz için bu programa katılmak istiyorsanız;

Kendi evinizde, kendi uygulamanızı nasıl güvenle yapabileceğinizi öğrenme, ya da yoga felsefesi ve yaklaşımını daha derinden anlama, bunları hayatınıza daha derin yerleştirmeye başlama fırsatını bulacaksınız.

Program süresince temel yoga pozları ve varyasyonları ayrıntılı bir şekilde öğretilecek. Bu yoga pozlarını uygulama ve öğretme teknikleri, destekleyici nefes ve meditasyon çalışmaları da işlenecek.

Eğer kendinizi sürece gerçekten verir ve destekleyici çalışmaları ve okumaları düzenli yaparsanız, bu programı tamamladığınızda Temel Seviye’de Yoga dersi verebilecek donanımda olursunuz.

 

PROGRAM İLE İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

• Bu programı tamamlamak için buluşma günlerine tam katılımınız ve eğitim boyunca 40 stüdyo dersine, 20 meditasyon oturumuna katılmanız, verilecek okuma ve ödevleri yapmanız beklenir. Eğitim sürecindeki ve inzivadaki ders anlatım uygulamaları gereklidir. Programı gerekleri ile tamamlayanlar 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikası almaya hak kazanırlar.

Buluşma Tarihleri:

13-14 Ekim 2018

3-4 Kasım 2018

1-2 Aralık 2018

22-23 Aralık 2018

12-13 Ocak 2019 (Anatomi Modülü)

9-10 Şubat 2019

2-3 Mart 2019

23-24 Mart 2019

İnziva: 10-14 Nisan 2019 (4 gece 5 gün)

Onuncu Köy Otel-Adrasan

Buluşma saatleri: 9.30-18.00

Tanıtım buluşmaları(Ücretsizdir, rezervasyon gereklidir):

27 Haziran Çarşamba / 20:30-22:00
28 Temmuz Cumartesi / 13:00-15:00
5 Eylül Çarşamba / 20:30-22:00

Teori ve Uygulama: 140 Saat (112 Saat Sinem Er ve asu Somer ile hafta sonu buluşmaları, 28 saat inziva kampı)

Pratik: 60 Saat (eğitim boyunca toplam 40 derse katılım, ödevler, okumalar, asistanlık, gözlemleme, ders verme pratiği)

Program dili: Türkçe olarak verilecektir.

Katılımcı sınırı: 25 kişi

Program toplam 200 saattir ve hafta sonu buluşulan zamanın yanı sıra inziva, stüdyo ders katılımı ve ödevlerle tamamlanır.

Program Ücreti: 4950 TL+ KDV (Taksit seçenekleri için Helin Kutlan ile görüşebilirsiniz)

Erken Ödeme: 31 Temmuz'a kadar nakit 4500 TL + KDV / Taksitli 4675 + KDV

En Erken Ödeme: 29 Haziran'a kadar taksit imkanlı 4500 TL + KDV

Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ile Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz. 

PROGRAM KOŞULLARI:

1. Program, min 10 kişi ile açılacaktır, katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır.
2. Erken Ödeme indirimi 31 Temmuz 2018 Tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir. 
3. Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 1200 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.
4. Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple programı yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.
5. İnzivanın yol ve konaklama masrafları, program ücretine dahil değildir.

1 kişiye tam, 1 kişiye yarım burs verilecektir. Niyet mektubunuzda bize kendinizi ve öğrendiğiniz bilgileri sonrasında nasıl hayata geçirmeyi istediğinizi anlatırsanız seviniriz. Burs değerlendirmeleri yapılırken, daha önce yoga programına katılma imkanına sahip olamamış adaylara öncelik verilecektir. Niyet mektubunuzu Sinem Er’e iletiniz. 

• Bu programa katılma ön koşulu olarak minimum 6 aylık düzenli yoga pratiğiniz olması beklenir. Eğer yogaya bu program ile başlamayı düşünüyorsanız, bunu tavsiye etmediğimizi belirtir, gelecek seneki programı beklemenizi ve bu süreci verimli değerlendirmenizi öneririz.

Sorularınız için sinemeryoga@gmail.com adresine e-posta atabilir ya da Nefess Yoga ile iletişime geçebilirsiniz.


SİNEM ER KİMDİR?

E-RYT 500, YA ID No: 147459, SİNEM ER YOGA SCHOOL ID: 218021

Yoga ile 2005 yılında tanıştım ve 2009 yılında sevgili Zeynep Aksoy ile 200 saatlik temel hocalık eğitimini tamamladım. İstanbul’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok workshop ve eğitime katıldıktan sonra Cyndi Lee ile yeniden 200 saat ve sonrasında 500 saatlik eğitimlerimi yaptım. O günden beri Cyndi Lee ve pek çok değerli hoca ile çalışmaya devam etmekteyim.

Farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış dersleri veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyorum ve bundan yola çıkarak derslerimi yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden öğrencinin kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alan açmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.

2013 yılından beri 200 saatlik Temel Hocalık Eğitimi ve İleri Seviye Hocalık Eğitimi veriyor, Türkiye’de değişik stüdyolarda çeşitli temalarda workshoplar ve cennet köşelerde yoga kampları ve inzivaları düzenliyorum.

 

Daha detaylı bilgi için: http://www.sinemeryoga.com/hakkimda-2

Önceki mezunların eğitimler hakkındaki görüşleri için:

http://www.sinemeryoga.com/hakkimda-2/ogrenci-gorusleri/

 

Web sitesi: www.sinemeryoga.com

Facebook: www.facebook.com/sinemeryoga

Instagram: @sinemeryoga

 

ASU SOMER KİMDİR?

1978 İstanbul doğumluyum. Yoga ile 2004 senesinde tanıştım. 2005’te

B.K.S. Iyengar’ın öğrencisi Sharat Arora ile yoğun Hatha Yoga kursuna katıldım. Aynı sene katıldığım Vipassana inzivası hayatıma meditasyonu kattı.

 

2008’in sonunda Yin Yoga ile tanıştım. Bana çok iyi gelen bu yoga stilini derinlemesine anlamak için 2010’da Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga uzmanlık programına katıldım. Sonraki 2 sene bu programın asistanlığını yaptım.

 

Yin Yoga duayenleri Paul Grilley ve Suzee Grilley’den anatomi ve meditasyon kursu; Sarah Powers'ın yoga uzmanlık programı modüllerini aldım.

 

2011'den beri İstanbul'da düzenli olarak stüdyo dersleri vermekteyim. Yoga Alliance'da E-RYT (Deneyimli Lisanslı Yoga Eğitmeni) ve YACEP (Yoga Alliance Devam Eden Eğitim Sağlayıcı) olarak akrediteyim.

Holistik sağlık, Taoism, Geleneksel Çin Tıbbı, Ayurveda ilgi alanlarım arasında. Refleksoloji ve KranyoSakral Terapi uyguluyorum. 2014'ten bu yana Yin Yoga üzerine uzmanlaşma, anatomi modülleri ve çeşitli kurslar sunuyorum.

 

Web sitesi: www.asusomer.com

Facebook: www.facebook.com/yogasusomer

Instagram: @asu_somer

 


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga