Hamilelik Süresince Yoga Yapmanın Faydaları

Hamilelikte bilinçli olarak yapılan fiziksel egzersizler, sürecin daha sağlıklı ve keyifli geçirilmesine olanak sağlar. Egzersiz yapmak, oluşabilecek olan ödemi azaltır, yavaşlayan metabolizmayı hızlandırarak, dolaşıma, solunuma ve sindirime yardımcı olur. Yüzme, yürüyüş, yoga, pilates, dans gibi hamilelik sürecinde tercih edilebilecek birçok egzersiz vardır.

Nefess Yoga'da Hamile Yogası dersi
Derslere evinizin konforundan katılın.

Yogayı diğer fiziksel egzersizlerden ayıran faktör içerdiği nefes ve meditasyon uygulamalarıdır. Bu sayede kadın nefesiyle, bedeniyle ve bebeğiyle bağ kurarak, her günü fiziksel ve duygusal olarak farklı olan sürece adapte olması kolaylaşır. Bedeninde büyütmekte olduğu bebeğiyle bağ kurar. Günden güne değişen hormonların etkisiyle değişken olan ruh haline adaptasyonu, nefes ve meditasyon çalışmalarıyla kolaylaşır. Annenin ve dolayısıyla bebeğinin stres seviyesi azalır. Bebeğine giden oksijen miktarı artar.

Anne düzenli hamile yogası yaparak gevşemeyi deneyimler ve bedene öğretir. Doğum sırasında yoğunlukla baş etmesi kolaylaşır. Bedeniyle ve sezgileriyle bağlantıda kalarak kendi ihtiyaçlarının farkında olur. Spontan davranmanın rahatlığı içinde kalabilir. Hamile yogası hamilelik sürecinin huzurlu ve rahat geçmesine yardımcı olurken, kadının doğuma ve doğum sonrası döneme, bedensel, zihinsel ve duygusal olarak hazırlanmasına destek olur.

Anne adayları doktorlarının da onay vermesi koşuluyla 12. Haftalarından itibaren hamile yogası derslerine katılabilirler.

Nefess Yoga’da Hamile Yogası Dersleri

Haftalık ders programımızda salı, perşembe günleri olmak üzere haftada üç adet Hamile Yogası dersimiz var. Bütün derslerimiz Zoom uygulaması ile internet üzerinden canlı olarak gerçekleşiyor.

Uzman eğitmenlerimiz ders boyunca kameranız aracılığı ile sizi gözlemleyip en doğru şekilde yönlendirecek, size hamileliğiniz süresince en güvenli ve keyifli şekilde yoga yapmanız için destek olacak.

Haftalık ders programımızı incelemek için tıklayın.

Üyelik Seçenekleri & Ücretler

Dilerseniz tek ders giriş paketi ile dilerseniz haftalık üyelik paketleri ile Nefess Yoga’da Hamile Yogası üyesi olabilirsiniz.
Hamile Yogası üyelik paketlerimizin ücretleri aşağıdaki gibidir:

Nefess Yoga'da Hamile Yogası dersi
Bütün dersler online olarak Zoom üzerinden gerçekleşiyor.
Üyelik Tipi Ücret
Tek Ders Katılım 180 TL
4 Haftalık Üyelik (8 Ders) 1280 TL

Hamileliğiniz boyunca yoga yaparak bedeniniz ve bebeğiniz ile bağ kurmak ve doğum sürecine hazırlanmak için siz de Nefess Yoga bünyesinde 10 yıldan uzun süredir devam eden Hamile Yogası derslerine katılın. Üye olmak çok kolay ve hızlı!