Görüntülemekte olduğunuz etkinliğin tarihi geçmiştir.
Güncel eğitimlerimizi görmek için lütfen tıklayın.
Bu program, güvenli, açık, duyarlı, temel yoga anatomisine hakim, yaratıcı, ilham verici bir yoga uzmanı olma yolunda ilerlemek için! Bedenin sınırlarını ve koşullanmış alışkanlıkları kabul etmeye ve kabulle beraber dönüşüm ve değişim olasılığına açılmak için!


Program boyunca teori ve pratik birlikte ilerleyecektir. İlk günden itibaren katılımcılar seans vermek ve ezberden değil öğretme amaçlı kurulmuş bir mantıkla hareket etmek, kendi günlük hayatlarına yogayı hem fiziksel hem psikolojik olarak katmak ve bunu anlatımlarına ve yoga uzmanlıklarına yansıtmak üzere teşvik edileceklerdir.Bu programda;
•Güvenli ve kapsamlı bir yoga seansı vermek, serileme hazırlamak ve tematik içerik oluşturmayı,
•Meditasyon pratiğini hayata katmayı ve öğretmeyi,
•Nefes ve hareket ilişkisini,
•Temel yoga anatomisi ve asana biomekaniğini,
•Asanalar içinde doğru hiza ve ellerle yönlendirmeleri öğrenecek;
•Yoga tarihi ve Yoga Sutra’lar ile ilgili derinleşecek, izleyeceğimiz filmlerle bu konuları pekiştirme fırsatı bulacaksınız.

Eğer amacınız yoga uzmanı olmak ise, bu program tam da size göre! Çünkü bu program sadece teoriden değil, öğretme pratiğini geliştirmek üzere çeşitli bireysel ve grup çalışmalarından da oluşuyor. Program boyunca en temel yoga pozlarını, temel nefes tekniklerini ve meditasyon yönlendirmesi yapmayı detaylı olarak öğrenip, bunları bir seans içinde nasıl biraraya getireceğinizi öğrenecek, aynı zamanda doğru ve özgün dilinizi nasıl oluşturabileceğiniz üzerine çalışacaksınız.
Kendi evinizde, kendi uygulamanızı güvenle yapabilmek, ya da yoga felsefesi ve yaklaşımını daha derinden anlamak, bunları hayatınıza daha derin yerleştirmek istiyorsanız, bu program tam da size göre.

Program sırasında temel yoga pozları ve varyasyonları ayrıntılı bir şekilde öğretilir. Katılımcılar bu yoga pozlarını uygulama ve öğretme tekniklerini, destekleyici nefes ve meditasyon çalışmalarını öğrenirler. Programdan tamamlayanlar Temel Seviye’de Yoga seansı verebilecek hale gelir. 200 saatlik bu program Sinem Er ile birebir çalışmayı içerir ve Sinem’den her konuda tam destek alırlar. Programın gereklerini yerine getirenler 200 saatlik uluslararası Yoga Alliance sertifikasına sahip olur. Program süresince Nefess Yoga’ya 6 aylık üyelik yaptıranlar, 3 ay staj imkanına sahip olabilirler.

Kimler Katılabilir?

Yoga deneyimi olan, yoga uygulamasını derinleştirmek veya yoga uzmanlığı yoluna adım atmak isteyen herkes katılabilir. Minimum 6 aylık yoga tecrübesi gereklidir. Eğer bildiğiniz ve bildirmeniz gereken bir sağlık sorununuz varsa, bizimle önceden görüşerek ve gerekirse doktorunuzdan onay alarak katılımınızı netleştiriniz.


Eğitim Takvimi

1. Buluşma: 7-8 Ekim 2017 / 9:30-18:00

2. Buluşma: 28-29 Ekim 2017 / 9:30-18:00

3. Buluşma: 18-19 Kasım 2017 / 9:30-18:00 

4. Buluşma: 9-10 Aralık 2017 / 9:30-18:00

5. Buluşma: 6-7 Ocak 2018 / 9:30-18:00

6. Buluşma: 3-4 Şubat 2018 / 9:30-18:00

7. Buluşma: 3-4 Mart 2018 / 9:30-18:00

İnziva: 11-15 Nisan / VilaFe- Çatalca

Ücretsiz Tanıtım Dersleri

6 Haziran / 20:30-21:45

19 Ağustos /14:15-15:30

16 Eylül / 15:45-16:45

Eğitim ücreti ve ödeme seçenekleri:

Ödeme Seçenekleri:

Avantajlı Erken Kayıt Ücreti: 4100 TL + KDV (25 Ağustos'a kadar)

Kayıt Ücreti: 4500 TL + KDV


Eğitim Koşulları: 

1. Program min 10 kişi ile açılacaktır, katılımcı sayısı 25 kişi ile sınırlıdır.
2. Avantajlı Kayıt Ücreti, 25 Ağustos 2017 tarihine kadar yapılacak olan peşin ödemelerde geçerlidir.
3. Üyelik yaptırmayanlar, kayıt anında 1000 TL ön ödeme yapmalıdır. Kaydın iptali halinde ön ödemenin iadesi yapılmamaktadır.
4. Kayıt ücretinin iadesi yapılmamaktadır. Katılımcılar herhangi bir sebeple programı yarıda bırakmaları durumunda, varsa kalan ödemelerini ödemekle yükümlüdürler.
5. İnzivanın yol ve konaklama masrafları, program ücretine dahil değildir.

Nefess Yoga’dan en az 6 ay üyelik almış ve programı tamamlamış olanlar Nefess Yoga’da staj seansı verme imkanı elde ederler. Program boyunca katılımcılar 6 ve 12 aylık üyeliklerde %20 indirimden, programdan mezun olanlar ise ömür boyu 3-6-12 aylık üyeliklerde %10 indirimden yararlanabilir.

Programı tamamlamak için buluşmalar ve inzivaya katılım zorunludur; program süresince buluşmalara katılım, kişisel uygulama, gözlem ve asistanlık için minimum katılımları doldurması beklenir. Program boyunca en az 40 saat seansa katılım gerekmektedir. Nefess Yoga olarak; sunduğumuz ayrıcalıklar ve ödeme planı konularında sizinle bire bir iletişime geçerek size en uygun çözümleri sunmamız için, sayfanın sonundaki formu doldurabilir veya nefessyogaegitim@gmail.com e-posta adresi ve 0 (506) 027 07 04 no'lu telefondan Helin Kutlan ile iletişime geçebilirsiniz. 


Sinem Er ile iletişime geçmek için sinemer@gmail.com adresinden sorularınızı iletebilir, tanıtım derslerine katılabilir, ya da randevu alarak yüzyüze görüşebilirsiniz.

BURS:

İhtiyacı olan, eğitime adanmışlık gösterecek (eğitim gerekliliklerini yerine getirmek, düzenli yoga yapıyor olmak vb.) ve yoga deneyimi olan 1 kişiye tam, 1 kişiye yarım burs verilecektir. Niyet mektubunuzu sinemer@gmail.com adresine 19 Ağustos tarihine kadar gönderebilirsiniz.

Sinem Er Hakkında

2005 yılından beri yoganın içindeyim ve Yoga Alliance E-RYT 500 onaylı bir uzmanım. İlk uzmanlaşma programımı Zeynep Aksoy ile tamamladım ve sonrasında sevgili hocam, efsanevi OM Yoga’nın kurucusu Cyndi Lee ile çalışmaya başladım. Cyndi Lee’nin Yoga Alliance onaylı 200 saatlik ve 500 saatlik OM YOGA Uzmanlık Programları’nı tamamladım. Ayrıca Diane Long, Seane Corn, Shiva Rea, Brian Kest, Chuck Miller, Sianna Sherman gibi pek çok uzman ile çalıştım ve çalışmaya devam etmekteyim. Yoga yolunun daimi bir öğrencilik olduğuna inanıyorum.

Yogaya ilk başladığımda en çok etkilendiğim şeylerden biri, kendi zamanında bedenime dolup boşalan nefesi ve onun üzerinde bir kayık misali hareket eden zihnimi ve nefesimle bağ içine girdikçe aslında nasıl daha fazla alan oluşabildiğini farketmek olmuştu. Nefes verişler uzamaya başlayıp da bedenim gevşemeye başladıkça nefes için daha da fazla alan açılması beni çok etkilemişti. Nefes alma sürecinin kendisi, aslında her şeyin birbirine bağlı olduğunu, olan her şeyin, yaptığımız her şeyin, söylediğimiz her sözün ne zaman filizleneceğini bilemeyeceğimiz bir tohum ektiğinin bir hatırlatıcısıydı ve vinyasa da tam olarak buydu! O bağın farkındalığı, hiç bir şeyin ve hiç kimsenin ayrı olarak var olamayacağı, fakat her şeyin birbirine bağlı ve birbirine bağımlı olduğunun…

Bu yüzden, farkındalığın ön planda olduğu, meditatif elementleri de içinde barındıran, felsefenin içine örüldüğü vinyasa akış seansları veriyorum. Güvenli ve mantıklı serilemenin önemine inanıyorum ve bundan yola çıkarak seanslarımı yaratıcı, zekice ve anlamlı bir şekilde tasarlamaya, her seviyeden katılımcının kendi sınırı içinde yoganın faydasını almasına alan açmaya çalışıyorum. İnsanlarla yoga öğretisini paylaşmak benim için de sürekli bir öğrenme ve keşfetme alanı yaratıyor.

Cihangir Yoga ve Nefess Yoga’da verdiğim grup seanslarının yanı sıra, Nefess Yoga’da 200 saatlik Temel Vinyasa Uzmanlaşma Programı ve İleri Seviye Vinyasa Uzmanlaşma Programı’nı veriyor, İstanbul ve Türkiye’nin çeşitli stüdyolarında atölyeler düzenliyorum. Aynı zamanda, Türkiye’nin cennet köşelerinde yoga kampları ve inzivalar organize ediyorum.


Etkinlik Bilgiler

  • Yer: Nefess Yoga